Prehľad miniatúrneho telefónu Panasonic GD55

Loading

Spoločnosť Panasonic nedokázala posilniť ruský trh s mobilnými telefónmi vďaka silnej konkurencii čínskych a kórejských značiek (Samsung, Huawei, Xiaomi, Meizu). Ponechal však dobrú pamäť v podobe nezvyčajného telefónu Panasonic GD55. Čo je tento telefón a aké sú jeho zvláštnosti?

Špecifikácie Panasonic GD55

Upozorňujeme, že nastavenia telefónu nie sú pôsobivé. Sú štandardné podľa noriem tej doby (rok výroby: 2002). Telefón podporuje komunikačné štandardy GSM900 / 1800/1900, má displej s modrým podsvietením a rozlíšením 112×64 pixelov, dokáže zobraziť 4 riadky textu a váži iba 65 gramov. Ale hlavnou črtou je veľkosť. Toto “dieťa” má dĺžku len 7,7 cm, šírku 4,3 a hrúbku 1,7 palca. Zároveň batéria Panasonic GD55 trvá 8 hodín hovoru a udržuje sa v pohotovostnom režime 430 hodín. Vzhľadom na nízku spotrebu energie je to logické.

Ďalšie možnosti

Panasonic GD55, rovnako ako akékoľvek iné telefónne zariadenie. Čas má nóbl organizátor: budík, hodiny, kalkulačku, tapety, meny rôznych mien, atď. Je tam reproduktor, vďaka ktorej môžeme hovoriť na hlasný odposluch, v režime vibrácií … Navyše, tam bol dokonca k dispozícii štandardné WAP 1.1, ktorý poskytuje prístup k internetu.

No, potom je všetko štandardné: 250 mien v telefónnom zozname, polyfónia so 4 tónmi, pamäť posledných 10 zmeškaných a prijatých hovorov. Odosielanie a prijímanie textových správ sú pripojené. Všeobecne platí, že Panasonic GD55 nemá žiadne jedinečné vlastnosti, ale veľkosť je naozaj pôsobivá.

Jedinečná veľkosť je hlavnou výhodou

Pri veľkosti so zapaľovačom alebo krabicou na porovnanie telefón bol naozaj veľmi pohodlný. Po prvé, tlačidlá sú stlačené ľahko a vždy presne. Pekné podsvietenie pomáha vyrovnať sa v tme a pri posudzovaní spätnej väzby používateľov nikdy nemali problémy s chybným stlačením tlačidiel. Samozrejme, ak má používateľ veľké ruky a prsty, tak takéto “dieťa” mu nebude presne zodpovedať, ale všetci ostatní sú úplne.

Spoľahlivosť a príjem signálu je tiež na vrchole. Tam, kde iné mobilné telefóny strácajú dotyk, Panasonic GD55 ponúka 1-2 palice a to je zásluha chladného modulu rádia. Ak si pamätáte, potom bola polyfónia v roku 2002 považovaná za chladný “čip”. Ak vyberieme analógiu, polyfónia v roku 2002 je dnes ako dobrá dvojitá zadná kamera. Takže Panasonic GD55 môže byť úplne napísaný vo vlajkových lodiach tej doby. Hoci tento výraz nebol použitý na telefóny.

Spoľahlivosť môže tiež povedať veľa, ale nie je to len výsada telefónu Panasonic GD55. Mnoho takých mobilných gadgetov tej doby je spoľahlivé. Pracujú až doteraz a budú fungovať desaťročia bez porúch a “problémov”. Takže Panasonic GD55 v tomto ohľade, aj keď to môže byť chválený, ale zdôrazniť túto funkciu ako výhodu oproti zvyšku nefunguje.

Moderné analógie

Moderné mobilné miniaplikácie môžu vykompenzovať konkurencia GD55. Treba však zvážiť, že technológia je ďaleko dopredu, takže moderná elektronika môže byť oveľa menšia než elektronika tej doby. Preto GD55 naraz vytvoril skutočnú revolúciu z hľadiska veľkosti mobilných telefónov.

Prvý súťažiaci je Long-CZ J8. Tento telefón vyzerá ako automobilová kľúčenka, aj keď má všetky potrebné funkcie.

Druhým analógom je takzvaný Cardphone s miniatúrnou obrazovku a obrovské kľúče. V skutočnosti nie sú tak veľké, ale na pozadí malého displeja vyzerajú takmer obrovské. Takýto telefón neformálne dostal meno ľudí “babushkofon” kvôli skutočnosti, že niektorí používatelia ju kupujú pre starších ľudí. Jedná sa o jednoduchý dialer, ktorý už nie je použiteľný.

V poslednej dobe móda išla na telefóny, ktoré sú navrhnuté ako dizajn ako prívesky pre automobily BMW, Mercedes, Porsche. Nie sú len podobné, ale rovnaké, vrátane veľkosti. S najväčšou pravdepodobnosťou sú vytvorené pre ľudí, ktorí chcú v spoločnosti vidieť, že majú autá. Ale toto je už téma pre iný článok.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *