Batéria GP 2700

Loading

Výkonné batérie sú populárne zariadenia, pretože jeden taký prvok môže nahradiť niekoľko stoviek konvenčných nenabíjateľných zdrojov energie.

GP 2700 má jedinečné kapacitné charakteristiky, preto by majitelia výkonných prenosných zariadení mali určite venovať pozornosť tejto batérii. Ďalej budú podrobne diskutované všetky výhody a nevýhody tohto typu batérie.

Technické údaje GP 2700

Bez znalosti základných parametrov batérie môže byť veľmi ťažké zvoliť správnu nabíjačku a presne zistiť, či sú zdroje energie vhodné na napájanie konkrétneho zariadenia. Medzi hlavné technické vlastnosti tejto batérie patrí:

Batérie GP2700 sa vyrábajú technológiou hydridu nikel-kov, takže tieto batérie majú predĺženú životnosť a sú bezpečné na používanie.

Analógy a ako môžem vymeniť GP2700

Ak batéria vypršala lehotu splatnosti a nie je možné nájsť vhodný model batérie, potom sa na inštaláciu do elektrického zariadenia môžu použiť bežné výrobky z prstu.

Solárne články stoja rádovo lacnejšie ako batérie, takže ak zariadenie spotrebuje značné množstvo energie, môžete si naskladniť veľké množstvo takýchto batérií. V prípadoch, keď je na výrobku uvedené iba písmeno, treba zvoliť tieto náhradné modely:

 • AA
 • R6
 • LR6
 • FR6
 • HR6

Batérie majú napätie 1,2 V, batérie majú 1,5 V a sú úplne vhodné čo do tvaru a ďalších charakteristík. Pokiaľ ide o kapacitu, tento parameter sa môže medzi rôznymi modelmi výrazne líšiť, táto funkcia však ovplyvní iba trvanie elektrického zariadenia.

Prvok GP 2700 môže byť nahradený úplným analógovým, to znamená nákupom dobíjateľnej batérie Ni-MH alebo Ni-Cd, s podobnými indikátormi výkonu. Tieto položky zahŕňajú:

Reklamy
 • Varta 2600
 • Priestor 2800
 • Power Plus 2900
 • Dicom Panda 2900

Uvedené modely batérií sú úplne v súlade s pôvodným napätím, ale kapacita produktov sa môže mierne líšiť tak nahor, ako aj nadol.

Aplikácie na batérie

Batérie GP2700 sa v dôsledku veľkého množstva elektrickej energie veľmi často používajú v výkonných prenosných zariadeniach.

Najčastejšie sa táto batéria nachádza v nasledujúcich zariadeniach:

 • Detektory kovov
 • Radio
 • Diaľkové ovládače
 • Detské hračky
 • Zdravotnícke pomôcky
 • Prenosné svietidlá
 • Prenosné zvukové zariadenia

Používanie batérie GP 2700 sa neobmedzuje iba na uvedené oblasti. Vo všeobecnosti sa tento prvok dá použiť takmer všade, kde je nainštalovaná batéria pre bežné prsty.

Nie je vhodné používať batérie tohto typu iba v zariadeniach s veľmi nízkou spotrebou energie, napríklad v hodinách, kvôli značnému samovybíjaniu v niklové kovové hydridové batérie.

Ako nabíjať GP 2700

Na nabíjanie batérie GP2700 používajte iba certifikované nabíjačky. Pri pripájaní „ľavého“ zariadenia môže dôjsť k prehriatiu a samovoľnému horeniu prvku, preto by ste nemali šetriť bezpečnosť.

Proces nabíjania nespôsobuje žiadne ťažkosti.Na obnovenie dodávky elektrickej energie stačí nainštalovať produkt do špeciálneho pamäťového slotu a počkať asi 16 hodín.

Moderné zariadenia sú vybavené prvkami svetelnej indikácie, takže koniec nabíjacieho cyklu môže byť stanovený rozsvietením zelenej LED.

Reklamy

Nové prvky tohto typu sa odporúčajú „hojdať“. Na tento účel sa musia batérie niekoľkokrát nabíjať a vybíjať malým prúdom záťaže, čo povedie k obnoveniu kapacity deklarovanej výrobcom.

Na čo sa zamerať pri nákupe

Pri kúpe novej batérie GP2700 venujte pozornosť označeniu. Základné informácie sa používajú na obale, ako aj priamo na obale batérie. Po zakúpení produktu vhodného pre napätie a veľkosť by ste mali určiť dátum výroby batérie.

Ak sa zistí, že batéria leží na pulte viac ako 1 rok, je lepšie nákup odmietnuť. Skladovateľnosť takýchto výrobkov je niekoľko rokov, ale podlieha podmienkam skladovania.

Batéria na predaj môže byť ovplyvnená vlhkosťou a teplotou. Tieto negatívne faktory môžu významne znížiť efektívne využitie batérie GP 2700.

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *