Lacné zásielky z Aliexpress ZOSTÁVAJÚ. AliExpress a logistické centrum v Poľsku

Loading

Máme skvelú správu. Alibaba ako majiteľ portálu Aliexpress, bude otvárať v Poľsku logistické centrum. Toto logistické centrum bude slúžiť primárne pre Poľsko, Českú republiku, Slovensko, Rakúsko alebo Nemecko. Vybudovanie tohto skladu s rozlohou 10 000 m2 nielen, že urýchli nákupy, ale aj odpadne nutnosť riešiť colné konanie.

Termín otvorenia

Logistické centrum by sa malo otvoriť v blízkosti mesta Lodž. Poliaci sa tak môžu tešiť na doručenie balíčkov už do 3-dní. A obyvatelia veľkých miest (Varšava, Lodž, Katovice či Krakov) vraj môžu očakávať balíček z Aliexpress už do druhého dňa.

Aliexpress je stále populárny

Aliexpress je populárny nielen v Číne, ale aj v Rusku, USA, Španielsku, Francúzsku, Brazílii a Poľsku. Preto sa tiež rozhodli postaviť ďalší sklad práve v Poľsku. Napríklad v Španielsku otvoril Aliexpress v auguste roku 2019 aj prvú kamennú predajňu v Európe. V pláne sú aj ďalšie logistické centrá.

„Poľsko je naším regionálnym centrom v strednej a východnej Európe. Pre AliExpress tak bolo prirodzenou investičnou voľbou pre prvé logistické centrum v regióne.“ uviedol generálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu Gary Topp.

Chcete sa v súčasnej dobe vyhnúť problémom s colným úradom a Českou poštou? Máme veľmi jednoduché riešenie, ktoré funguje.

Ak nechcete podávať colné vyhlásenie, riešiť čokoľvek s Českou poštou (napr. že za Vás urobila colné vyhlásenie bez Vašej plnej moci, alebo ste neuviedli IOSS číslo a tým pádom Vám colný úrad vymeral znova DPH), tak stačí pri nákupe tovaru zvoliť správne poštovné.

Ako sme už písali v článku Časté otázky a problémy s colným konaním od 1.10.2021, reklamácia, poplatkový lístok, zrušenie plnomocenstva pri pošte, colný dlh, DPH, IOSS tak V prípade, že si budete objednávať zo skladu v Číne a nie vo skladu v EÚ (rýchlejší ale aj málinko drahší variant), tak najlepšia možnosť ako obísť akékoľvek vybavovanie, je práve pomocou výberu dopravy s názvom Aliexpress Standard Shipping.

Ak vyberiete tento druh dopravy (ktorý ale nie je vždy zadarmo, ale stojí cca 10-40 Sk), tak by Vám mal balíček prísť domov bez akéhokoľvek podávania colného vyhlásenia. Tento balík totiž ide cez prekladisko v EÚ (napr. Belgicko) a colné konanie teda prebieha v inom členskom štáte EÚ. Do SR teda príde balíček už preclený a doručený priamo k Vám domov. Vďaka tejto doprave bude mať sledovacie číslo na konci písmeno F . Balíčky končiace na písmeno F nepodliehajú povinnosti colného vyhlásenia. Voľbou dopravy Aliexpress Standard Shipping Vám tovar príde oveľa rýchlejšie, než obyčajnou dopravou – Free Shipping.

POZOR: Doprava cez Aliexpress Standard Shipping ale nemusí byť u každého produktu dostupná. Ale máme pre Vás riešenie, ako nájsť rovnaký produkt na Aliexpress u iného predajcu, kde táto doprava Aliexpress štandard shipping k dispozícii je. Stačí mať v prehliadači pridanú pomôcku Aliexpress superstar a pomocou nej nájdete rovnaký produkt, častokrát aj za lacnejšiu cenu. Pomôcka Vám okrem iného zobrazí cenovú históriu, ako sa cena za posledný rok vyvíjala, zobrazí cenu v eurách, preloží celý Aliexpress do slovenčiny, umožní Vám vyhľadávanie v slovenčine, takže nemusíte používať prekladač. Aliexpress superstar Vám slovenský výraz preloží automaticky sám. Už 30 000 ľudí si od nás nechalo poradiť a využíva tento doplnok na každodenné nákupy. Nakupujte aj Vy múdro a nekupujte zbytočne predražené veci. Ide to naozaj aj lacno, pokiaľ viete ako na to.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *