Batéria BL-5C pre Nokia

Loading

Batérie pre telefóny Nokia majú značnú zásobu elektriny, takže aj na výkonných zariadeniach môžu medzi dobíjaním pracovať nejaký čas. BL 5C je jedným z najlepších v tejto triede.

Hlavné charakteristiky tohto typu batérie, ako aj telefóny, do ktorých môžete batériu nainštalovať, budú podrobne opísané v tomto článku.

Technické údaje batérie BL 5C

Batéria BL 5C je typ lítium-iónového zariadenia, preto má relatívne nízku hmotnosť, prakticky nemá pamäťový efekt a môže sa opakovane (až 1000-krát) nabíjať a vybíjať, takmer bez straty kapacity.

Vysoký zdroj poskytuje moderný riadiaci obvod, ktorý neumožňuje použitie batérie v nevhodných režimoch. Charakteristické vlastnosti tohto modelu zahŕňajú tieto parametre:

Kapacita nepôvodných batérií sa môže mierne líšiť (970 – 1050 mAh). Existujú tiež analógy, ktoré presahujú tento ukazovateľ, ale hľadanie batérií slušnej kvality as vysokými hodnotami výkonu nie je také jednoduché.

Existujú analógy s vyššou silou

Každý majiteľ telefónov Nokia by chcel gadget raz nabiť a používať ho na dlhú dobu. Na tento účel môžete vyskúšať použitie analógov s väčšou kapacitou. Takéto výrobky si môžete kúpiť v rôznych internetových obchodoch, ako je napríklad Aliexpress.

Kvalita týchto batérií bohužiaľ nie je vždy na vysokej úrovni, ale náklady na batériu môžu byť niekoľkokrát nižšie ako pri nákupe originálnej batérie.

Napríklad výrobky vyrobené pod značkou Link Dream majú takmer 1,5-krát vyššiu kapacitu v porovnaní so štandardnou batériou. Preto sa prevádzkový čas na jedno nabitie zvyšuje. Tento produkt má vynikajúcu kompatibilitu a má ideálnu veľkosť.

Reklamy

Nákup vysokokapacitných batérií Li-Ion na čínskych obchodných podlažiach je lotéria, ale riziko je viac ako vyvážené nízkymi nákladmi. To znamená, že za cenu originálneho produktu si môžete kúpiť 3 až 4 batérie, ktorých celková životnosť môže výrazne prekročiť značkovú batériu.

Pri kúpe produktov na diaľku môžete urobiť trochu bezpečia, ak študujete recenzie skutočných zákazníkov. Mnoho obchodných poschodí má takúto funkciu, takže nebude ťažké získať aktuálne informácie o výkonnosti batérie.

Rozdiel medzi BL-5C a BL-4C, BL-5CB a BL-5CT

Batérie BL-5C a BL-4C sa mierne líšia. Veľkosti batérií sú takmer rovnaké, rozdiel je iba v hrúbke batérie (BL-5C je o 1 mm hrubší).

Ak je to potrebné, takéto výrobky sa môžu považovať za vzájomne zameniteľné, ale majiteľ telefónu sa môže stretnúť s týmito menšími problémami:

  • Pri inštalácii batérie BL-4C namiesto „piatich“ budete musieť medzi kryt a batériu umiestniť plochý predmet malej hrúbky, napríklad kúsok kartónu zložený do niekoľkých vrstiev. Pri jej výmene budete musieť vynaložiť ďalšie úsilie v rámci primeraných limitov na inštaláciu batérie, zatiaľ čo zadný kryt telefónu mierne prekročí rozmery.
  • Kapacita BL-4C je asi o 200 mAh nižšia ako kapacita BL-5C, a preto pri nahradení “down” dôjde k značnému skráteniu trvania mobilného telefónu na jedno nabitie.

Batérie BL-5CB sa tiež mierne líšia od modelov BL-5CT.Hlavným rozdielom je dĺžka, ktorá je o 3 mm dlhšia pre batériu BL – 5CB, takže nie je možné nainštalovať tento produkt namiesto „CT“ a pri jeho výmene budete musieť vložiť ďalšie prvky pod spodnú časť batérie.

Aké telefóny sú nainštalované

Batériu BL-5C je možné nainštalovať do nasledujúcich telefónov Nokia:

Okrem uvedených modelov telefónov sa odnímateľná batéria BL 5C používa v rôznych prenosných zariadeniach, napríklad v aktívnych reproduktoroch, rádiách, ako aj v domácich zariadeniach, kde je potrebné napätie 3,7 V.

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy
Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *