Batérie typu AAA

Loading

Z roka na rok batérie stále tlačia konvenčné batérie z trhu. Dôvodom je skutočnosť, že na veľké vzdialenosti sú výhodnejšie ako konvenčné batérie.

Typy a vlastnosti batérií AAA

Nabíjateľné batérie sa líšia veľkosťou a tvarom. Jedným z najobľúbenejších sú malé prsty, ktoré sú označené anglickými písmenami AAA. Ich dĺžka je 44 mm a ich priemer je 10 mm. Sú o niečo menšie Nabíjateľné batérie typu AA s označením AA majú dĺžku 50 mm, priemer 14 mm. Hmotnosť je asi 12 g.

Podľa chemického zloženia batérií AAA existujú: lítium-iónové, nikel-kadmium a hydrid nikel-kov.

Li-Ion batéria AAA (Li-Ion)

Napätie Li-Ion malej batérie je 3,7 V. Kapacita v závislosti od výrobcu bude od 350 do 1100 mAh. Každý rok sa objavujú stále silnejšie a výkonnejšie zdroje energie. Batéria pozostáva z dvoch elektród. Na jednej strane záporná katóda vo forme plochej platformy, na druhej strane kladne nabitá anóda vo forme pupienku. Medzi nimi je elektrolyt zapečatený v zapečatenej forme.

Pozitívne lítiové ióny sú zdrojom prúdu. Interagujú s inými chemickými prvkami a poskytujú proces chemickej reakcie, ktorý poháňa zariadenie.

Aby sa zabránilo náhodnému zapáleniu lítiovej batérie pri jej nabíjaní, je v puzdre namontovaný ovládač nabíjania batérie.

V porovnaní s inými zdrojmi energie majú iónové batérie najlepšie vlastnosti:

 • nízka úroveň samovybíjania umožňuje ich použitie dlhšie;
 • zvýšená kapacita poskytuje dlhú prácu;
 • nevyžadujú ďalšiu údržbu.

Lítium-iónové batérie nie je možné úplne vybiť, mali by byť nabité minimálne. V opačnom prípade to povedie k krátkej dobe používania.

Reklamy

Tiež nekupujte lítium-iónovú batériu na budúce použitie, pretože za 2 roky stratí 4% svojej kapacity.

Niklové kadmiové batérie AAA

NiCd batérie sa objavili na konci 20. storočia. Vynálezcom týchto batérií je Waldmar Jungner, ktorý použil nikel ako kladný náboj a kadmium ako záporný náboj. Hromadná výroba niklových batérií sa začala v 50. rokoch. AAA bola spustená oveľa neskôr. Kapacita malých batérií je od 400 do 1100 mAh a nominálne napätie je 1,2 voltu.

Hlavný rozdiel medzi niklovými batériami spočíva v tom, že sa neohrievajú tak rýchlo. Zabráni sa tým predčasnému zlyhaniu.

Nikel-kadmiové batérie sú menej náchylné na prehrievanie. Pomalší proces zahrievania je spôsobený tým, že chemické reakcie v nich sú endometrické. Puzdro týchto batérií je vyrobené z kovu, ktorý poskytuje pevnosť a tesnosť. Sú dokonca v tých najhorších podmienkach, aby si dokázali udržať svoju výkonnosť.

Medzi týmito batériami sú batérie, ktoré vydržia 20-25 rokov. Napriek tomu, že moderné lítiové batérie všade vytesňujú niklové batérie, ich výroba a používanie pokračuje, aj keď v menších objemoch.

Batéria AAA NiMH

Niklové niklové metalhydridové batérie typu AAA sú označené NiMh. Podľa návrhu sú podobné NiCd. Menovité napätie 1,2 V.

Za mesiac batéria stráca kapacitu o 20-30% a potom o 3-7% za mesiac. Priemerná životnosť od 3 do 5 rokov.

Rozdiel medzi NiMh a NiCd je zvýšenie špecifických energetických parametrov. Medzi výhody tohto typu batérií patrí:

Reklamy
 • čistejšia výroba;
 • nemajú „pamäťový efekt“;
 • zjednodušenejšia likvidácia v prípade poruchy.

Kde sú AAA pinky batérie

Batérie typu AAA sa používajú v digitálnych fotoaparátoch, videokamerách, hlasových záznamníkoch, rádiách, bezdrôtových telefónoch, prehrávačoch MP3, elektrických holiacich strojčekoch, baterkách, diaľkových ovládačoch, detských hračkách a mnohých ďalších.

Ako zvoliť nabíjačku

Výrobcovia nabíjateľných batérií typu AAA odporúčajú používať nabíjačky, ktoré vyvinuli na nabíjanie. To má zmysel, pretože všetci výrobcovia majú svoju vlastnú technológiu, ale nebolí sa nabíjať batériu AAA najlacnejším čínskym nabíjaním.

Je potrebné poznamenať, že značkové pamäťové zariadenia sú vybavené rôznymi stupňami ochrany a ovládania nabíjania s automatickým automatickým vypínaním a čínskym náprotivkom takéto technické riešenia chýbajú, takže sa stále neodporúčajú.

Takmer všetky pamäťové zariadenia majú ochranu proti prevráteniu, t. J. Ak sú batérie vložené nesprávne, nebude to viesť k ich poškodeniu.

Ako nabíjať nabíjateľné batérie AAA

Batérie AAA sa nabíjajú pomocou vyhradenej sieťovej nabíjačky. Jednoducho vložte zdroje napájania do slotov a zapnite pamäť v sieti. Malé batérie možno považovať za nabité až po rozsvietení zeleného svetla na zariadení.

Ak sa batérie počas nabíjania veľmi zahrejú, je lepšie tomu zabrániť. Môže byť použité zvýšené napätie, čo môže viesť k požiaru alebo výbuchu.

Populárni výrobcovia a ich vlastnosti

Najobľúbenejšími výrobcami batérií AAA sú:

 • Panasonic Eneloop Lite (Japonský výrobca): náklady na 210 – 220 rubľov. Nabite až 3 000. Kapacita 550 mAh;
 • Panasonic Eneloop Pro kapacita 950 mAh, cena 300 – 320 rubľov. Obnoviť 500.
 • Robiton AAA micro (Ruský výrobca): cena 90 – 100 rubľov. Kapacita 900 mAh.
 • Varta (Nemecký výrobca): kapacita 1 000 mAh, nabíjanie 1500, cena 170 – 180 rubľov.
 • GP (Výrobca v Hongkongu): kapacita od 650 do 1000 mAh, cena 85 – 150 rubľov, nabíjanie: 1000.
 • Duracell (Americký výrobca): cena 200 rub., Kapacita 800 mAh, dobitie 1000.
 • Camelion kapacita 800 mAh, cena 180-200 rubľov., dobíjanie 1000.

Na čo sa zamerať pri výbere

Pri kúpe batérie by ste mali venovať pozornosť:

 • Čím vyššia je kapacita, tým dlhšie bude zariadenie fungovať.
 • Ak sa zariadenie bude používať zriedka, potom je potrebné venovať pozornosť úrovni samovybíjania.
 • Pri minimálnom počte cyklov nabíjania (500) vydrží batéria rok a pol.

Existuje široká škála batérií AAA. Pri kúpe batérií by ste mali venovať pozornosť hlavným charakteristikám a zohľadniť podmienky ich použitia.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *