Batérie Xbox One a 360 Joystick

Loading

XBOX gamepads sú medzi hráčmi veľmi populárne. Takéto manipulátory sa nakupujú vo veľkých množstvách kvôli vysokej kvalite materiálov a kvalitnej montáži.

Bezdrôtový joystick je vybavený špeciálnymi zdrojmi napájania, ktoré umožňujú prístroju pracovať dlho. V gamepadoch môžete navyše používať bežné batérie a nabíjateľné prstové články. Batérie vhodné na inštaláciu do zariadení XBOX ONE a XBOX 360 budú podrobne opísané nižšie.

Typy napájacích zdrojov pre pákové ovládače XBOX

Pre gamepady tohto typu je možné použiť rôzne zdroje napájania. Bežné batérie je možné inštalovať do zariadení vybavených špeciálnymi priehradkami pre prstové články.

Môžu sa použiť aj nabíjateľné batérie, ktoré sa musia vložiť do špeciálnej nabíjačky, aby sa obnovila funkčnosť.

Bez ohľadu na typ batérie môže nákup nekvalitného produktu viesť k tomu, že joystick sa po určitú dobu nedá použiť z vybitých batérií. Z tohto dôvodu by ste mali starostlivo pristupovať k problému výberu novej batérie alebo batérie pre manipulátory XBOX.

Batérie AA

Na inštaláciu do joystickov XBOX je možné použiť bežné batérie prstov. Takéto výrobky sú relatívne lacné, ale musia sa vymeniť vždy, keď sa zdroj energie usadí. Nebude možné nabíjať batérie, takýto postup môže byť navyše nebezpečný.

Najlacnejšími výrobkami tohto typu sú slané batérie. Nanešťastie cenová výhoda je ich jedinou pozitívnou kvalitou, pretože takéto výrobky sú výrazne menej kvalitné, pokiaľ ide o životnosť modernejších batérií.

Alkalické batérie sa viac prispôsobujú dlhodobému zaťaženiu, najmä dobré výsledky doby práce s výrobkami známych výrobcov.

Reklamy

Lítiové batérie sú pomerne drahé výrobky, ale nízka hmotnosť a dlhá životnosť priťahujú hráčov, pre ktorých je výmena batérie činnosťou, ktorá sa nevykonala k dokonalosti, na rozdiel od priameho ovládania pák a tlačidiel gamepadu.

Batérie typu AA

Na dosiahnutie úplnej „elektrickej nezávislosti“ pri používaní manipulátorov XBOX môžete použiť nabíjateľné napájacie zdroje veľkosti AA. Prstové batérie sú pomerne bežné výrobky, takže si ich môžete kúpiť v akomkoľvek špecializovanom obchode.

Nabíjačky za takéto výrobky sa tiež ťažko nájdu na najbližšom rádiovom trhu alebo v maloobchodných predajniach špecializujúcich sa na predaj elektroniky. Aby nedošlo k prerušeniu hry pri nabíjaní batérií, odporúča sa kúpiť 2 sady nabíjateľných batérií.

Pri výbere nových výrobkov je potrebné postupovať opatrne, pretože náhodou si môžete kúpiť batérie, ktoré nie sú určené na takúto inštaláciu. Napríklad lítiové nabíjateľné napájacie zdroje majú napätie 3,7 V, takže ich inštalácia namiesto bežných batérií môže viesť k zlyhaniu dosky s elektronickými obvodmi manipulátora.

Originálne batérie pre XBOX

Originálne batérie pre XBOX ONE S, ONE X, 360 a ďalšie modifikácie sú pomerne drahé zariadenia. Tieto výrobky sa vyrábajú pomocou moderných technológií, takže počet cyklov nabíjania / vybíjania, až do vyčerpania životnosti batérie, môže byť viac ako 1 000.

Venujte pozornosť! Aj pri kúpe veľmi lacných slaných batérií budú celkové náklady desaťkrát vyššie ako náklady na jednu značkovú batériu.

Na nabitie pôvodného nabíjateľného zdroja napájania budete musieť kúpiť aj špeciálne zariadenie, ktoré funguje na porte USB. Výhodou využitia pamäte je, že nemôžete prestať hrať svoje obľúbené hry, ak je vybitá batéria.

Nevýhodou tohto použitia môže byť iba skutočnosť, že manipulátor s miernym pohybom pripojeného konektora sa zmení na káblové zariadenie.

Reklamy

Čínske batérie pre XBOX

Na trhu Aliexprexx si môžete kúpiť batérie XBOX za prijateľnú cenu. Takéto výrobky budú plnohodnotnými analógmi originálnych batérií a prakticky nebudú menej kvalitné ako pôvodné batérie z hľadiska kapacity a ďalších dôležitých charakteristík.

Čínske batérie je možné zakúpiť samostatne alebo v súprave, ktorá už má ovládač na nabíjanie. Napriek vyšším nákladom na túto akvizičnú možnosť je lepšie minúť viac peňazí a nakupovať výrobky, ktoré budú navzájom úplne kompatibilné.

Kúpa batérie na serveri Aliexpress je skvelým riešením, ale balíky z tejto východnej krajiny trvajú veľmi dlho, preto by ste sa mali o túto objednávku starať vopred pri prvých známkach nefunkčnosti pôvodnej batérie.

Kompatibilita XBOX ONE a 360 Power Supply

Batérie nainštalované v priestore pre batérie sú úplne zameniteľné. Pre obidva typy ovládačov hier môžete použiť rovnaké batérie typu AA alebo nabíjateľné batérie prstov.

Pôvodné prenosné zdroje energie medzi týmito hracími zariadeniami nie sú vzájomne zameniteľné. Táto vlastnosť modelov joystickov by sa mala zohľadniť pri nákupe batérií offline, ako aj pri objednávaní na diaľku na webových stránkach internetového obchodu.

Ako nabíjať batérie pre XBOX

Ak sa na napájanie gamepadu používajú batérie prstov, budete musieť vybrať prvky z oddelenia a nainštalovať ich do nabíjačky. Odporúča sa používať pamäťové zariadenia vybavené radičom. Takéto zariadenia informujú o ukončení nabíjacieho cyklu zapnutím zelenej LED.

Originálne batérie a ich čínske náprotivky sa môžu nabíjať bez odstránenia pákového ovládača. Stačí zapojiť nabíjačku do špeciálneho konektora, aby ste nielen mohli úplne obnoviť elektrické napájanie batérie, ale aj pokračovať v hre bez čakania na koniec nabíjacieho cyklu.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *