Univerzálny Softvér Rádio procesor alebo USRP

Čítané celkom 98 x

Univerzálny Software Rádio Periférne (USRP)

Mon, 11/25/2009 – 14:18 – Rob

Univerzálny Softvér Rádio procesor alebo USRP (vyslovoval “uzurpovať”) je veľmi populárny rozhlasové nadšencov, pretože majú tieto vlastnosti:

2 x 12bit 64MS / s dual ADCS (2 Rx kanály)

2 x 14bit 128MS / s dual DAC (2 Tx kanály)

USB 2.0 PC rozhranie (32MB / s) – Cypress CY68013

FPGA – Alter Cyclone EP1C12

Pozície pre 2 x Príjem a 2 x daughterboards vysielania

Vonkajšie rozhranie k hodinám

Programovateľná pole (FPGA), v srdci tohto modulu je možné aby plnili Non-standard rádiového signálu odberu vzoriek a / alebo spracovania. Tento Alter Cyclone EP1C120 prístroj má nasledujúce funkcie:

USRP2 novšia verzia USRP1 a USRP

Čítané celkom 214 x

USRP2 je novšia verzia USRP1. Je obmedzená na jeden modul (jeden vysielač), ale môže byť rozšírená pomocou viacerých USRP2 to na maximálne osem kanálov (8×8). FPGA použité v tomto module, ak oveľa väčšie (viac vráta a ďalšie prvky), je od firmy Xilinx a vyžaduje rozličné sady nástrojov na program jeho funkcie (firmware).

SBS-1 a Air Nav Box -On Line monitorovanie leteckej prevádzky

Čítané celkom 120 x

Real Time Virtual Radar SBS1 What is the SBS-1 ?

SBS-1 a Air Nav Box ….. OnLine monitorovanie leteckej prevádzky v reálnom čase.
SBS-1 prijímač je schopný prijímať letecké informácie o lietadlách na vašej oblohe v reálnom čase. Dokáže identifikovať lietadlo, jeho značku, určiť smer letu či jeho leteckú výšku a rýchlosť . A, samozrejme, omnoho viac… Jednoducho získate týmto zariadením rádiolokátor, ktorý máte pod kontrolou len vy doma.

Ceny priehľadových širokopásmových prijímačov – scannery

Čítané celkom 112 x

1. Základná trieda
Sem patria scannery do cenovej relácie zhruba 200,-€, ktoré nemajú možnosť plynulého preladenia celého pásma. Neumožňujú nastaviť napr. ladiaci krok podľa potreby, druh modulácie a sú určené len na príjem v určitých pásmach. Preto niektoré neumožňujú ani príjem obyčajného rozhlasu v pásme VKV, alebo príjem zvukového sprievodu televízneho vysielania. Je to dané možnosťou zaradiť širokopásmovú FM (ďalej WFM).

Prijímač – skener ktorý je ten pravý ?

Čítané celkom 553 x

Priehľadové širokopásmové prijímače – scannery. Prijímač – ktorý je ten pravý ? Lacné prijímače – áno či nie? Prijímače a skenery WRTH Prehľadové prijímače – skenery Antény pre KV, SV a DV.
Pod pojmom scanner si väčšina ľudí pracujúcich s výpočtovou technikou predstaví prístroj, ktorý slúži na zosnímanie grafických alebo textových predlôh. Týmto slovom sa označujú ale aj prístroje, ktoré patria do kategórie širokopásmových komunikačných prijímačov.

Základy rádio monitoringu

Čítané celkom 405 x

Rádiové počúvanie čiže radiomonitoring sa užívali od dôb počiatkov rádiového vôbec.

Armáda, tajné služby a neskôr telekomunikačný úrad používali špeciálnych prijímačov k odhaľovaniu nepovolených alebo špionážnych staníc. Neskôr sa počúvanie rádiových vĺn rozšíril o vysielanie rozhlasu aj medzi bežných občanov.
V súčasnosti sú poslucháčmi, ktorí majú počúvanie rádiových vĺn ako koníček, rozdelení do niekoľkých kategórií. Osobne odporúčam začiatočníkom vyskúšať si každú z nich, aby každý zistil, ktorý z druhu staníc alebo vĺn ho zaujíma najviac.

Základy leteckej rádiovej komunikácie

Čítané celkom 349 x

Rádiovú komunikáciu leteckej pohyblivej služby je možné naladiť v podstate temer na všetkých rádiových pásmach od krátkych vĺn po mikrovlny.

Väčšina komunikácií nad pevninou prebieha na veľmi krátkych vlnách v pásme 118-137 MHz. Vojenské lety majú ešte najviac pridelené pásmo 137-144 MHz a 230-380 MHz.
Pásmo 108-118 MHz je síce pridelené leteckej službe, ale v tomto rozsahu vysielajú len navigačné rádiomajákov (o ktorých bude reč v ďalšej kapitole). Každý, kto teda bude hľadať civilné lietadlo letiace nad jeho hlavou, musí hľadať v pásme 118-137 MHz. Modulácia sa tu používa na všetkých vyššie zmieňovaných pásmach zásadne AM.

Wavecom Digital Data Decoders

Čítané celkom 302 x

Wavecom Digital Data Decoders

Decades of Experience

 The WAVECOM W-CODE and W-PCI and W61 series of products offer all the necessary functions to analyze, decode, record and process radio data communications in the HF VHF UHF SHF satellite range. These products are simply the very best professional digital data decoders worldwide at a reasonable cost: for latest prices click here.

 

Only Klingenfuss Radio Monitoring – and no other WAVECOM dealer worldwide! – can look back on two decades of daily working experience with WAVECOM products. No other WAVECOM dealer worldwide has published thousands of life screenshots from more than 42 years of continuous real radio monitoring on his website!