Batéria BL-4C pre zariadenie od Nokia

Loading

Batérie pre telefóny Nokia sú vysoko kvalitné, takže ich výmena nemusí byť potrebná počas celej doby prevádzky elektronického zariadenia.

Ak je potrebné kúpiť nový produkt alebo potrebujete získať informácie o analógoch, informácie uvedené nižšie budú veľmi užitočné.

Technické údaje batérie BL-4C

Je nevyhnutné poznať základné charakteristiky batérie, aby sa zabránilo vážnym chybám pri výbere podobných výrobkov. Batéria BL-4C má nasledujúce možnosti:

Každý model telefónu Nokia je vybavený jedinečným obvodom ovládača, ktorý neumožňuje prebíjanie batérie. Vďaka takémuto bezpečnostnému systému je možné zabrániť zapáleniu prvku v prípade nadmerného prúdenia prúdu.

Pri vybíjaní bude takáto „poistka“ fungovať aj tak, že batéria nebude pracovať s nadmerným zaťažením, keď je napájanie prakticky nulové.

Existujú analógy s väčšou kapacitou

Hlavnou nevýhodou originálnej batérie je jej relatívne malá kapacita nabíjania. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť, ak nainštalujete výkonnejší analóg. Napríklad si môžete kúpiť batériu Aliexpress, ktorá bude plne kompatibilná s BL 4C, ale jej kapacita bude trikrát vyššia ako kapacita štandardnej batérie.

Ak nainštalujete taký produkt do telefónu Nokia, môžete ho používať dlho bez ďalšieho nabíjania. Cena takýchto výrobkov na čínskych obchodných podlažiach neprekračuje náklady na pôvodnú batériu, ale kvalita batérie často zostáva príliš žiadaná.

Z tohto dôvodu sa odporúča prečítať si recenzie skutočných zákazníkov, ktoré sú umiestnené na produktovej stránke Aliexpress. Aj keď je produkt úplne vhodný, pokiaľ ide o veľkosť, rozdiel v kapacite sa prejaví vo forme predĺženého času nabíjania.

Reklamy

Výkonné zdroje elektrickej energie pri používaní štandardnej nabíjačky vyžadujú úplné nabitie najmenej 12 hodín nepretržitého pripojenia k sieti.

V lítium-iónových batériách neexistuje pamäťový efekt, takže nabíjanie produktu s neúplným vybitím nespôsobuje zníženie kapacity batérie. Zároveň nedostatočné nabíjanie vedie k zníženiu výdrže batérie zariadenia.

Bez ohľadu na kapacitu batérie BL 4C musí byť nový produkt úplne nabitý pri prvej inštalácii batérie do mobilného zariadenia.

Aké telefóny sú nainštalované

Batériu BL-4C je možné nainštalovať do mnohých modelov telefónov Nokia. Hlavným pravidlom je, samozrejme, kombinovať veľkosť produktu s priehradkou na batérie.

Ak je zdroj energie vhodný pre tento parameter, spravidla sa zhodujú s napätím a hodnota kapacity ovplyvní iba výdrž batérie mobilného telefónu.

Najčastejšie sa inštaluje v telefónoch Nokia, ale stále sa vyskytuje v telefónoch niektorých ďalších výrobcov:

Výhodou batérií BL 4C je to, že pri vysokej kvalite a kapacite sú relatívne lacné. Z tohto dôvodu sa používajú aj na napájanie rôznych domácich prístrojov, ktorých prevádzka si vyžaduje konštantný elektrický prúd 3,7 V.

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *