Video: High-tech zbraň na ovládanie davu. Je však až príliš účinná

Loading

Technológia Active Denial bola vyvinutá ako zbraň na ovládanie davu už pred takmer 20 rokmi. S takýmito zbraňami je však problém – tie, ktoré sú účinné, nie sú bezpečné a tie, ktoré sú bezpečné, nie sú účinné. Výzvou bolo postaviť zariadenie schopné rozptýliť dav na veľké vzdialenosti bez toho, aby to niekomu ublížilo. Riešenie predstavené v roku 2001 malo podobu zariadenia pripomínajúceho veľkú satelitnú anténu, ktoré vystrelí lúč mikrovĺn s nízkou vlnovou dĺžkou.

Ničivé mikrovlny. Americké letectvo túži po extra zbrani.

Loading

Šestica AGM-86B pod krídlami B-52G

Pripravované mikrovlnné “delo” bude pri operačnom nasadení ničiť elektroniku protivníka.
A nielen to, predovšetkým už svojou obyčajnou existenciou má zasadzovať krvácajúce rany jeho ekonomike pri hľadaní protiopatrenia. 
V rámci programu CHAMP (Counter-electronics High-power microwave Advanced Missile Project) firma Raytheon upraví staršie strely vzduch-zem AGM-86 Calc (Conventional Air-Launched Cruise Missile) ako nosič mikrovlnného “dela”.

CHAMP
si kladie za cieľ vytvoriť zbraňový systém schopný na diaľku ničiť elektronické prístroje protivníka.
Počiatky programu CHAMP spadajú do roku 2009, kedy americké letectvo podpísalo s firmou Boeing dohodu o vývoji mikrovlnnej zbrane.
Boeing ako nosič mikrovlnného dela zvolil spomínanú strelu Calc. V roku 2012 došlo k prvej ostrej skúške a strela Calc s mikrovlnným delom preukázala schopnosť ničiť na diaľku elektronické prístroje.
Od roku 2012 však nedošlo v programe CHAMP k žiadnemu viditeľnému posunu.
V roku 2015 armáda síce oznámila začatie prác nad umiestnením mikrovlnného delá do strely Jass-ER, ale zatiaľ nebol zverejnený časový rámec, kedy k zástavbe dôjde, alebo dokonca, keď dôjde k operačnému nasadeniu “mikrovlnných striel”.
Podľa posledných informácií americké letectvo bude zatiaľ pokračovať v demonštračných testoch v rámci programu CHAMP. Hlavným kontraktorom programu sa, ale namiesto Boeingu novo stáva firma Raytheon.
Raytheon získal pred niekoľkými dňami od amerického letectva zákazku v hodnote 4,8 milióna dolárov na prestavbu ďalších dvoch striel Calc a 5,2 milióna dolárov na “aktivity spojené s energetickými zbraňami”.

Pribúda sťažností na rušenie televízie sieťami LTE. Nápravu Plati operátor

Loading

Pribúda sťažností na rušenie televízie sieťami LTE. Nápravu plati operátor

Počet sťažností na rušenie televízneho signálu mobilnými sieťami LTE vzrástol z desiatok v polroku minulého roka na súčasných niekoľko sto mesačne.
Z toho je približne stovka oprávnených. Je to však stále niekoľkonásobne menej ako v zahraničí.

V ČE a SR pripadá na sto vysielačov LTE asi 2,45 oprávnených prípadov rušenia, vo Veľkej Británii Je to 101 prípadov vo Francúzsku dokonca 1 000 prípadov. Malo sťažností môže byť dané nízkou informovanosťou divákov, uviedol riaditeľ regulácia Českých Rádiokomunikácií.

K rušeniu dochádza v pásme 800 MHz, ktoré mobilní operátori využívajú pre Rýchle siete LTE.
Pre susedí s pásmom využívaným pre televízne vysielanie televízne prijímače na signál LTE môžu reagovať. Najviac ohrozené JE vysielanie na kanáloch 59 60, napríklad v Prahe a v Brne je multiplex cislo 3.

Rušenie sa prejavuje zhruba cca 500 metra od základňovej stanice GSM LTE.

Súčasnosť a budúcnosť ne smrteľných zbraní a ich následkov

Loading

Aby to len bolelo. Súčasnosť a budúcnosť ne smrteľných zbraní a ich následkov
Zbrane, ktoré dokážu zneškodniť protivníka, ale nezabili ho, by mali zohrávať pri vojenských operáciách čím dal väčšiu úlohu.

Armády si od nich sľubujú zlepšenie reputácie, a tak vyvíja celý rad zariadení, ktorá by im mala pomôcť vyhrať “vojnu o srdce a hlavu” civilných obyvateľov.

Súčasné vojenské operácie majú mnoho podôb.
Vojaci sa zapájajú do poskytovania humanitárnej pomoci alebo zabezpečujú pomoc pri prírodných nešťastiach. V mnohých prípadoch vojenskej operácie naopak pripomínajú skôr policajná akcia.
Fenoménom prvej polovice 21. storočia sa stali asymetrické, alebo tiež neregulárnu či nelineárny vojenské konflikty. Ohniskami asymetrických konfliktov sú v súčasnej dobe napríklad Irak, Afganistan, Gaza, Libanon alebo Sýria.

Ultrazvuk môže pozastaviť tvorbu spermií, hovoria vedci. Objavili novú antikoncepciu?

Loading

Ultrazvuk môže pozastaviť tvorbu spermií, hovoria vedci. Objavili novú antikoncepciu?

Americkí vedci pracujú na novom druhu antikoncepcie pre mužov. Polhodinová “dávka” ultrazvuku dané, semenníkom dočasne zastaví produkciu spermií.
Potvrdili to testy na potkanoch.
Vedci teraz musia zistiť, či je metóda bezpečná a nepoškodí produkciu spermií natrvalo.

Dávka ultrazvuku dané, semenníkom zastaví produkciu spermií.
Tvrdia to americkí vedci, ktorí skúmajú nové spôsoby antikoncepcie.

Štúdia vypracovaná na základe testov s krysami, ktorá vyšla v odbornom časopise Reproductive Biology and Endocrinology, uvádza, že zvukové vlny môžu byť použité na zníženie počtu spermií na úroveň, ktorá by u ľudí spôsobila neplodnosť.

V tomto oblečení ste mobilne neviditeľní, neprenikne cez Vás ani GSM, GPS či WiFi signál

Loading

V tomto oblečení ste mobilne neviditeľní, neprenikne cez Vás ani GSM, GPS či WiFi signál 

Má to byť kabát, ale vyzerá to skôr ako prešívaná deka a alebo beduínsky odev.

Ale popný vzhľad nie je na tomto kuse odevu tým najzaujímavejším.
Je totiž vyrobený zo špeciálnej látky, takže cez ňu neprejdú žiadne rádiové vlny.
Majiteľ je tak bezpečne uchránený pred mobilným signálom. 

Špeciálny kabát neprepustí žiadne rádiové vlny, prenosná ochrana pred rádiovým vysokofrekvenčným žiarením. 

Ak sa bojíte, že vďaka mobilnému signálu, GPS a dátovým prenosom vás s mobilom, tabletom alebo počítačom všade nájdu a majú dokonalý prehľad, kde a ako sa pohybujete, tak je kabát z dielne dizajnérskeho štúdia Coop Himmelb (l) au to pravé. 

Revolučná elektromagnetická munícia, MAGNETO HYDRODYNAMIC MAHEM

Loading

Program nového explozívneho elektromagnetického systému Mahem. Podľa vízie DARPA bojovej hlavice budúcnosti predznačené pancier vďaka silnému elektromagnetickému ( EM ) poli .DARPA

Projekt Mahe ( Magneto Hydrodynamic Explosive Munition ) sa zameriava na tzv výbuchom formované projektily EFP ( Explosively Formed Penetrator ) .

Ide o kumulatívne nálože určené k prebíjaniu panciera alebo tiež železobetónových konštrukcií ( bunkre ) .

Súčasná technológia EFP využíva chemickú explozívnu reakciu k vytvoreniu špeciálne formovaného projektilu a lúča , ktoré prebíjajú pancier . Takéto riešenie je však podľa agentúry DARPA málo energeticky efektívny a je náročné na priemyselnú výrobu – kovová vložka , z ktorej sa formuje projektil , musí byť presne strojne opracovaná .

Zbrane proti pirátom a demonštrantom ? Zvukový lúč ! Vyrobca je už aj na Slovensku.

Loading

Long Range Acoustic Device

 Preč sú časy, keď sa proti pirátom bojovalo zbraňami, teraz sa bude bojovať zvukovými lúčmi!

Ide o akustické zariadenie s ďalekým dosahom (LRAD) napojené na bežný mp3 prehrávač. Problém pirátstva sa dostal do pozornosti v posledných týždňoch po únosoch lodí somálskymi pirátmi v Adenskom zálive.

LRAD nie je väčší ako domáci satelit, svoj cieľ zasiahne presným súborom zvukov – od varovných správ až po sirény. Ak sa útočníci dostanú príliš blízko, zvuky začnú byť veľmi bolestivé.
Budete prežívať úplné muky.

Megafóny sú napojené na mp3 prehrávač. Je to veľmi efektívne na vzdialenosť 1000 metrov, neznesiteľné, ak sa priblížite na dvesto alebo sto metrov. Spôsobí vám to viac či menej vážne poškodenie sluchu s trvalými následkami,” povedal Nick Davis, šéf firmy APMSS (Riešenia protipirátskej námornej bezpečnosti).

Pocit, ako keď máte ruku v ohni. Nová ruská zbraň proti davom ľudí

Loading

Intenzívny pocit pálenia vyvolá nová “neubližujúci” zbraň, ktorú teraz testujú v Rusku.
Dá sa efektívne využiť napríklad na rozháňania demonštrácií alebo útočiace jednotky. Podobný systém založený na mikrovlnnom žiarení už skôr vyvinuli Američania. Nikdy ho však nepoužili.

Zásah zatiaľ neznámou ruskú zbraní vyvoláva neznesiteľné pocity pálenia. carrzkiss – PicDrive.net

Nová zbraň vyvíja žiarenie, ktoré prenikne mierne pod povrch tela, ale pritom nemá spôsobiť žiadne trvalé následky.

Naopak spôsobuje tak intenzívne pocity pálenia, že ich nemožno vydržať a zasiahnutý človek sa rýchlo snaží dostať z jeho dosahu.
Podobne, ako napríklad vodný lúč z vodného dela vykoná medzi demonštrantmi svoje, možno aj “horúcim” lúčom rýchlo vyvolávať v dave paniku a dezorientáciu.

Rusko zakázalo používanie mikrovlnných rúr. Pred 30 rokmi !

Loading

Spotrebitelia dnes umierajú čiastočne aj preto, že naďalej jedia mŕtve potraviny, ktoré sú zabité v mikrovlnke. Berú zjavne zdravé jedlo, plné vitamínov a prírodnej medicíny, potom ho ožarujú v mikrovlnke a ničí väčšinu jeho živín.
Ľudia sú jedinými zvieratami na planéte, ktorá ničí nutričnú hodnotu svojej potravy predtým, než ju zje.

Všetky ostatné zvieratá konzumujú potravu v jej prirodzenom surovom stave, ale ľudia idú svojou cestou, aby urobili jedlo nutrične k ničomu, než ho zjedia. Niet divu, že ľudia sú najmenej zdravými cicavce na planéte.

V Rusku boli mikrovlnnej rúry zakázané v roku 1976, kvôli ich negatívnym následkom vo vzťahu k zdraviu, pretože o ich používanie bolo vykonané mnoho štúdií. Tento zákaz bol zrušený po perestrojce na začiatku 90. rokov. Na internete možno nájsť množstvo dokumentov vzťahujúcich sa k tejto problematike.