AliExpress Wiki 2021 – dôležité otázky a odpovede

Loading

AliExpress sa stáva najrýchlejšie rastúcou platformou eCommerce pre mnohých podnikateľov, ktorí na začiatku nemajú kapitálové investície. AliExpress je obľúbený medzi dropshippingovými elektronickými obchodmi Shopify aj Woo Commerce a spája výrobcov s online maloobchodníkmi. Bežným problémom je neexistujúca a nedostatočná podpora zo strany AliExpress. Pre majiteľov elektronických obchodov je ťažké nájsť ideálnu wiki na získanie odpovedí na základné otázky týkajúce sa problémov s AliExpress. Toto vydanie nás privádza k dnešnému článku. Otázky z celého internetu som spojil do jednej správnej stránky AliExpress Wiki 2018.

Mojím hlavným cieľom pri vytváraní tejto AliExpress Wiki je to, že mi tam nikto nebol pomohol, keď som to najviac potreboval. Pravidelne budem aktualizovať svoju AliExpress Wiki o najnovšie užívateľské otázky a populárne otázky, na ktoré chcú všetci zasielatelia odpovedať. Pravidelne nás navštevujte, aby ste našli nové zaujímavé problémy a riešenia.

Ako používať AliExpress na dropshipping?

Môžete založiť a začať podnikať v AliExpress Dropshipping v priebehu niekoľkých hodín, je to také ľahké. Prezrite si našich exkluzívnych sprievodcov a začnite s expedíciou z AliExpressu už teraz:

 1. Ako začať podnikať v AliExpress Dropshipping,
 2. Vyhľadajte najpredávanejšie produkty,
 3. Vyhľadajte produkty špecifické pre krajinu pre dropshipping AliExpress,
 4. Vybudujte si 100 000 výnosov s nulovým inventárom,
 5. Vytvorte marketingový plán sociálnych médií pre svoj e-shop AliExpress Dropshipping.

Ktoré základné nástroje sú potrebné na správu obchodu s prepravou typu AliExpress?

Nasledujúce nástroje boli identifikované ako najefektívnejšie na správu elektronického obchodu AliExpress Dropshipping:

 • Shopify,
 • Oberlo,
 • Peeksy,
 • Google Analytics,
 • HotJar Analytics

Je dropshipping AliExpress ziskový podnik?

Krátka odpoveď je ÁNO, aj keď je potrebná podrobná odpoveď.

V porovnaní so staršími modelmi eCommerce (webové stránky elektronického obchodu, Amazon, eBay) umožňuje AliExpress podnikom začať bez obáv o zásoby a správu objednávok. To teda šetrí maloobchodníkovi čas a počiatočné kapitálové investície potrebné na skladovanie, objednávanie, skladovanie a správu logistiky. Rovnako AliExpress šetrí čas a peniaze pri značkovaní, pretože prepravcovia zásielok môžu predávať neznačkový tovar.

Áno, dropshipping z AliExpressu môže byť z dlhodobého hľadiska ziskový.

Musím na Shopify uviesť adresu dropshippingového elektronického obchodu AliExpress?

Áno, budete musieť uviesť legitímnu adresu pre svoj e-shop dropshippingu AliExpress. Touto adresou by mala byť prednostne vaša osobná alebo pracovná adresa. Pretože všetka správa je pod vašim menom, je tiež potrebné vybavovať dotazy a vytvárať vzťahy so zákazníkmi. Správna adresa vytvára dôveru medzi vami a kupujúcim, a preto je nevyhnutná.

Existujú iné alternatívy, ako rýchlejšie doručenie s dropshippingom AliExpress ako epacket?

Áno, existuje niekoľko prepravných služieb, ktoré poskytujú rýchlejšie služby odosielateľom zásielok AliExpress. Môžete si vybrať z niekoľkých poskytovateľov vrátane:

 • DHL
 • UPS
 • FedEx
 • TNT

Pozor však; náklady na prepravu stúpajú smiešne niekedy viac ako hodnota tovaru, ktorý sa má odoslať. Vždy môžete vyskúšať agenta JFBees TaoBao, čínsku dropshippingovú službu. JFBees poskytuje riešenia nákupu a prepravy pre rušiace sa prepravné podniky z celého sveta.

Reklamy

Ako nájdem najlepšie produkty pre dropshipping AliExpress?

Najpredávanejšie produkty môžete objavovať takmer každý týždeň, pretože na AliExpress je k dispozícii táto možnosť. Tu je náš exkluzívny sprievodca hľadaním najlepších produktov pre e-shopy AliExpress Dropshipping:

 • Nájsť výrobky
 • Nájdite produkty špecifické pre jednotlivé krajiny

Vedia ľudia, že výrobok pochádza od AliExpress Dropshipping, keď nakupujú u mňa?

Nie, keď kupujúci nakupujú vo vašom obchode, neuvádza sa, odkiaľ sa tovar odosiela. Je však všeobecne známe, že väčšina neznačkových elektronických obchodov predáva prostredníctvom AliExpressu.

K uvedenému obchodnému názvu značky môžete kedykoľvek priložiť ocenovací list. Môžete tiež navrhnúť, že „Dropshipujeme, a preto neposkytujeme žiadne papierové faktúry.“

Aké sú vynikajúce alternatívy dropshippingu AliExpress?

AliExpress je vynikajúca nízkonákladová platforma na prepravu zásielok, ktorú môžete používať. Môžete však vyskúšať aj ďalšie vynikajúce alternatívy dropshippingu:

 • DOBA,
 • Veľkoobchod2B,
 • Mega tovar,
 • Veľkoobchod,
 • Zdroj inventára,
 • Veľkoobchod Sunrise,
 • Celosvetová značka,
 • Dropship Direct,
 • Spoločnosť Smart Living

Aké sú najlepšie produkty pre Dropship od dodávateľov AliExpress?

S tisíckami uvedených produktov nie sú všetky produkty ziskové alebo dokonca pohodlné na predaj. Pretože medzi výrobou balenia, prepravy a doručenia neexistuje proces zabezpečenia kvality, môže byť pri predaji niektorých položiek problém. Najlepšie produkty na predaj od AliExpress Dropshipping sú:

 • Kompaktný – veľkosť aj tvar,
 • Ľahko ovládateľný,
 • Pracujte s batériami s výkonom 100 W alebo menej,
 • Získané od dodávateľov, ktorí dodávajú do celého sveta?
 • Ponúkajte najvyššie marže.

Aký je rozdiel medzi Alibaba a AliExpress?

Alibaba je platforma typu business-to-business, kde sa výrobky predávajú vo väčšom množstve. AliExpress je na druhej strane platformou Business to Consumer, ktorá umožňuje získavanie v menšom počte.

Sú dodávatelia AliExpress spoľahliví? Ako môžem overiť dodávateľov AliExpress?

Áno, väčšine dodávateľov na serveri AliExpress možno dôverovať, ale vyžaduje to, aby dodávatelia pred dodávkou výrobkov alebo rokovaniami s nimi overili dodávateľov. Prečítajte si nášho exkluzívneho sprievodcu overovaním dodávateľov na serveri AliExpress.

Čo je Ali Express Trade Manager?

Trade Manager je nástroj okamžitých správ určený predovšetkým pre Alibaba a nie pre Ali Express. Messenger umožňuje:

 • Porozprávajte sa s kupujúcimi a dodávateľmi v reálnom čase
 • Preložiť konverzácie v reálnom čase
 • Vyhľadajte relevantných dodávateľov a kupujúcich
 • Získajte okamžité obchodné upozornenia

Môžu medzinárodní dodávatelia a výrobcovia predávať na AliExpress?

Nie, na AliExpress môžu predávať iba dodávatelia so sídlom v pevninskej Číne. Spoločnosť však plánuje presunúť prevádzku do ďalších krajín, po ktorých môžu medzinárodní dodávatelia uvádzať produkty na platforme.

Reklamy

Ako sú ľudia v dropshippingu z AliExpressu, ktorí zaznamenávajú všetko pre dane?

Financie a dane sú pravdepodobne jednou z najťažších oblastí správy eCommerce obchodu. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je spravovať všetky svoje výdavky a príjmy. Nezabudnite, že v tomto okamihu musíte dodržiavať daňový režim regiónu, v ktorom je váš e-obchod zaregistrovaný. Ak ide o bankový účet v USA, budete sa riadiť daňovými zákonmi USA.

 • Zaznamenajte všetky potvrdenia o objednávke na jednom mieste – zvážte použitie aplikácie Evernote, ktorá je určená na ukladanie poznámok, potvrdení a ďalších údajov online. Skvelým aspektom je, že Evernote je zadarmo.
 • Zvážte použitie prémiovej aplikácie, ako je Expensify – Aplikácia automatizuje proces príjmu a navyše sa perfektne integruje do účtovníckeho softvéru vrátane XERO, QuickBooks, SAGE atď.
 • Vedenie riadnych účtovných záznamov – Zaznamenávajte príjmy a výdavky, je to nevyhnutné pri registrácii daní a zaistení zachovania všetkých peňažných tokov na konci roka. Môžete zvážiť použitie plateného softvéru, ako je QuickBooks, alebo vytvorenie záznamov manuálne v programe Microsoft Excel.
 • V závislosti od miestnych zákonov možno budete musieť upraviť aj ceny výrobkov pre daň z obratu.
 • Poznačte si dátum daňových priznaní do kalendára, je nevyhnutné začať proces vrátenia mesiac pred dátumom splatnosti.

Dropshippers pomocou AliExpress robia VYSOKÝ OBJEM, nahrávate informácie o sledovaní na PayPal?

Áno, odporúča sa poskytnúť informácie o sledovaní predaja plateného službou PayPal. Predajcovia môžu okamžite pridať informácie o sledovaní na svoje informačné panely PayPal. Informácie o sledovaní môžete na PayPal pridať nasledovne:

 • Prihláste sa do svojho účtu PayPal.
 • Potom kliknite na položku História> prejdite na príslušnú transakciu, pre ktorú chcete pridať informácie o sledovaní
 • Ďalej kliknite na Podrobnosti> vyhľadajte Poštovné (malo by sa nachádzať v dolnej časti stránky)
 • Teraz kliknite na položku Pridať informácie o sledovaní
 • Vyplňte podrobnosti na stránke Zadanie informácií o sledovaní a stavu objednávky
 • Kliknite na tlačidlo Uložiť

Kupujúci potom dostane e-mail s informáciou, že boli pridané informácie o sledovaní, kúpiť predajcu.

Ako riadiť problémy s autorskými právami pri dropshippingu z AliExpressu?

Problémy s autorskými právami môžu pre dropshipping predajcov z AliExpressu prísť niekoľkými spôsobmi. Pre tento prípad neexistuje ideálna odpoveď na riešenie problému na AliExpress Wiki alebo FAQ.

Najvýznamnejším problémom je porušovanie „obrázkov“. To jednoducho znamená, že používate obrázky tretích strán a poskytol ich dodávateľ AliExpress. Ak chcete zachovať transparentnosť, môžete podniknúť nasledujúce kroky:

 1. Vytvorte si vlastné fotografie a obrázky
 2. Vytvorte si vlastné názvy a popisy produktov
 3. U svojho dodávateľa sa ubezpečte, že výrobky sú v súlade s autorským zákonom
 4. Odkiaľ údaje alebo obrázky pochádzajú, uveďte vo svojich právnych predpisoch a pravidlách ochrany osobných údajov
 5. V prípade, že je obrázok v rozpore s autorskými právami, ihneď ho stiahnite. Zvážte nahradenie vlastným jedinečným obrázkom

Potom prevládajú otázky „porušovania práv duševného vlastníctva“ a tovaru. Produkty, ktoré predávate, môžu byť falošné alebo repliky, a preto môžu byť porušené. Môžete zvážiť nasledujúce kroky:

 1. Overte produkty vyžiadaním vzoriek
 2. Udržiavajte všetku komunikáciu a dokumentáciu s dodávateľom, aby ste ju mohli predložiť právnym zástupcom a sudcom
 3. Náhodne skontrolujte kvalitu produktu a objednajte si vzorky ako mystery shopper
 4. Zvážte vytvorenie písomnej zmluvy medzi vami a predajcom AliExpress
 5. V prípade porušenia autorských práv zvážte právne poradenstvo

Pamätajte, že ak produkt priamo porušuje produkt alebo intelektuálne práva, budete ho musieť okamžite stiahnuť. Nie je potrebné spochybňovať sťažnosti na porušenie autorských práv, pretože na konci môže vlastník autorských práv požadovať honorár. Zabezpečenie práv na predaj predmetu chráneného autorskými právami môže byť zložité, preto v týchto prípadoch vždy zvážte podporu.

Čoskoro sa vidíme opäť!

Dúfam, že vám moja AliExpress Wiki bola užitočná, a odpovedala, ak nie, na všetky základné otázky týkajúce sa dropshippingu AliExpress. Pravidelne budem aktualizovať túto AliExpress Wiki tak, aby obsahovala najnovšie a najdôležitejšie otázky týkajúce sa platformy. Ak by ste chceli prispieť a pridať do tejto stránky AliExpress Wiki, jednoducho nechajte svoje otázky a odpovede v sekcii komentárov nižšie.

Ak sa vám páčila táto AliExpress Wiki a máte pocit, že môže pomôcť ostatným, potom ju zdieľajte teraz. Dúfam, že sa čoskoro opäť stretneme s ďalšími riešeniami!

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *