Batéria 14500

Loading

Batéria 14500 je lítiová batéria, ktorá je najbežnejším zdrojom energie. Prvok je kompletným analógom štandardu batérie prstov Formuláre AA. Vyznačujú sa však vyšším napätím a vyššou kapacitou.

Špecifikácie batérií

Lítium-iónové batérie majú štandardnú veľkosť analógov prstov:

 • Priemer 14 mm;
 • Dĺžka – 50 mm;
 • Kapacita 700 – 1600 mAh.
 • Napätie 3,6 V – 3,7 V;
 • Niekedy nájdete analóg s napätím 1,5 V;

Napätie batérie 14500 je výrazne vyššie ako napätie konvenčných prstových batérií. Ak je do svietidla vložená batéria 14500, bude žiariť oveľa jasnejšie ako batérie, ktoré pracujú pri nabíjaní bežných batérií typu finger. Batérie majú tiež dobré vlastnosti, majú vynikajúcu aktuálnu účinnosť, čo z nich robí dôstojných konkurentov pre batérie prstov.

Náklady na batérie tohto typu budú závisieť od výrobcu, zariadenia, technických parametrov, ďalších možností. Napríklad lítium-iónové batérie sú štandardné a majú zabudovanú ochranu proti skratu a prebitiu.

Analógy a to, čo možno nahradiť

14 000 lítium-iónových batérií je možné ľahko nahradiť štandardnými batériami typu AA, ktoré sú teraz k dispozícii v širokej škále.

Nezabudnite však na relatívne nízku moc. Z tohto dôvodu je ich životnosť obmedzená. Pri výbere analógu by sa mal brať do úvahy indikátor napájania.

Pri hľadaní analógov je dôležité venovať pozornosť veľkosti. Napríklad v porovnaní s 18650 batéria 14500 je výrazne menšia, preto ju nemožno nahradiť.

Aplikácie na batérie

Reklamy

14500 batérií sa bežne používa v moderných zariadeniach a zariadeniach vyžadujúcich napájanie.

Sú vhodné pre:

 • hodiny (desktop, stena);
 • kamery;
 • lucerny;
 • zdravotnícke pomôcky;
 • autá na dpu a iné hračky;
 • ovládacie panely pre veľké vybavenie atď.

Ako nabíjať batériu

14500 Li-Ion batérií je dostupných v mnohých obchodoch. Nemajú tzv. Pamäťový efekt. Ak je to potrebné, môžu sa kedykoľvek nabíjať. Zároveň nie je vôbec potrebné čakať na úplné absolutórium, ako je to v prípade iných podobných prvkov.

Za 14500 batérií sa predávajú špeciálne nabíjačky, ktoré sú podmienečne rozdelené do niekoľkých kategórií:

 • jednoduché a lacné modely, ktoré sa pomaly nabíjajú slabým prúdom;
 • inteligentné a drahé zariadenia, ktoré sa rýchlo nabíjajú vysokým prúdom.

Ak sa užívateľ nestará o to, aby lacná nabíjačka dokázala zničiť časť kapacity v batériách a znížila počet cyklov vybíjania a nabíjania, potom nemôžete veľa odpadu vyhodiť. Pokiaľ ide o ušetrené peniaze, je najlepšie vziať si tucet ďalších batérií do rezervy.

Venujte pozornosť! Batérie nemôžete nechať dlho v lacnej nabíjačke, pretože sa veľmi zahrejú.

Inteligentné nabíjačky sa po ukončení nabíjania automaticky vypnú.

Populárni výrobcovia a ich vlastnosti

14500 batérií sa vyznačuje dlhou životnosťou, účinnosťou a spoľahlivosťou. Trvanie prvkov závisí do značnej miery od výrobcu.

Reklamy

Z tohto dôvodu by ste mali používať spoľahlivé a overené batérie nasledujúcich značiek: Soshine, Panasonic NCR, TrustFire, Saft Is, Robiton, Icr, Lifepo4, Orbtronic a Nitecore.

Lítiové batérie uvedených značiek sú vyrábané pomocou moderných technológií. Mnohé z nich sú vybavené vstavanou ochrannou doskou, ktorá reguluje najstabilnejší zdroj elektrického prúdu pre použité zariadenie.

Vďaka týmto výrobným funkciám majú batérie dlhú životnosť. Predávajú sa v blistroch alebo plastových škatuliach.

Na čo sa zamerať pri nákupe

Pred zakúpením batérií by ste sa mali uistiť, že prístroj alebo zariadenie, pre ktoré sú určené, má vhodné napätie. Ak elektronické zariadenie nie je určené na tento typ napájania, zvýšenie výkonu môže najčastejšie spôsobiť poškodenie. Tiež by ste mali zvážiť, koľko voltov je vybratá batéria navrhnutá.

Samovybíjanie je dôležitý parameter, ktorému musíte venovať pozornosť. V prípade štandardných batérií by tento indikátor nemal byť vyšší ako dvojnásobok hodnoty kapacity. Výnimkou sú iba vysokoprúdové prvky, ktoré môžu byť použité pre výkonných spotrebiteľov.

Je dôležité poznať nevýhody takýchto výrobkov. Medzi mínusmi odborníci nazývajú nízku kapacitu, ktorá je predpísaná pri označovaní: pre 14500 batérií je najväčšie označenie v tomto ukazovateli 1600 mAh, zatiaľ čo batérie s 700 až 850 mAh sa najčastejšie nachádzajú. Táto funkcia je však viac ako kompenzovaná stabilnou výkonnou prácou, vysokým napätím.

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *