Ako zachytiť mobilnú komunikáciu (hovory a správy) ľahko bez hackovania

Loading

Sledovanie mobilných telefónov bez ich vedomia sa rýchlo rozrástlo aj v krajinách Latinskej Ameriky, ako je Argentína, Mexiko a Brazília, hneď potom, čo to bolo veľmi slávne v USA od roku 2008.
Stingray/ GSM Interceptor/ IMSI catcher je zariadenie, ktoré môže zbierať dáta zo stovky telefónov viac ako v cieľových oblastiach a môže tiež vykonávať denial-of-service útoky na telefónoch a odpočúvanie rozhovorov.

Aj keď tieto produkty nie sú k dispozícii legálne, je možné zakúpiť si ich na čiernom trhu alebo prostredníctvom hlbokého webu.
Tieto zariadenia na sledovanie mobilných telefónov sa využívajú na presadzovania práva a vojenské účely.

Zlodeji používajú špeciálne čítačku na krádeže áut. BMW bolo za dve minúty preč. Keyless ? KEYLESS-GO

Loading

Zlodeji používajú špeciálne čítačku na krádeže áut. BMW bolo za dve minúty preč Využívajú Code Grabbers  ? 

Auto za 3,5 milióna korún zmizlo minulý týždeň v noci zo stredy na štvrtok z parkoviska pred rodinným domom v Novom Hradci Králové v ČR. Trojica zlodejov použila pri jeho odcudzenia špeciálnej čítačku, policajti preto teraz varujú majiteľov vozidiel s bezkľúčovým systémom, aby kľúče ukladali ďaleko od automobilu. Odcudzené vozidlo bolo vybavené práve týmto systémom.

“Systém Keyless – Code Grabbers  funguje tak, že kľúč stále vysiela signál, a keď sa s kľúčom priblížite asi na dva metre k vozidlu, samo sa otvorí a následne i naštartuje.
Čítačka vlastne predĺži signál od kľúča, ktorý si majiteľ napríklad nechá vo vrecku u bundy zavesené v predsieni, čo sa v tomto prípade aj stalo.

Briti zakázali iPady na zasadaniach vlády, boja sa odpočúvania

Loading

Členom vlády britského premiéra Davida Camerona zakázali na rokovaniach používať tablety iPad značky Apple. Dôvodom je údajne riziko, že pomocou týchto zariadení by mohli tajné služby ministrov odpočúvať, informujú britské médiá.

Na zasadaniach britskej vlády v súčasnosti nie je dovolená prítomnosť tabletov iPad, kvôli obavám z možného infikovania týchto zariadení a odpočúvania rokovaní vlády inými krajinami.

Po pôvodných informáciách Daily Mail o odstránení tabletov z minulotýždňového rokovania vlády hneď po demonštrácii nových štátnych elektronických služieb na to upozornil The Telegraph.

Podľa The Independent sa zákaz prirodzene vzťahuje aj na ľubovoľné smartfóny a zrejme teda aj na iné tablety.

Štát špehuje ľudí aj bez súhlasu súdu, aj v tomto roku…

Loading

Štát špehuje ľudí aj bez súhlasu súdu, aj v tomto roku…

S kým, odkiaľ a kedy voláme, si polícia zisťuje i bez odobrenia súdu. Napomáha jej chaos v zákonoch.

 

Keď pred tromi rokmi zneužil neznámy človek v diskusii na webe východoslovenskej obce Jasov meno miestneho obyvateľa, prípad skončil na polícii.

 Získala síce adresu počítača, z ktorého príspevok odišiel, no jeho majiteľa nepoznala.

 Požiadala preto operátora, aby jej poskytol meno klienta, ktorý vtedy surfoval na webe pod touto adresou.

 Tento citlivý údaj polícia získala napriek tomu, že zákon prikazuje operátorom monitorovať správanie sa zákazníkov len pre boj s terorizmom a zločineckými skupinami.

Tichý nepriateľ vás sleduje

Loading

Sme len ľudia. Ľudia so svojimi starosťami, problémy, neresťami, tajomstvami, obavami.
Sme tiež takí, že chceme niekedy vedieť viac, ako je možné. Sme často zmietaní pochybnosťami a hľadáme riešenia.


Núti nás to snívať o tom, aké by bolo mať tú moc byť neviditeľný a vedieť všetko, čo potrebujeme.

 

A tak v kútiku svojho útulného bytu či kancelárie premýšľame, čo asi robí náš sused alebo nepriateľ. Problém však je, že tú istú túžbu môže mať aj tá druhá strana.

Podľa posledných odhadov pôsobí v Slovenskej a Českej republike okolo 120 aktívne obchodujúcich firiem s útočnými prostriedkami (plošticami) a ďalších 7665 koncesovaných detektívnych kancelárií, ktoré tieto prostriedky využívajú za účelom získania informácií pre klienta.

Vlastná GSM sieť je už realitou aj pre Vás

Loading

Potrebujete pre svoju firmu vlastnú GSM sieť ? Všetko je dnes možné, aj keď oficiálne povolenie na prevádzku asi nezískate.

Univerzálny Software a hardvér, ktorý je možné získať z našej produkcie na študijné účely Vám umožní vytvoriť softvérové rádio, ktoré imituje ľubovoľného GSM operátora na svete. Za pomoci nášho výrobku môžete telefonovať cez Váš GSM telefón, no hovor bude presmerovaný už cez USRP-GSM zariadenie do SIP IP LAN siete. De fakto Vaše GSM hovory budú presmerované cez Vašu lokálnu pevnú telefónnu linku a ak máte záujem vieme dané hovory zaznamenať.

 

Zariadenie je postavené na technologickej architektúre USRP a USRP2, ktoré je možné použiť v rôznych frekvenčných pásmach. Daughterboards sú k dispozícii od DC do 5,9 GHz.
Celý dizajn rodiny USRP je open source. Zariadenie je len pre študijné účely. Prevádzkovaním daného zariadenia môžete prevziať GSM hovory konkurenčných mobilných operátorov za pomoci ďalšieho hardvéru.

Špión do vrecka. Pre armádu by mohli lietať robotické vtáčiky

Loading

Prototyp malého prieskumného lietadla v tvare kolibríka si získal tým vývojárov americkej armády. Zariadenia vybavené kamerou dokáže lietať pod otvorenou oblohou, ale i v miestnosti.

 

Americká armádna agentúra pre pokročilé technológie DARPA sa podľa všetkého zamilovala do kolibríkov.
Malý lietajúci stroj v podobe tohto tropického vtáka je jedným z posledných prírastku jej inventára.

Na trhu je jednoduché zariadenie na odposluch telefónu GSM Intercept, ceny sú už reálnejšie

Loading

Stačí už len 100 000,-eur a môžete odpočúvať takmer kohokoľvek. Ako to? Začal sa predávať mobilný pasívny odposluch, ktorý je takmer neodhaliteľný bežnou technikov a predovšetkým dostupný skoro pre každého. Hovor alebo SMS dokáže zariadenie zaznamenať v reálnom čase na vzdialenosť aj niekoľkých kilometrov.

 Je to naozaj tak jednoduché. Zariadenie s názvom GSM Intercept je jednoducho vyzerajúci čierny plastový kufor s notebookom vnútri a skoro každý si ho môže objednať na internete.

 Vnútri zariadenia sú GSM prijímača a jadrom celého systému je softvér vnútri počítača.

 “Dokáže lokalizovať a zbierať si z mobilnej siete informácie o telefónoch, ktoré sú v jeho dosahu a ktoré sú aktívne. Dokáže sa zamerať na daný telefón a dokáže ho odpočúvať a online dokáže rozkódovať šifru A5 / 1 alebo A5 / 2 podľa toho, aký operátor je v tej ktorej krajine aktívne.

 

 Cena odpočúvania sa v súčasnosti pohybuje okolo 100000 až 150000,-eur, podľa verzie. Suma sa zdá pre obyčajného človeka vysoká, ale pre ľudí, ktorí informácie potrebujú, to zase toľko peňazí nie je.

Ste zvedaví, čo si iní hovoria, čo robia, čo chystajú? Odpočúvanie a skryté nahrávky dnes je bežná prax…

Loading

Ste zvedaví, čo si iní hovoria, čo robia, čo chystajú? Dobre vieme, že cudzie rozprávanie sa nepočúva a že kľúčovými dierkami sa do cudzích izieb nepozerá. Odpočúvanie a skryté nahrávky rôznych verejných činiteľov – sudcov, starostov, poslancov a vplyvných poradcov sa pri podozrení z korupcie ale asi inak robiť nedá. Spoločnosti poskytujúce služby v oblasti odposluchov a skrytých nahrávok dnes disponujú modernou technikou, nad ktorej vlastnosťami a rôznym druhom maskovaním zostávame s prekvapením štát.

Každý rok na našich diaľniciach a vo veľkých mestách stúpa počet kamier, ktoré sledujú náš verejný priestor. Odhaľujú priestupky, zločiny, výtržníkov, násilníkov, pirátov ciest … Mnohí však varujú. Bude slúžiť táto technika výhradne a len k boju proti zločinu? Veď dnešnej informačnej siete umožňujú aj zneužitia. Je ťažké napadnúť ľuďom súkromie?

Keď sme u tých ploštíc, sú to rádiové mikrofóny, ktorý odvysiela na pomerne veľkú vzdialenosť zvuk. Pracuje zhruba 20-40 hodín na batériu. Má anténu a vysiela veľmi citlivý odposluch. Ďalšie ploštice, čiže rádiové mikrofóny, je rádiové mikrofóny s trubičkovým mikrofónom. Tento maličký mikrofon a celé telo tej štěničky je kryté kovom, aby sa skomplikovalo jej odhalenie.

To je technika skrytého odpočúvania zvuku. Aj v nej existuje svetová špička …
Miniaturizovaný audiorekordér, je to prístroj, ktorý je schopný zaobstarať stereofónnu nahrávku, dalo by sa povedať v extrémnej kvalite. To znamená, nebavíme sa o prístroji typu bežný diktafón, ale je to nahrávka, ktorá umožňuje vlastne zachytiť hovory i v hlučnom prostredí, ako je reštaurácia, nočný klub, diskotéka a podobne. Môžeme si ukázať špeciálny mikrofón, ktorý je určený pre skryté nahrávanie. Je to mikrofón skutočne extrémne malých rozmerov s priemerom zhruba dva milimetre, a hoci ide o takto malé technické zariadenia, sme schopní týmto mikrofónom zaobstarať v podstate, dalo by sa povedať, nahrávku v štúdiovej kvalite.

Bezdrôtové mikrofóny

Loading

Aby sa odstránila nutnosť použitia rôznych druhov vedenia, môžeme k mikrofónu pripojiť bezdrôtový VKV vysielač. Použitie ovšem vyžaduje starostlivú prípravu a nájdenie správneho miesta na umiestnenie mikrofónu. Pre krátkodobé odpočúvanie priestoru sa používajú miniatúrne rádiové vysielače, tzv. ploštice. Tie majú v dnešnej dobe miniatúrne rozmery a dajú sa zaobstarať za nízke ceny, ich inštalácia je rýchla a ľahká. Odpočúvaný hovor je možné zachytiť na bežných rádioprijímačoch do vzdialenosti asi 100 m, preto sa doporučuje naladenie mimo rozsah VKV. Spravidla sa používajú pásma 200 MHz až 400 MHz a odpočúvanie je možné bežným širokopásmovým prijímačom, ku ktorému môžeme pripojiť slúchadlá alebo záznamové zariadenie. Výborné a nenápadné riešenie je použitie pásma 110 MHz až 130 MHz, teda tesne nad kmitočtovým rozsahom VKV. Ako prijímač použijeme vreckový rádioprijímač so slúchadlami s upraveným prijímacím rozsahom. Vhodné je použiť MP3 prehrávač a rádioprijímačom, ktorý do svojej vnútornej pamäte dokáže nahrávať hovor z vysielania. Toto riešenie je skvelé v tom, že so slúchadlami na ušiach a MP3 prehrávačom daná osoba nebudí pozornosť a vyzerá nenápadne.