Ako zarobiť nákupom a predajom domén?

Loading

Zarábanie pomocou nákupu a predaja domén nie je žiadna raketová veda. Predtým sme hovorili o tom, čo sú to domény. Dali sme vám tiež niekoľko tipov, ako nakupovať hodnotné domény.

Ako predáte doménu, ktorú ste kúpili?

Ako môžete odhadnúť primeranú cenu za doménu?

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako môžete zarobiť peniaze z predaja domény.

Ako parkovať doménu?

Keď si niekto kúpi doménu, zvyčajne ešte nemá web. Niekedy si kúpia doménu, aby ju mohli predať neskôr, rovnako ako to, čo plánujete urobiť.

Vytvorí sa vstupná stránka, ktorá môže obsahovať reklamy alebo správu. Keď niekto hľadá názov domény, zobrazí sa vstupná stránka. Stručne povedané, to znamená parkovanie domény.

Ak chcete zaparkovať doménu, musíte sa zaregistrovať u poskytovateľa parkovania domény. Príklady poskytovateľov parkovania domén sú GoDaddy a Sedo.

Ako odhadnúť cenu domény?

Odhad ceny domény môže byť zdrvujúci. Nerobte si starosti. Poskytneme vám niekoľko pokynov, ktoré vám pomôžu. Cena domény závisí od jej:

Dĺžka

Kupujúci uprednostňujú kratšie mená.

Prípona

TLD, domény najvyššej úrovne, sú najbežnejšie. Názvy domén končiace na prípony ako .com, .net a .org majú väčšiu hodnotu ako názvy končiace na iné prípony.

Reklamy

Popularita

Potenciálni kupujúci ocenia názov, ktorý je v ich jazyku slangový alebo skratkový. Bežné chytľavé slová zvyšujú hodnotu domény.

SEO

Mená, ktoré sa vo vyhľadávačoch radia na najvyššie priečky, ohromne zvýšia hodnotu domény.

Doprava a vek

Názov domény, ktorý je starý a už má prenos, zvyšuje bonusovú hodnotu.

Vek a prevádzka predstavujú poradie názvu domény vo vyhľadávačoch. So zvyšujúcim sa vekom a prenosom sa zvyšuje pozícia vo vyhľadávačoch.

Existujú webové stránky, ktoré dokážu odhadnúť cenu domény. Na základe týchto a niektorých ďalších faktorov web navrhuje cenu. Pomôže vám to pochopiť hodnotu vášho názvu domény.

Niektoré z týchto webov sú cenou za miesto a nezávislým hodnotiteľom. Odhad ceny by ste mali skontrolovať na viacerých webových stránkach. Nespoliehajte sa iba na jednu. Môžete tiež skontrolovať ceny domén podobných vašej doméne.

Lepšie pochopíte cieľový trh. Pochopíte tiež cenové rozpätie svojich potenciálnych kupcov. Keď to všetko zhrnieme, urobíte tri veci.

Na webových stránkach s odhadom ceny domény nastavte cenové rozpätie svojej domény.

Skontrolujte ceny na vašom cieľovom trhu.

Rozhodnite sa o cene, ktorá je založená na výsledkoch prvého a druhého kroku. Cena sa niekedy uvádza náhodne; to však neodporúčame.

Reklamy

Teraz potrebujete vedieť, kde môžete predať svoje doménové meno.

Kde predávať domény?

Budete potrebovať aukčnú doménu. Musíte si vybrať dôveryhodný web, aby ste mohli dražiť svoju doménu. Vyberte si miesto s dobrým hodnotením a pozitívnymi recenziami.

Weby ako Sedo, GoDaddy alebo AfterNic sú dobrou voľbou. Skontrolujte ich služby, nakupujúcich a popularitu. Skontrolujte, ktorý z nich vám viac vyhovuje.

Po registrácii na aukčnej stránke dražte svoju doménu. Vyberte určitý časový limit na predloženie ponuky. Skontrolujte ponuky.

Je treba si dávať pozor. Nie vždy je potrebné zvoliť najvyššiu ponuku. Existuje niekoľko vecí, ktoré by mali zdvihnúť červenú vlajku.

Potenciálny kupujúci ponúka veľkú sumu peňazí bez akýchkoľvek rokovaní.

Potenciálny kupujúci žiada o posúdenie domény pomocou určitej strany.

Potenciálny kupujúci nemá jasno v spôsobe platby.

Sebavedome a dômyselne vyjednajte svoju cestu dohodou. Vysvetlite svoje podmienky jasne a konkrétne. Takže vždy majte výstupný plán pre prípad podvodu.

Zarábajte nákupom a predajom domén

Je čas začať zarábať nákupom a predajom domén. Trh s doménami je rýchlym trhom. Budete musieť byť informovaní o najnovších trendoch a zmenách.

Blahoželáme! Teraz ste pripravení vstúpiť do sveta obchodovania s doménovými menami.

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *