AliExpress Dropshipping Sprievodca z roku 2021

Loading

Dropshipping Aliexpress je ďalším obchodným modelom pre väčšinu začínajúcich podnikateľov v elektronickom obchode a je dôležitým dôvodom,

 • Je ľahké začať
 • Vyžaduje minimálnu investíciu
 • Zdroj na rýchle zarobenie peňazí

Iróniou je, že všetky vyššie uvedené tvrdenia sú pravdivé. Áno, dropshipping Aliexpress je ziskový, ľahko sa štartuje a ešte nie je mŕtvy.

Mnoho ľudí vyjadrilo svoje obavy týkajúce sa začatia dropshippingu s Aliexpress kvôli prebiehajúcej obchodnej vojne medzi USA a Čínou. Zatiaľ to však neovplyvnilo model dropshippingu.

Pred hlbokým rozhovorom sa poďme vysporiadať s hlavolamom dropshippingových nováčikov, ktorí netušia, čo je Aliexpress alebo dropshipping.

Čo je Aliexpress?

Aliexpress je trh elektronického obchodu, kde väčšina čínskych dodávateľov a výrobcov uvádza svoje výrobky z takmer všetkých kategórií na globálny trh. Nájdete milióny produktov z 28 rôznych hlavných kategórií.

Pretože Aliexpress sídli v Číne, nájdete tu produkt oveľa lacnejšie v porovnaní s inou platformou.

Čo je to dropshipping?

Dropshipping je obchodný model online, v ktorom maloobchodník zobrazuje produkt iba na svojej platforme a neuchováva ho. Keď zákazník objedná čokoľvek v obchode, maloobchodník nasmeruje túto objednávku na dodávateľa spolu s podrobnosťami o zákazníkovi a potom dodávateľ doručí produkt zákazníkovi.

Maloobchodník nemusí udržiavať zásoby alebo sa nemusí starať o zásielku, zameriava sa iba na marketing a zákaznícke služby.

Čo je to Aliexpress Dropshipping?

Keď si vyberiete dodávateľa Aliexpress na dodanie vášho produktu dropship, bude to dropshipping od spoločnosti Aliexpress. Váš dodávateľ Aliexpress zbalí inventár a doručí ho na miesto určenia zákazníka.

Dúfam, že koncept musel byť jasný. Teraz si poďme povedať o význame dropshippingu Aliexpress a o tom, ako na to.

Reklamy

Dropshipping Aliexpress – klady a zápory

Začneme jednoduchými kladmi a zápormi dropshippingu AliExpress, aby ste pochopili, aké sú výhody a nevýhody tohto modelu, skôr ako doň vstúpite.

Klady

 • Ľahko začať
 • Nízke náklady
 • Ľahko škálovateľné
 • Nízke riziká
 • Veľký výber produktov
 • Žiadny inventár ani sklad
 • Žiadna správa zásielok alebo dodávok

Zápory

 • Chyby dodávateľa
 • Oneskorenia a komplikácie pri preprave
 • Problémy s akciami
 • Nízka zisková marža

Teraz sa vraciame k hlavným otázkam ohľadom dropshippingu s Aliexpress.

Prečo Aliexpress Dropshipping?

Aliexpress podporuje model dropshippingu. Žiadna iná platforma nie je pohodlnejšia na zabezpečenie tohto vecného bremena, ako to robí Aliexpress. Registrovať sa môžete zadarmo a dodávatelia sú k podnikom veľmi agilní.

Väčšina ľudí má mylnú predstavu, že ak by čínski dodávatelia existovali, bola by tu jazyková bariéra, ktorá by uspokojila dopyt po výrobkoch.

Aliexpress je vyrobený tak, aby slúžil medzinárodnému trhu; od spoločnosti Aliexpress ste ani nemohli dodať žiadny produkt v Číne. Všetci dodávatelia ovládajú anglický jazyk. Môžete ľahko komunikovať s dodávateľmi – na základe mojich osobných skúseností – dodávatelia by vás povzbudili k prijatiu modelu dropshippingu.

Veci, ktoré potrebujete na začatie Aliexpress Dropshipping

 1. Platforma na predaj (Shopify)

Pred pristátím na Aliexpress a začatím konverzácie s dodávateľom potrebujete internetový obchod, aby ste mohli svoj produkt predstaviť zákazníkom. Môže to byť obchod Amazon, obchod eBay alebo osobný obchod elektronického obchodu.

Veľmi by som odporučil navštíviť Shopify, pretože poskytuje všetky nástroje na podporu a optimalizáciu funkcií dropshippingu Aliexpress.

Shopify sa integruje aj do Amazonu. Takže ak chcete robiť dropshipping na Amazone, môžete jednoducho začleniť obchod Amazon do obchodu Shopify. Keď niekto nakúpi vo vašom obchode Amazon, bude to nasmerované do vášho obchodu Shopify.

Reklamy

Produkty z Aliexpressu môžete importovať do svojho dropshippingového obchodu Shopify jediným kliknutím pomocou Oberla.

Čo je Oberlo?

Exkluzívna aplikácia Shopify, ktorá vám pomôže nájsť perfektné produkty, spoľahlivých dodávateľov a tiež automatizuje vaše podnikanie v oblasti dropshippingu AliExpress.

Jeho bezplatné rozšírenie pre Chrome a sťahovanie produktov si môžete ihneď stiahnuť do svojho obchodu.

Spoločnosť Oberlo automatizuje funkciu na import produktov do vášho obchodu, takže nemusíte produkty pridávať manuálne. Tiež synchronizuje váš obchod s Aliexpress, takže ak dôjde k zmenám v cene alebo inventári, dostanete upozornenie.

Keď zákazník nakupuje vo vašom obchode, na dodanie produktu musíte iba informovať svojho dodávateľa so zákazníkmi.

Ako funguje Oberlo

Musíte si len stiahnuť jeho rozšírenie Oberlo a potom prejsť na Aliexpress a vyhľadať produkty, ktoré chcete pridať, potom stačí kliknúť na rozšírenie a kliknúť na importovať produkt.

Ako importovať produkty AliExpress na Oberlo

Takže máte Oberlo a chcete sa ponoriť priamo do importovania vášho prvého produktu. To je úplne v poriadku a ukážem vám presne, ako to môžete urobiť.

Najskôr potrebujete pre AliExpress rozšírenie Oberlo Google Chrome. Toto rozšírenie vám umožní priamo importovať produkty AliExpress do vášho účtu Oberlo zo stránky produktu AliExpress.

Ako sledovať objednávky na Oberlo

Toto je jednoduché.

Stačí prejsť na hlavný panel aplikácie Oberlo> Prejsť na stránku Sledovanie objednávok> Pred konkrétnou objednávkou kliknúť na „Sledovací kód“.

Ak bola objednávka odoslaná dodávateľom, potom Oberlo automaticky načíta kód sledovania a zobrazí vám kód sledovania, ktorý môžete zdieľať so svojimi zákazníkmi.

V prípade, že sa váš kód sledovania nepodarilo synchronizovať, stačí kliknúť na možnosť „Retrack“ v dolnej časti, kód sledovania sa synchronizuje a získate najnovší stav svojej objednávky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o sledovaní Oberlo, kliknite sem.

 1. Dodanie ePacket

Čo je ePacket?

Dodanie balíka EPacket je výsledkom dohody medzi čínskou a hongkonskou vládou s poštou USA, ktorá slúži na rýchlejšie doručenie zásielok do 7 – 15 dní a náklady na prepravu sú takmer nulové.

Výrobky (väčšinou) pochádzajú z Číny, takže preprava ePacket je najrýchlejší a najlacnejší spôsob doručenia tovaru na celom svete, najmä na trh Spojených štátov.

Čerešničkou na vrchole je, že ePacket umožňuje sledovanie produktu na EMS (expresná poštová služba) a USPS (americká poštová služba) prostredníctvom 13-miestneho sledovacieho čísla na balíku.

 1. Stiahnite si WeChat

Nie, nie je to dôležitá požiadavka, ale na konverzáciu so svojimi čínskymi dodávateľmi by ste potrebovali WeChat. Akonáhle sa prelomíte v možnosti chatovania na Aliexpress, dodávatelia vás požiadajú, aby ste prišli do WeChat pokračovať v konverzácii.

Ako asi viete, Facebook Messenger a WhatsApp v Číne nefungujú.

Nie je to teda veľká vec, ale buďte pripravení očakávať taký dopyt.

 1. Hotovosť na ruku

Aliexpress je úplne zadarmo na použitie; Dodávateľom však musíte hneď po vydaní produktov zaplatiť. Platbu dostanete od zákazníka, ale platba PayPal alebo inými spôsobmi platby trvá nejaký čas. Budete teda potrebovať nejaké peniaze v hotovosti, aby ste dodávateľovi zaplatili včas.

To je všetko. To boli všetky hlavné požiadavky na začatie dropshippingu na Aliexpress.

Ako nájsť najpredávanejší produkt spoločnosti Dropship

Predtým musíte dokončiť, aké špecializované produkty chcete vo svojom dropshippingovom obchode predávať. Ak chcete zvoliť výnosné miesto, pozrite si tohto sprievodcu.

Akonáhle zistíte svoje miesto, potom zistite horúce trendy položky, ktoré sa budú predávať na vašom trhu s výklenkami.

Aby som zistil najpredávanejší artikel, mám jednoduchý prostriedok.

Krok 1: Prejdite na stránku Amazon Best Seller

Amazon je jedným z najväčších trhov elektronického obchodu, ak je niektorý produkt bestsellerom na tomto trhu, existuje veľká šanca, že by bol celosvetovo populárny.

Povedzme; Predám tričká a mikiny. Tu hľadám jedinečný a trendový produkt, ktorý by som predal vo svojom výklenku.

Jednoducho som prešiel do kategórií Amazon Best Seller -> Oblečenie a obuv

Práve teraz, jeho zimná sezóna, takže všade sú iba mikiny s kapucňou, ale hľadám trendový dizajn.

Posúvam sa teda dole na stránke bestselleru a hľadám chytľavý dizajn. Tu som jeden našiel.

Kravata na farbenie je v najpredávanejšej kategórii. Viem však, že mikiny s kapucňou sa v tomto období predávajú najlepšie. Takže tento dizajn môžem predať na mikinách, ľahko hráš 🙂

Krok: 2 Trendy Google

Musím si byť dvakrát istý, koľko ľudí hľadá túto položku. Z tohto dôvodu sú trendy Google tou najlepšou voľbou, ktorú tam mám.

Táto položka to práve zabíja a zobrazuje najlepšie trendy za posledných päť rokov.

Iba v dvoch krokoch som našiel produkt, ktorý sa mohol stať bestsellerom môjho obchodu.

To bol iba jeden hack, ktorý našiel najpredávanejší produkt, aby sa dozvedel viac hackov, pozrite si týchto 15 úžasných hackov, kde nájdete najpredávanejšie produkty pre vaše podnikanie v oblasti prepravy. A ak naozaj nechcete pracovať na výskume produktov, pozrite si zoznam najpopulárnejších produktov, ktoré môžete začať predávať hneď teraz.

Teraz zostáva už len nájsť vhodného dodávateľa na Aliexpress pre dropship tento produkt. Ako však zvoliť dodávateľa na Aliexpress?

Ako si vybrať najlepšieho dodávateľa na Aliexpress

Keď viete, aký produkt chcete vo svojom obchode importovať, je na čase zvoliť, ktorý dodávateľ si zaslúži stať sa vašimi spolupracovníkmi.

Nie je veľmi ťažké validovať dodávateľa. Aliexpress sa zmienil o výkonnosti dodávateľa za posledných šesť mesiacov, takže môžete rýchlo skontrolovať pravosť dodávateľa kontrolou jeho súhrnu výkonu.

Tu môžete skontrolovať dodávateľa Aliexpress.

Krok 1: Prejdite na Aliexpress a nájdite svoj produkt

Pri hľadaní môjho produktu som prešiel do kategórií Pánske oblečenie a keďže mikiny sú už v trende, ukázalo mi to mikiny na vrchu.

Klikla som na produkt. Dostalo to dobrú spätnú väzbu.

Krok 2: Navštívte obchod dodávateľa

Pred dokončením ktoréhokoľvek dodávateľa vždy navštívte jeho obchod a skontrolujte, akú rozmanitosť má pre jeden rad výrobkov.

Je to uspokojujúce.

Krok 3 Pozitívna spätná väzba (90% alebo vyššia)

Tento krok je najdôležitejšou súčasťou validácie dodávateľa. Môžete získať súhrnnú správu o spätnej väzbe. Súhrn získate tak, že v hornej časti stránky obchodu kliknete na spätnú väzbu.

Získavam údaje o výkonnosti obchodu za posledných šesť mesiacov.

Spätná väzba je dobrá, 97%. Avšak komunikačné hodnotenie nižšie ako u iných predajcov, a to by mohlo zmeniť môj pohľad na tohto dodávateľa.

Komunikácia je pre mňa rozhodujúca. Radšej by som teda skontroloval ostatných dodávateľov a potom sa po vyhodnotení rozhodol.

Takto musíte hodnotiť dodávateľa Aliexpress.

Importujte Recenzie zákazníkov z Aliexpress do Shopify

Importovanie recenzií z AliExpress do vášho obchodu Shopify je veľmi jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je jedna z viacerých aplikácií Shopify reviews dostupných v obchode s aplikáciami. V tomto príklade používame aplikácie Ali Reviews na ľahký import recenzií produktov z AliExpress do nášho obchodu Shopify.

 • Loox: Jeden z najlepších Shopify kontroluje aplikácie. Umožňuje importovať recenzie z viacerých zdrojov a poskytuje zákazníkom jednoduchý formulár na kontrolu.
 • Ali Recenzie: Ali Recenzie robí to, čo hovorí jeho názov. Umožňuje vám importovať recenzie z AliExpress do vášho obchodu Shopify iba niekoľkými kliknutiami.
 • Yotpo: Yotpo vám pomáha zhromažďovať ďalšie recenzie tým, že zákazníkom poskytuje interaktívne e-maily, kde môžu priamo zanechať recenziu na svoj nákup.

Záver

To je všetko priatelia. Snažil som sa pokryť všetky základné informácie o dropshippingu Aliexpress, ktorým musíte rozumieť, aj keď už o WeChat 😛

Keď však začnete robiť dropshipping s Aliexpressom, narazíte na nejaké nové nepredvídané problémy, to sa každému stane. Takže, neprepadajte panike, neváhajte a opýtajte sa na svoje otázky v komentároch nižšie. Môžete sa tiež zapojiť do našej facebookovej komunity pozostávajúcej z viac ako 5 000 ašpirujúcich podnikateľov v elektronickom obchode – môžete sa tu podeliť o svoje myšlienky.

Uvídime sa znovu!

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *