Otvorenie FAB zámku

Loading

Určite ste si veľakrát hovorili, ako by bolo dobré umenie otvárať zámky…

Nebudem vám to tu zdĺhavo vysvetľovať, ako pracuje cylindrická FAB vložka, v podstate ide o to, že vložka má vonkajšiu – obalovú časť a vnútornú otáčavú časť.

Medzi objemami časťami je sústava “valčekov” , ktorá podľa profilu kľučky uvoľní stykovú plochu medzi otáčavou a obalovou časťou >> potom musíme otočiť kľučkou. 1mm otočí a to je práve ten priestor pre vás. Stačí keď potom vlastne postupne zamačkávajte jednotlivo “valčeky”, ktorý zatlačiť idú, ale tým, že je vložka trochu pootočená, tak späť do základnej polohy sa už nevráti, zostanú v tej správnej polohe.

Snáď to pochopíte z tejto schémy 😉

Ako nástroje sa dá použiť v podstate čokoľvek. Stačí keď si na brúske vybrúsite z listu pílky na železo, planzetku, na konci údenú a úplne na konci by mala mať taký trojuholníček, uvidíte na videu.

Potom vám stačí drôt či čokoľvek (na pootačanie vložky), samozrejme sú aj lepšie vecičky, ale je to pracnejšie na výrobu 😀 Nedávno sa mi podarilo otvoriť zámok aj stredne veľkými kancelárskymi sponkami 😉

Tu je pár vecičiek rôznych tvarov, ale pre základ vám vážne stačí ten “diamantový tvar”.

Planzetku strčíme až dozadu do zámku čo to ide, potom ľahko (zdôrazňujem ľahko, musí sa to robiť jemne inak to nejde) začneme pôsobiť na otáčaciu časť v smere odomykania a planzetkou ťaháme odzadu dopredu a postupne počujeme ako jednotlivé piny zapadávajú, keď sa po chvíli nič nedeje, planzetku pritlačíme trochu viac smerom dole a pohyby opakujeme.

A máme odomknuté – kde zakúpiť daný tovar ? www.market.sk . hľadaj “zámky”

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *