AliExpress Saver Shipping vs. AliExpress Standard Shipping: Aké sú rozdiely medzi týmito dvoma spôsobmi prepravy?

Loading

Na AliExpress existuje niekoľko rôznych spôsobov dopravy, ktoré môžeme rozlíšiť podľa ich dodacej lehoty a možnosti sledovania objednávok. Často využívame China Post, Hong Kong Post a Cainiao, ale už nejaký čas je najpopulárnejšou formou dopravy AliExpress Standard Shipping. Z toho vzišli aj varianty ako AliExpress Saver Shipping alebo AliExpress Premium Shipping. Aj keď sú názvy veľmi podobné, každý má odlišné vlastnosti. Preto si v dnešnom článku vysvetlíme, čo to je a aké výhody majú tieto zásielky.

Spôsoby dopravy a ich výhody

Všetky tieto spôsoby dopravy majú spoločné to, že ich spracováva AliExpress vo svojom logistickom centre. Aliexpress poskytuje väčšiu bezpečnosť a ďalšie výhody oproti iným spôsobom dopravy. Ide o zásielky, ktoré majú dohody s medzinárodnými prepravnými spoločnosťami, aby dorazili rýchlejšie. Vysvetlíme vám ich rozdiely.

AliExpress Standard Shipping

Tento spôsob dopravy je v súčasnej dobe jedným z najpopulárnejších na AliExpress, pretože bol jedným z prvých, ktorý sa začal ponúkať. Pokiaľ zvolíte tento spôsob dopravy, poskytovateľ odošle Vašu objednávku do logistického centra AliExpress a odtiaľ bude odoslaná až k vám domov, pod kontrolou samotnej predajnej stránky Aliexpress. Aby bola doprava k Vám domov veľmi rýchla, AliExpress využíva úzku spoluprácu s miestnymi prepravnými spoločnosťami.

Tento spôsob dopravy sa používa pre produkty s hodnotou vyššou ako cca 5 USD, takže sa používa certifikovaná zásielka s číslom zásielky. Zásielku je možné ľahko dohľadať zo stránky objednávky na Aliexpress alebo z externých stránok, ako je napr. 17track.net. Balík bude doručený prostredníctvom štátnej poštovej služby a šance na zastavenie balíka colníkmi sú veľmi malé. Balíček ide totiž cez prekladisko EÚ, a tým pádom je vstupnou krajinou iná krajina ako Česká republika. Colné vyhlásenie by ste s týmto druhom dopravy nemuseli vôbec riešiť.

TIP pre všetkých, čo nakupujú na Aliexpress: Vyskúšajte doplnok do prehliadača Aliexpress ! Táto pomôcka je jedinečná a pomôže vám lepšie sa orientovať pri nákupoch na Aliexpress. Vďaka nej zistíte napríklad históriu cien u každého produktu, zistíte aké má hodnotenie predajcu od ktorého si tovar kupujete, vyhľadáte si akýkoľvek produkt na Aliexpress podľa ľubovoľného obrázku z internetu, stránky Aliexpress si môžete strojovo preložiť do slovenčiny, ďalej sa vám všetky ceny budú zobrazovať prepočítané na eurá. A hlavne Vám príde upozornenie, že Vám končí ochranná lehota, takže už nikdy nezabudnete otvoriť včas spor a neprídete zbytočne o peniaze. Za skúšku nič nedáte. Všetko je ZADARMO. Doplnok už používa 30 000 používateľov.

AliExpress Saver Shipping

Ide o ďalšiu z alternatív prepravy, ktorú spracováva AliExpress. Táto doprava je stále častejšia ako alternatíva ku Cainiao, China Post a ďalším ekonomickým zásielkam. Tento spôsob dopravy sa používa pre produkty nižšie hodnoty ako cca 5 USD. Získate sledovacie číslo a hoci by to bolo ekvivalentné bežnej zásielke China Post (ktorá nepotrebuje podpis pre príjem), umožňuje sledovanie. Oproti doprave cez China Post má teda veľké výhody: predajca bude môcť kontrolovať, či bol produkt doručený, čím sa vyhne falošným sporom a kupujúci bude mať tú výhodu, že bude môcť sledovať svoju objednávku.

Predávajúci odošle tovar do skladu Aliexpress (Cainiao), kde sú objednávky roztriedené a následne odoslané na letisko na ďalšie doručenie.
Sledovanie zásielok Aliexpress Saver Shipping je možné pomocou čísla v medzinárodnom formáte na stránke Cainiao – MIWORLDTECH – WORLDTECH. Číslo vyzerá takto: ZA000000000HK alebo ZA000000000LV a umožní Vám určiť aktuálne umiestnenie balíčka.

AliExpress Premium Shipping

Tento posledný spôsob dopravy je veľmi ťažké dohľadať, pretože ho používa iba niekoľko predajcov a nie je dostupný vo všetkých krajinách. Používa sa pre výrobky, ktoré majú vysokú cenu alebo pokiaľ sú veľmi objemné a ťažké. Je to ďalší zo spôsobov prepravy, ktorý zaisťuje AliExpress, ale v tomto prípade je zasielaný prostredníctvom súkromného kuriéra, ako je DHL, FedEx, Seur, UPS… Takže aj keď je dodacia lehota skrátená na 7 až 15 dní, tak Vás chceme upozorniť, ze používanie týchto súkromných kuriérov zvyšuje riziko obdržania nášho balíčka s colnými prirážkami (hlavne colného zastupovania týmito spoločnosťami). Cena tejto zásielky je navyše oveľa vyššia.

DopravaSledovanieDoručeniePopis
AliExpress Standard ShippingÁno15-20 dníVeľmi rýchla certifikovaná zásielka, obvykle oneskorená a je jednou z najbežnejších na AliExpress.
AliExpress Saver ShippingÁno30 dní (15-20 dní, ak je objednávka kombinovaná)Pravidelné odosielanie, ale so sledovaním, všeobecne pomerne rýchle (obvykle dorazí dlho pred odhadovaným dátumom).
AliExpress Premium ShippingÁno7-15 dníDoprava súkromným kuriérom, za poplatok. Doručenie akýmkoľvek súkromným kuriérom, s ktorým má AliExpress zmluvu (DHL, FedEx, EMS,…).

Rýchle dodanie: Vaše objednávky obdržíte za menej ako 10 dní

Aliexpress platforma neustále pracuje na zlepšovaní podmienok pre svojich kupujúcich. Jedným z jeho najnovších vylepšení je možnosť prijímať Vaše objednávky za menej ako 10 dní z Číny vďaka dohode AliExpress s rôznymi prepravnými spoločnosťami pre expresné dodávky. Vďaka tomu budete môcť svoje objednávky prijímať za 3, 5 alebo 10 pracovných dní. Stačí iba filtrovať vyhľadávanie pomocou možnosti „Fast Shipping“.

Sú zásielky spracovávané AliExpress spoľahlivejšie?

Je zrejmé, že pokiaľ AliExpress spracuje zásielku, tak je pre predajcov oveľa ťažšie Vás podviesť alebo Vám poskytnúť nesprávne sledovacie číslo. Zásielky spracovávané AliExpress majú menší počet reklamácií a sú oveľa spoľahlivejšie. To neznamená, že nemôže dôjsť k chybám. Pokiaľ by k nejakému problému došlo, tak odporúčame otvoriť spor na Aliexpress.

Reklamy

A pokiaľ predajca nepoužije sľúbený spôsob dopravy, môžem reklamovať?

To je jedna z otázok, ktorú dostávame pomerne často. Zakúpili ste napríklad produkt, o ktorom ste si mysleli, že dorazí overeným spôsobom dopravy, ale predajca sa rozhodol ho poslať ako obyčajný balík. Môžete takýto balík reklamovať? Pokiaľ ste nezaplatili žiadne poštovné, môže predajca skutočne použiť iný spôsob dopravy bez toho, aby bol penalizovaný, dôležité je, že Vám tovar dorazí domov. Pokiaľ ste niečo za dopravu zaplatili, môžete požadovať vrátenie nákladov za dopravu. Odporúčame, aby ste najprv kontaktovali predajcu, než začnete spor. A pokiaľ z nejakého dôvodu potrebujete, aby bola Vaša objednávka odoslaná s určitým typom dopravy, tak to vopred predajcovi napíšte do správy.

Ako zmeniť alebo vybrať inú dopravu

1.Pokiaľ daná možnosť Aliexpress štandard shipping nie je automaticky vybraná, môžete si ju zvoliť sami kliknutím na MORE OPTIONS (viac možností) viď obrázok.

2.Vyberte Aliexpress Standard shipping.

Určite si prečítajte aj článok o kombinovaných objednávkach (Combined Delivery). Nájdete tam množstvo užitočných informácií a tipov.

Ďalšie tipy a triky v našich návodoch

Okrem analýzy najlepších produktov dostupných na AliExpress aj tipy a triky pre bezpečné nakupovanie na AliExpress. Všetky ich nájdete v našej sekcii Ako nakupovať. Než začnete nakupovať, tak si určite pridajte do prehliadača doplnok do prehliadača Aliexpress ktorý má množstvo užitočných funkcií.

Aký druh dopravy na Aliexpress preferujete?

  • Aliexpress Standard shipping alebo Aliexpress Saver Shipping
  • Kombinované doručenie – Combined delivery
  • China post, Singapur post, Honkong post.
  • Ďalšie druhy dopravy – MIWORLDTECH – WORLDTECH
Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *