Bezpilotné lietadlá “Drone” sa stanú čoskoro ešte šikovnejšími

Loading

Nepilotované hi-tech letúny americkej armády fungujú vo svojej najhlbšej podstate rovnako ako divoké šelmy – vyberú si cieľ a pustí sa hlava nehlava za ním.
To je však práve ten problém, že u toho príliš nemyslia. Air Force je však chce urobiť čo nevidieť šikovnejšími.

Každý, kto aspoň niekedy čo i len jedným okom sledoval všetko to hemženie na letisku, vie, že ranveja sú nadmieru rušná miesta. Lietadlá sa radí k odletu podľa časových plánov, iná prilietajú, ďalšie sú pre zmenu tranzity a to už vôbec nehovoríme o všemožných havarijných stavoch a pristátiach mimo letecký poriadok.
Aby všetko fungovalo ako dobre nastavený stroj je ale potreba neustále udržiavať spojenie s kontrolou letovej prevádzky.
Dôvodov k podobnej komunikácii je prirodzene viac, napriek tomu uvažujme je dnes čisto len v súvislosti s tým, aby sa lietadlá navzájom neplietli do cesty, pretože akékoľvek podobné opomenutie by stálo stovky ľudí život.

Lacný domáci alarm sa nemusí vyplatiť. Nemá bezpečné kódovanie a nevie sa pripojiť k pultu centrálnej ochrany.

Loading

Bezdrôtové GSM alarmy dnes kúpite už za niekoľko stovák. Hoci sa v porovnaní s drahšími tvária rovnako spoľahlivo, nemusíte s nimi uspieť v okamihu, keď sa ich rozhodnete pripojiť k pultu centralizovanej ochrany (PCO). Alebo jeho nespoľahlivosť zistíte po vykradnutí Vášho domova alebo kancelárie.

 

“Kto len trochu váha nad tým, že by domáci alarm niekedy chcel pripojiť k pultu (PCO), mal by pred nákupom konzultovať poskytované strážny služby a opýtať sa po parametroch, ktoré by systém mal mať,” Je najdôležitejšie, aby alarm vedel odovzdávať dáta pomocou štandardizovaného kódovaného protokolu.

Obrana proti profi zlodejom ? Našli sme zariadenie ktoré detekuje GSM rušenie

Loading

Aj Slovenský výrobcovia VF techniky sú technický zdatný a vyrobili zariadnie ktoré detekuje GSM rušičky.

GSM rušička zlikviduje komunikáciu Vášho alarmu s Vami, s SBS a políciou, jednoducho sa už nedovediete že Váš alarm Vám niečo zasiela.

Aj keď o tom média a polícia nehovorí, je používanie rušičiek nielen narastajúcim problémom, ale rušičky sa stávajú už bežnou výbavou vlamačov.

Čo detektor GSM dokáže?

Super rýchla detekcia GSM rušenia, ak sa signál objaví vo všetkých páskach detektor automaticky zopne relé a to Vám už zopne zariadenie, ktoré Vám napr. v inom VF pásme odošle správu o zarušení Vami sťaženého priestoru. Na trhu je už viac týchto detektorov rôznych značiek, niektorý predajcovia dokonca tvrdia že ich detektor zašle varovnú SMS už hneď pri prvotnom zarušení. Je to len výplod fantázie predajcu. Ak raz systém zarušíte, nepošlete už nič. Samozrejme ako odoslať správu o zarušení je niekoľko, no to už predajca market.sk konzultuje priamo zo zákazníkom.

Detekcia je tak spoľahlivá že vie odlíšiť, či je v okolí rušička alebo prišlo iba k výpadku signálu operátora.