Kde hrozí stret s MEDVEĎOM? Ochranári evidujú vyše 20 hlásení o jeho výskyte v obci

Čítané celkom 620 x, Dnes prečítané 2 x

Čítané celkom 620 x, Dnes prečítané 2 x Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR eviduje viac ako 20 hlásení o výskyte medveďa v obci alebo jej bezprostrednej blízkosti. Nie všetky … Learn More

USA rozmiestňujú na zahraničných základniach laserové a mikrovlnné zbrane

Čítané celkom 24 x

 Americké letectvo poslalo do svojich základní v zahraničí tri rôzne systémy zbraní s usmernenou energiou. Zbrane HELWS (High Energy Laser), PHASER (PHASER high power microwave) a THOR (Tactical High Power Operational Responder) ochránia letecké základne v USA pred hrozbou útoku dronov a zostrelia akékoľvek nepovolané bezpilotné lietadlo, ktoré sa nachádza v dosahu mikrovĺn alebo laserov.

HELWS, vyvinutý spoločnosťou Raytheon, je laserový zbraňový systém namontovaný na terénnom vozidle Polaris MRZR. Laser je spojený s pokročilým elektrooptickým/infračerveným senzorom určeným na detekciu, identifikáciu a sledovanie dronov. Po zadaní príkazu HELWS namieri laser na cieľ a zničí ho. Raytheon sa chváli tým, že systém je schopný fungovať zo štandardnej 220-voltovej zásuvky a vystreliť desiatky impulzov, kým ho treba dobiť.

Elektronický balíček prvej pomoci pri vojenskom napadnutí (monitoring, komunikácia a ochrana)

Čítané celkom 3,649 x

Čítané celkom 3,649 x Balíček prežitia, či elektronickej pomoci ? Vzhľadom na zvýšenú aktivitu vojenských síl na výhodnom bloku firma sigint.sk ponúkame elektronický balíček technických zariadený ktoré sú nepostrádateľné pri vojenskom konflikte. … Learn More

Vinár mení zbrane v boji so škorcami. Namiesto poplašných diel má plašiče.

Čítané celkom 57 x

plasenie skorcouVinári verzus škorce. Práve vrcholí večný súboj, pri ktorom môže o víťazovi nekompromisne rozhodnúť chvíľka nepozornosti. Keď teraz vyrazíte medzi vinice, hocikde si pripadáte ako v horore.
Výstrely z diel aj hlasy dravcov, ich siluety krúžia nad vinicami.
Ide o to vyhrať pred zberom na kŕdle škorcov za každú cenu.