Ako sledovať zásielky z Aliexpress

Loading

Objednali ste si tovar z Aliexpress a už sa ho nemôžete dočkať? Alebo už čakáte príliš dlho na svoju zásielku? Pozrite sa, kde sa Váš balíček nachádza. Ako sledovať svoje zásielky si ukážeme vo videu a v tomto článku.

Zásielka bola odoslaná

Akonáhle predajca odošle Vašu zásielku, tak dostanete email od Aliexpress so sledovacím číslom (Your order has been shipped). Od tejto doby Vám začína plynúť ochranná lehota (Purchase Protection) as tým aj doba na doručenie, ktorá je obvykle 39 alebo 60 dní. Presná hodina a deň ukončenia tejto doby pre doručenie je tiež uvedená v e-maile, ale musíme brať do úvahy časový posun. Preto berte danú hodinu ako orientačnú. Skutočný čas sa Vám odpočítava v objednávke, ten je nutné si strážiť.

V e-maile je tiež uvedené, ako máte ďalej postupovať pri očakávaní Vašej zásielky.

  1. Ak ste spokojní s tovarom, ktorý ste obdržali, potom potvrďte kliknutím na „Potvrdiť doručenie objednávky“ (Confirm Order Received)
  2. Ak ste svoj tovar neobdržali alebo pokiaľ nie ste s tovarom spokojní, kliknite na Otvorenie sporu (Open Dispute) predtým, než Vám vyprší ochranná lehota (Purchase Protection). Po jej uplynutí sa objednávka automaticky ukončí.
  3. Pokiaľ chcete predĺžiť ochrannú lehotu, tak kontaktujte predajcu cez Request to extend Purchase Protection. Predajca Vám musí toto predĺženie ochrannej lehoty schváliť.

Vezmite prosím na vedomie, že uplynutím ochrannej lehoty bude Vaša objednávka ukončená a platba za tovar bude automaticky odoslaná predajcovi.

Kde nájdem sledovacie číslo zásielky

K sledovaciemu číslu sa dostanete takto:

  1. Otvorte si email z Aliexpress a kliknete na číslo Vašej objednávky a budete presmerovaní priamo do detailov objednávky. Sledovacie číslo je v sekcii Logistics Information.
  2. Ste prihlásení v Aliexpress, nájdete si tovar, ktorý Vás zaujíma. Kliknite na View Detail a dostanete sa opäť do objednávky, kde si nájdete sledovacie číslo v Logistics Information.

Informácie o zásielke (Logistics Information)

V sekcii International Shipping Company je napísané, akým typom dopravy bola zásielka odoslaná. Sledovacie číslo nájdete pod Tracking Number. Informáciu o tom, kde sa nachádza Vaša zásielka, sa na stránkach dopravcu zobrazí v 5.-7. deň od odoslania zásielky.
Ak sa informácie nezobrazia ani 14.-tý deň, môžete napísať predajcovi správu, aby preveril, či sa zásielka nestratila. Predajca môže zistiť, že sa zásielka naozaj stratila a tovar odošle znova. Niekedy vám predajca napíše, že poslal zlé sledovacie číslo a pošle vám nové. Ak sa jedná o veľmi malé zásielky, tak tie posielajú bez sledovacieho čísla. Môže sa jednať napr. o prstienky, náušnice, samolepky na nechty, prívesky a obaly na mobil a pod.

Podacie (sledovacie) číslo zásielky (napr. DR1234567890C) sa spravidla skladá z:

  • Prefixu – kódu druhu zásielky – väčšinou dvoch písmen, napr. DR – Balík Do ruky,
  • Čísla zásielky – 9 alebo 10 číslic a
  • Suffixu – kódu, ktorý väčšinou predstavuje typ podávateľa, napr. C, alebo ISO kód krajiny pôvodu, napr. GB (Veľká Británia a Severné Írsko).

Podacie číslo zásielky z cudziny môže mať aj špecifický formát krajiny pôvodu.

Na shop.AliExpress.sk ste si našli sledovacie číslo a teraz ho môžete vložiť do formulára na sledovanie na stránkach dopravcu. Ako zistíte, kam číslo vložiť? Kliknite na odkaz dopravcu uvedeného v detaile, ktorý je zvýraznený modrým písmom. Otvorí sa Vám v novom okne formulár na sledovanie zásielok. Niekedy však predajca dá správny odkaz do poznámky (Remarks). Prikladám ukážku sledovania zásielky k tomuto dopravcovi. Dopravcov v Číne je naozaj veľké množstvo a môže sa Vám stať, že pri desiatich objednávkach budete mať niekoľko rôznych dopravcov.

Sledovanie zásielky priamo na Aliexpress

Sledovať zásielku môžeme ako na stránkach dopravcu, tak sa Vám detaily prepravy zobrazujú priamo pri objednávke na Aliexpress. Len sú tu niekedy až s niekoľkodňovým časovým posunom. V Logistics Information – Details sa Vám takto zobrazujú informácie o Vašej zásielke. Dokonca vidíte aj číslo, ktoré bolo pridelené pre poštu v Českej republike.

Sledovanie zásielky cez PoštaOnline

Zásielku môžete sledovať aj cez web www.PostaOnline.cz, kde zadáte číslo svojej zásielky a získate tieto informácie. Do vyhľadávača môžete zadať sledovacie číslo pôvodné od predajcu alebo číslo pridelené pre SR. Pre lepšiu orientáciu ešte vysvetlím niektoré termíny.

Vymeňovacia pošta – pošta, ktorá triedi zásielky zo zahraničia alebo zásielky, ktoré budú zasielané do iných krajín

SPU – servisný poštový uzol je pošta, kde sa triedia zásielky podľa kraja a okresu

Zoznam odkazov na sledovanie zásielok

Nie všetky sledovacie čísla, ktoré od predajcu dostanete Vám pôjdu jednoducho vyhľadať. Tu je prehľad odkazov, kde môžete sledovať svoje zásielky. Nuly nahrádzajú čísla a otáznik písmeno.

R?0000000000CNwww.17track.net Zásielka príde do Vašich rúk ako doporučený balíček alebo doporučený list, na podpis ako potvrdenie o doručení. Pokiaľ v dobe doručovania nie ste doma, budete ho mať uložený na pošte. Tieto doporučené zásielky Česká pošta prečíslováva na slovenské čísla – odporúčaný balíček na BA000000000VV, odporúčaný list na RR000000000VV.

18000000000BJ (BJ-BeiJing, SH-ShangHai, HK-HongKong), YC000000000YW, PG000000000GN, 02000000000 – Yanwen track.yw56.com.cn alebo v prípade nedostupnosti stránok je možné použiť aj www.17track.net určením dopravcu. Je to jeden z najčastejších dopravcov z Číny.
Niektoré zásielky je možné sledovať len na území Číny a sledovanie končí odoslaním do SR, niektoré (začínajúce YC) sledujú aj prílet do SR. Zásielky sú doručované zhruba týždeň po tom, ako sa dostanú do SR, ako obyčajná zásielka do schránky.

Reklamy

WD000000000CN – www.wedoexpress.com – obyčajná zásielka. Tento dopravca má výhodu, že pri sledovanom tovare vidíte aj fotku tovaru pred zabalením a náhľad obálky s adresou.

WS000000000CN – ws-shipping.com/chain/search_shippinginfo.shtml Obyčajná zásielka do schránky.

Pri nakupovaní na Aliexpress nezabúdajte na zásady pre správny výber predajcov. Svoje skúsenosti alebo otázky môžete písať aj do komentára pod článok. Vedeli ste, že je tu pre Vás pripravená diskusia a recenzia tovaru na www.shop.aliexpress.sk Môžete sa opýtať na čokoľvek, čo sa týka nakupovania vecí v Číne alebo napísať vlastnú recenziu na tovar z Aliexpress.

A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si len objednali väčšie balenie doplnkov do domu, tak ich predajte v Aliexpress BAZARE.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *