Nabíjateľné batérie Delta HR

Loading

Olovené batérie Delta HR vyrábané v Číne sa často používajú v rôznych priemyselných odvetviach a sú populárne v EU.

Aplikácie pre batérie HR Delta

Delta HR sú olovené kyselinové batérie regulované ventilom v sérii Delta UPS.

Batérie Delta HR sú navrhnuté pre nepretržité a záložné zdroje energie. Široko používaný v rôznych oblastiach prístrojov, na údržbu lekárskeho vybavenia. Môžu byť použité v počítačovom vybavení, vo veľkých detských autách, ako aj ako vymeniteľná batéria pre UPS nasledujúcich výrobcov: AEG, APC, EATON. Emerson, Emerson alebo Liebert, GE, Ippon, Newave, Powercom, Riello, Socomec, VISION a UPS.

Aplikované technológie a ich vlastnosti

Tieto výrobky sú olovené kyselinové batérie regulované ventilom. Sú úplne zapečatené a mimo prevádzky. Zahŕňa systém rekombinácie plynu VRLA.

Hlavnou technológiou používanou pri ich výrobe je AGM. To znamená, že vo vnútri štruktúry nie je tekutý elektrolyt, ale je absorbovaný vo forme impregnácie pre špeciálny materiál. Vďaka tomu sa zvyšuje výkon batérie, priľnavosť aktívnej hmoty s mrežami a životnosť zariadenia. Pri správnej údržbe vydrží zariadenie až 12 rokov.

Táto vlastnosť v spojení s pevne utesneným krytom eliminuje stratu tekutiny v dôsledku rozliatia a vyparovania. Zariadenie je tiež odolné voči vybíjaniu vrátane samovybíjania.

Špecifikácie batérií Delta HR

Pretože sa batérie Delta HR používajú v širokej škále rôznych zariadení, ich technické parametre sa značne líšia. Rovnako ako veľkosť a hmotnosť. Takže najmenšia batéria v tejto sérii váži menej ako kilogram a najväčšia – 32 kg.

Reklamy

Napätie v zariadení je rôzne, 6 alebo 12 V. A kapacita sa pohybuje od 4,5 do 100 Ah.

Ako používať batériu Delta HR

Sú to špeciálne batérie, ktoré sa používajú v nepretržitých napájacích zdrojoch. Doba ich správneho používania je 5 až 12 rokov. Toto sú osvedčené zariadenia na organizovanie hladkej prevádzky mnohých zariadení.

Zariadenie je úplne bezúdržbové, nevyžaduje doplnenie kvapaliny. Absolútne nenáročné na prepravné podmienky, odolné voči nárazom a vibráciám. Je odolný proti samovybíjaniu.

Je schopný pracovať pri kriticky vysokých a nízkych teplotách (až do -60 stupňov Celzia!).

Ako nabíjať batériu Delta HR

Nabíjanie batérií tohto typu trvá 5 až 9 hodín. Musíte nabíjať prúdom desatiny kapacity zariadenia. S týmto prúdom sa zariadenie v prvých piatich hodinách obnoví až na 90% kapacity. Pri menšom príkone nabíjacieho prúdu sa čas nabíjania predĺži, tento indikátor však nemôžete prekročiť – to poškodzuje batériu.

Počas nabíjania musíte tiež monitorovať napätie – nemalo by prekročiť 6,9 – 7,05 V.

Dôležité! Nadmerné napätie, napríklad nabíjací prúd, tiež spôsobuje zlyhanie zariadenia. Účinok nemusí byť okamžitý, ale kumulatívny. Batéria potom vydrží menej ako je deklarovaná doba.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *