Tri písmenká a je z vás automaticky terorista. NSA sa bojí Toru a Linuxe

Čítané celkom 77 x

Tri písmenká a je z vás automaticky terorista. NSA sa bojí Toru a Linuxe

Ak ste sa niekedy zaujímali o anonymný sieť Tor alebo nástroje pre anonymný prístup k internetu, ste pravdepodobne v hľadáčiku americkej tajnej služby NSA s nálepkou “extrémista”.

Odhalili to nové informácie o programe X-Keyscore, ktoré novinárom odovzdal Edward Snowden.

Ľudia, ktorí vyhľadávajú informácie o anonymizačním nástroji Tor, sú v očiach NSA automaticky označení za extrémistov.
“To nie je žiadna novinárska skratka alebo slovíčkaření,” uvádza reportáž nemeckej televízie NDR a WDR. “Práve tí ľudia, ktorí hľadajú anonymitu, sú označení za extrémistov a sledovaní.”

Uniknutá prezentácia tajného programu X-KEYSCORE
Prísne tajná prezentácie o programe XKEYSCORE mala byť odtajnená až v roku 2032
Podrobnosti o programe XKeyscore – umožňuje zber dát v reálnom čase, výber na …

Na XKeyscore pracuje malý tím, čo umožňuje časté aktualizácie a rozvoj systému … Xkeyscore beží na masívnom klastra linuxových serverov, v roku 2008 to bolo asi …

Kontraktori : Neviditeľná armáda !

Čítané celkom 132 x

Kontraktori : Neviditeľná armáda !

 

V Afganistane dnes pôsobí sto päťdesiat tisíc medzinárodných vojakov . Lenže spolu s nimi tu slúži ešte jedna armáda .
Armáda súkromných bezpečnostných firiem , ktorej úlohy zahŕňajú všetko , čo oficiálnym vojakom nevonia : od upratovania latrín po výsluch zajatcov .
A ktorej výplaty idú do miliárd dolárov .

 

Je to len niekoľko dní , kedy médiá informovali o dvoutisícím zahraničným vojakovi , ktorý zahynul v Afganistane .
V krajine dnes pôsobí na sto päťdesiat tisíc medzinárodných vojakov .
Napriek tomu je tu ešte jedna , očiam neviditeľná armáda , skoro rovnako silná ako tá oficiálna : Súkromie vojenskí a bezpečnostné agenti . Podľa posledných správ ich len v Afganistane pôsobí na sto dvadsať tisíc.A ich úlohy zahŕňajú všetko , čo oficiálnym vojakom nevonia : od upratovania latrín po výsluch zajatcov .

Vedec popísal, ako mohla NSA odpočúvať kryptofax EÚ

Čítané celkom 65 x

Počítačový vedec popísal, ako mohla NSA odpočúvať kryptofax EÚ 

Pred pár dňami preletela Guardian ďalšia správa od Edwarda Snowden, podľa ktorej NSA odpočúvala okrem iného špeciálny šifrovaný fax na zastupiteľstvo Európskej únie v USA a to pomocou zariadenia menom Dropmire.

 

Bezpečnostný výskumník Markus Kuhn z počítačového laboratória University of Cambridge sa na blogu Light Blue Touchpaper zaoberá tým, akú techniku mohla NSA asi tak použiť.

Domový, firemný alarm + plynový a požiarny poplach – princíp a základné vlastnosti

Čítané celkom 846 x

Čo je to vlastne bezdrôtový GSM alarm

Štatistiky hovoria, že vo väčšine vlámaní a pokusom o vlámanie bolo možné predísť, ak by bol napadnutý objekt zabezpečený elektronickým zabezpečovacím systémom (EZS).
Ešte pred niekoľkými rokmi bola inštalácia takéhoto zariadenia veľmi nákladnou záležitosťou, ktorú si mohli dovoliť len väčšie firmy, inštitúcie a bohatí súkromie klienti. Inštaláciu zabezpečovacích zariadení vykonávali v podstate iba špecializované firmy a GSM alarmy, ktoré dnes nájdete v každom obchode za rádovo tisíce korún neexistovali, a obdobné systémy využívajúce pevnú telefónnu linku stáli asi desaťnásobok súčasnej ceny GSM alarmov. Inštalácia a nastavenie alarmu bolo vtedy komplikované a vyžadovalo odborníka a navyše bolo nutné všetky čidlá s centrálou prepájať pomocou káblov.

 

Pretože záujem zabezpečiť si svoj majetok sa týka prakticky každého človeka a dopyt po kvalitných zabezpečovacích zariadeniach bola vždy veľká aj medzi “bežnými ľuďmi” a menšími firmami začali sa výrobcovia sústreďovať aj na túto klientelu a neskôr sa objavili prvé alarmy, ktoré boli nielen na profesionálne úrovni, ale aj za podstatne rozumnejšie ceny a čo bolo nemenej dôležité: nastavenie a ovládanie týchto zariadení bolo neporovnateľne jednoduchšie, než u predchádzajúcej generácie alarmov.
Avšak stále tu boli dva zásadné problémy: Jednak bolo nutné prepojovať čidlá s centrálou stále pomocou káblov a jednak bolo nutné informáciu o vlámanie prenášať na väčšiu vzdialenosť iba cez pevnú telefónnu linku.

Polygraf novej generácie, alebo klamať sa už neoplatí ? Prezradí ťa tvoj mozog

Čítané celkom 44 x

Polygrafom, teda detektorom pravdy – lži, síce už asi odzvonilo, klamára však budú onedlho usvedčovať výkonnejšie mašinky. Vedci sa nimi teraz skúšajú pozrieť rovno do mozgu. Ich pomocníkmi sa stávajú infračervené lúče, magnetická rezonancia aj EEG.

 Klasický detektor pravdy je na ústupe. Už v roku 2002 americká Národná akadémia vied oznámila, že výsledky tejto metódy nie sú dôveryhodné. Na pekinskej Čínskej univerzite politických vied a práva ho v upravenej podobe používajú stále.

Zabezpečovanie a vyhodnocovanie dôkazov

Čítané celkom 66 x

Výrobky určené na zabezpečovanie a vyhodnocovanie dôkazov dodávame podľa konkrétnej požiadavky klienta. Vo väčšine prípadov ide o výrobky, ktoré pri svojej práci využívajú špecializované útvary policajných zložiek u nás aj vo svete.
Ponuka je obmedzená len na výrobky, ktorých distribúciu neupravujú osobitné predpisy, a najmä na výrobky, ktoré sú efektívne použiteľné aj bežným užívateľom, ktorý nemá špecifické vedomosti a prax v odbore.