PLC – prístup cez webové rozhranie k riadiacej jednotke Siemens LOGO

Čítané celkom 75 x, Dnes prečítané 1 x

Aj najjednoduchšia a najlacnejšia PLC riadiaca jednotka Siemens LOGO! má integrovaný webový server, takže sa k PLC môžete pripojiť z prehliadača webového obsahu a napríklad nastaviť na diaľku parametre. Prípadne čo je oveľa užitočnejšie, pomocou nástroja LOGO! Web Editor (LWE) si môžete vytvoriť webovú stránku na ovládanie zariadení, či monitorovanie hodnôt nasnímaných na vstupe PLC s vlastným prispôsobeným používateľským rozhraním.

Máte záujem doviesť viac tovaru z Činy a využijete pre to lodnú dopravu ?

Čítané celkom 931 x

Dovoz tovaru z Číny – Lodná doprava sa javí ako najvýhodnejšia doprava dovozu tovaru z tretích krajín.
Ak plánujete doviesť len jedny zápalky či pár krabíc do hmotnosti 100kg využite radšej leteckú dopravu.
Je síce tri krát drahšia, ale tovar máte do týždňa na Slovensku a bez ďalších poplatkov.

Cena za 100kg tovaru je cca 2500-4000,-€ hlavne v závislosti od objemu a následne od Váhy. Do hmotnosti 100g sú väčšinou ceny za dopravu dotované Čínou.

Tovar síce putuje po mory aj viac ako mesiac a jeho cena je skoro rovnaká či kupujete standard container 20″, alebo 40″ alebo plánujete doviesť len tri euro palety.
Cena za dopravu sa pohybuje od 800 do 1500,-€ do najbližšieho prístavu ktorý si samozrejme určíte ako Bratislavu. Lebo iné mestá cargo neakceptuje.

Objednávka cez shop a neprevzatý tovar – sankcie

Čítané celkom 200 x

E-SHOPY A NEPREVZATÝ TOVAR (NA DOBIERKU ČI OSOBNÝ ODBER)

Môže e-shop účtovať zákazníkovi storno poplatok za neprevzatú dobierku alebo nevyzdvihnutý tovar?
Môže internetový obchod žiadať poplatky za uskladnenie takého tovaru?
Ako postupovať, ak si zákazník neprevezme tovar?

Zákon na ochranu spotrebiteľa pri predaji cez internet (102/2014) ukladá e-shopom povinnosť zabezpečiť, aby spotrebiteľ vyslovene potvrdil, že bol oboznámený, že súčasťou objednávky je povinnosť zaplatiť cenu.

Tlačidlo na odoslanie objednávky (alebo text vedľa tlačítka) musí byť označený spojením „Objednať s povinnosťou platby“ (alebo podobnou formuláciou).

Základňové stanice mobilnej siete (BTS) a informácie o bunkách v SR.

Čítané celkom 741 x

Základňové stanice (z angl. Base Transceiver Station) sú základnými elementami tvoriacimi pozemnú sieť pre fungovanie mobilnej (celulárnej, bunkovej) komunikácie.
Sú to v súčasnosti najsilnejšie zdroje elektrosmogu v blízkosti našich obydlí. Nemálo prípadov sa týka i rušenia citlivých elektronických zariadení v ich blízkosti.

Sieť týchto neustále aktívnych vysielačov tvorí základ pokrytia signálom pre mobilné telefóny a iné počítačové zariadenia. Pokrytím chápeme zabezpečenie signálu vždy aspoň z jednej stanice, ideálne z dvoch a viacerých. 

 Všetky bunky dohromady tvoria obrovský vysielač rozprestierajúci sa po celej krajine, ktorý sa navonok tvári ako ideálny a optimálne pracujúci pre konkrétneho užívateľa.

Technika napreduje mílovými krokmi

Čítané celkom 14 x

Špionáž vo svete drží krok s najnovšími technológiami a tiež sa neustále vyvíja.
To, čo je dnes pre tajných agentov novinkou zajtra môže byť zastarané, a inou tajnou službou prekonané.

Pre CIA, MI5, MI6, KGB, Mossad a ďalšie tajné služby pracujú nepretržite najlepšie mozgy na našej planéte. Pozrite aká technika sa dnes medzi špiónmi používa.

Vidíme a počujeme vás…

Na kamery, ktoré nás sledujú na každom rohu, si pomaly všetci zvykáme. Niektorí ich chvália, iní hania. Kamery, ktoré sa používajú v našich mestách, bankách a rôznych štátnych objektoch sú však oproti tým, ktoré používajú tajné služby na sledovania a špionáž dosť zastarané.

Tri písmenká a je z vás automaticky terorista. NSA sa bojí Toru a Linuxe

Čítané celkom 103 x

Tri písmenká a je z vás automaticky terorista. NSA sa bojí Toru a Linuxe

Ak ste sa niekedy zaujímali o anonymný sieť Tor alebo nástroje pre anonymný prístup k internetu, ste pravdepodobne v hľadáčiku americkej tajnej služby NSA s nálepkou “extrémista”.

Odhalili to nové informácie o programe X-Keyscore, ktoré novinárom odovzdal Edward Snowden.

Ľudia, ktorí vyhľadávajú informácie o anonymizačním nástroji Tor, sú v očiach NSA automaticky označení za extrémistov.
“To nie je žiadna novinárska skratka alebo slovíčkaření,” uvádza reportáž nemeckej televízie NDR a WDR. “Práve tí ľudia, ktorí hľadajú anonymitu, sú označení za extrémistov a sledovaní.”

Uniknutá prezentácia tajného programu X-KEYSCORE
Prísne tajná prezentácie o programe XKEYSCORE mala byť odtajnená až v roku 2032
Podrobnosti o programe XKeyscore – umožňuje zber dát v reálnom čase, výber na …

Na XKeyscore pracuje malý tím, čo umožňuje časté aktualizácie a rozvoj systému … Xkeyscore beží na masívnom klastra linuxových serverov, v roku 2008 to bolo asi …