Sledovanie štandardnej prepravy AliExpress – stojí to za to?

Loading

AliExpress je jedným z najlepších maloobchodníkov v elektronickom obchode online na svete. Skupina Alibaba vlastní tohto gigantu v oblasti elektronického obchodu.

Nájsť na tomto webe lacné a najpredávanejšie produkty a nechať si ich doručiť takmer kamkoľvek na svete je ľahké. Väčšina ľudí, ktorí kupujú nový tovar, je však často zmätená, čo sa týka dopravy a dodávok.

Presnejšie povedané, väčšina nových kupujúcich netuší, ktorú možnosť doručenia zvoliť, pretože tento online predajca ponúka nepreberné množstvo rôznych možností doručenia v závislosti od vašej krajiny.

Jednou z najobľúbenejších možností prepravy je možnosť AliExpress Standard Shipping, ktorá je väčšinou zadarmo a poskytuje tiež sledovanie.

Výhody a nevýhody štandardnej prepravy Ali Express

Klady

 • Najlacnejšia možnosť dopravy k dispozícii na AliExpress. Často je k dispozícii zadarmo alebo stojí približne 2 až 2 doláre.
 • Sledovanie je k dispozícii, takže môžete ľahko sledovať svoj balík, keď je odoslaný.
 • Dostupné pre takmer všetkých dodávateľov na serveri AliExpress, takže je to vždy ľahšia voľba.
 • Slušná kvalita balenia vzhľadom na cenovú hladinu možnosti prepravy.

Zápory

 • Cesta do cieľa trvá príliš dlho. Doručenie zásielky zvyčajne trvá 15 – 20 dní.
 • Balíky sa niekedy stratia počas prepravy a nedá sa s tým nič robiť. V takom prípade môžete získať náhradu prostredníctvom AliExpress.
 • Veľmi vhodný na menšie predmety. Väčšie položky sú na tom lepšie s bezpečnejšími možnosťami.
 • Dnes sa ponoríme hlboko do možnosti AliExpress Standard delivery a uvidíme, ako to funguje a či je to dokonalá možnosť doručenia pre vaše budúce nákupy.

Čo je AliExpress Standard Shipping?

Je to možnosť prepravy, ktorá je k dispozícii všetkým zákazníkom. Je to skôr ako „Fulfilled by Amazon“, čo znamená, že AliExpress sa stará o samotné dodanie produktu.

Kto dodáva AliExpress Standard Shipping?

Dodávajú ju prepravní partneri spoločnosti AliExpress, medzi ktorých patria Singapurská pošta (najpoužívanejšie), Correos, Posti-Fínsko, SPSR, DHL a Direct Link.

Ako predajca balíte svoje výrobky, ale potom sa odovzdá zásielkovému centru AliExpress, ktoré ich potom skontroluje a doručí prostredníctvom vlastnej služby.

Ako kupujúci, keď si vyberiete tento spôsob doručenia, dôjde k rovnakému procesu. Výrobky sa najskôr doručia do ich strediska prepravy a potom sa prostredníctvom nich prepravia k vám.

Reklamy

Je to jedna z najlacnejších možností dopravy, ktorá je na webe k dispozícii, väčšinou je úplne zadarmo, a niekedy stojí doručenie niekde okolo 2 – 3 dolárov.

Je to však jeden z najbezpečnejších spôsobov dopravy, ktorý platforma ponúka, a ak si myslíte, že budete musieť transakciu napadnúť, je to najlepšia voľba, pretože maloobchodník môže rýchlo zasiahnuť a skontrolovať stav. Dodacia lehota AliExpress pre štandardnú prepravu je 15-20 dní v závislosti od miesta.

Aký je rozdiel medzi dopravou predajcu a štandardnou dopravou AliExpress?

Ako už bolo spomenuté vyššie, štandardné doručovanie spĺňa AliExpress prostredníctvom vlastných logistických partnerov.

Akýkoľvek iný spôsob dopravy splňujú samotní predajcovia pri balení a doručovaní vybraným dopravcom.

Hlavným rozdielom medzi oboma týmito spôsobmi doručenia sú väčšinou náklady a načasovanie; to sa však v rôznych krajinách líši.

V niektorých krajinách môže byť štandardné doručenie lacnejšie a rýchlejšie, zatiaľ čo v prípade iných metód môže byť lepšia voľba.

Ak vaša krajina nepodporuje iné spoľahlivé spôsoby dopravy, je oveľa bezpečnejšie túto metódu dopravy využiť, pretože je bezpečnou voľbou pre kupujúcich v prípade akýchkoľvek sporov.

Na obrázku vyššie vidíte, že možnosť Štandardná zásielka je k dispozícii zadarmo, ale odhadovaná doba prepravy AliExpress pre štandardnú zásielku je okolo 19 – 39 dní, zatiaľ čo doručenie ePacketu a ďalších možností je oveľa rýchlejšie.

Tieto podrobnosti slúžia na doručenie do USA; iné krajiny môžu mať odlišné odhady a náklady, takže všetko závisí od toho, kam dostanete objednávku.

Sledovanie štandardnej prepravy AliExpress

Sledovať tento spôsob doručenia je nenáročné, pretože maloobchodník poskytuje podrobnosti o sledovaní na stránke objednávky.

Reklamy

Všetky informácie o doručení budú k dispozícii v detailoch objednávky priamo cez webovú stránku.

Takto môžete jednoducho sledovať svoje objednávky z účtu:

 • Prejdite vo svojom účte do časti „Moje objednávky“.
 • Na svojej objednávke kliknite na „Zobraziť detail“.
 • Podrobnosti o sledovaní budú k dispozícii v časti „Logistické informácie“.

Ak nie ste spokojní s podrobnosťami prepravy AliExpressu, sú k dispozícii ďalšie služby sledovania od tretích strán, ktoré vám pomôžu zásielku sledovať.

Aliexpress Standard Shipping Časté otázky:

Ako môžem sledovať svoju objednávku Aliexpress?

17Track je jedným z najpopulárnejších webov na sledovanie zásielok, ktorý zobrazuje presné informácie o sledovaní u mnohých dopravcov z celého sveta. Sledovanie zásielok AliExpress je jednoduché s 17Track.

Stačí prejsť na stránku 17Track, zadať číslo zásielky a do niekoľkých minút vám ukáže aktuálny logistický stav vašej objednávky.

Ďalším webom, ktorý je tiež vhodný na sledovanie zásielok AliExpress, je CAINIAO; sú oficiálnymi logistickými partnermi AliExpress. Sledovanie AliExpressu dostupné prostredníctvom nich je väčšinou presné.

Pokiaľ sa vaše sledovacie informácie nikde inde nezobrazujú správne, potom vám môže CAINIAO pomôcť so sledovaním vášho balíka.

Sledovacie čísla zásielok AliExpress Standard sa často menia v závislosti od operátora, ktorý pre vašu objednávku použije.

Napríklad, ak má sledovacie číslo SG, jedná sa o singapurský príspevok. CN znamená China Post.

Bránia zákazníkom dlhé časy prepravy v nakupovaní?

Krátka odpoveď je NIE. Zákazníkom to neprekáža v nákupe, takže tieto starosti môžete nechať bokom. Prečo? Pretože je to skutočný VEDOMÝ problém. Testovali sme to a zistili sme, že dlhé dodacie lehoty toľko neovplyvňujú konverzie.

Je to samozrejme úplne iný príbeh, ak preprava trvá menej ako týždeň. Za takých okolností určite zvýšite konverzný pomer, ale stále nie tak, ako by ste čakali. A keď vezmete do úvahy ziskové marže, cenový rozdiel viac ako robí pre konverzný kurz.

Takže ak ste jedným z tých ľudí, ktorí kvôli tomuto malému problému naťahujú nohy a odložili vytvorenie obchodu, musíte začať premýšľať. Doslova na tom nezáleží. V skutočnosti dôrazne odporúčame, aby ste boli k zákazníkom čestní ohľadom doby prepravy.

Na koniec svojej produktovej stránky stačí pridať malé upozornenie, že doručenie položky bude trvať dva až štyri týždne. Takto budú vaši zákazníci presne vedieť, čo môžu očakávať. Túto časť sme dokonca zvýraznili tučným písmom, aby sme zabezpečili, že si ju ľudia prečítajú. To vám pomôže s následnou zákazníckou podporou.

Ako prekonať výzvy spojené s dlhými časmi prepravy?

Keď väčšina ľudí uvažuje o výzvach, ktoré sú spôsobené dlhými dodacími lehotami, zameriava sa na to, ako tieto časy ovplyvnia počiatočné konverzie a predaj. Ak však vyrábate svoj obchod a vaše reklamy oslovujú ľudí emocionálne, nebude to problém.

Problémy, žiaľ, pochádzajú zo strany služieb zákazníkom. Ak odosielate z Číny, budete dostávať oveľa väčší príliv e-mailov, ako keby ste zasielali rovnaké položky z USA. Uvidíte, čo sa stane, je to, že ľuďom pri kúpe položky neprekáža dlhá doba prepravy.

Ak sa však posuniete dopredu o týždeň alebo dva, mohli by sa začať trochu hnevať. Prečo? Pretože sme zvyknutí dostávať predmety celkom rýchlo. Následne dostanete veľa e-mailov s rovnakými vecami. “Kde je môj predmet?” Už je to týždeň a ešte neprišiel. “

Drvivá, veľká väčšina ľudí chce iba ODPOVEĎ. Chcú vedieť, že niekto je za tou obrazovkou počítača a že sa STARÁ. Takže sa nebojte, ak dostanete e-mail, ktorý bude znieť oveľa nahnevanejšie ako „Kde je moja položka?“ Stačí im poslať e-mail späť a čo najkrajšie vysvetliť situáciu.

Povedzte im, že dorazí o dva až štyri týždne ako „inzerované“. Majte na pamäti, že ZÁKAZNICKÝ SERVIS je tu kľúčom! Samozrejme, niekedy získate zákazníkov, ktorí sa len tak ľahko neupokojia a požiadajú o vrátenie peňazí. To, čo tu urobíte, je teraz na vás.

Osobne to odporúčame pri vytváraní obchodu; vytvorte pravidlá vrátenia peňazí, ktoré umožňujú vrátenie peňazí iba za chybné výrobky alebo výrobky, ktoré dorazia po štyroch týždňoch. Tento problém je ďalším dôvodom, prečo dôrazne odporúčame, aby ste boli so zákazníkom na začiatku v otázkach dodacích lehôt.

Väčšina nakupujúcich uprednostňuje dopravu pred inými možnosťami

Sopperom je úplne jedno, či môžete položku odoslať do 2 – 3 dní alebo týždňa, to, čo skutočne chcú, je „Doprava zdarma“. Na obrázku nižšie uvidíte, ako neuveriteľných 58% nakupujúcich uprednostňuje dopravu zadarmo pred inými možnosťami.

Ako by ste mali dodávať svoje položky z AliExpressu?

V minulosti sme odporúčali používať možnosť „Doprava zdarma“ od AliExpress. Časy však teraz majú vstup s fantastickou alternatívou, „ePacket“. Pre tých z vás, ktorí to nevedia, je doručenie ePacket dohodou s hongkongskou poštou a americkou poštovou službou, ktorá má povzbudiť zákazníkov z USA k nákupu tovaru z Číny.

Je to výrazne zľavnená možnosť dopravy a je stratová. Preprava zásielok pomocou ePacket vás zvyčajne bude stáť 2 doláre alebo menej. Vďaka bezplatnej preprave od AliExpress teraz vaše položky v priemere dorazia kamkoľvek od troch do piatich týždňov.

Ak sa rozhodnete pre ePacket, zníži sa max. Na 2 týždne. Stále sa však odporúča vložiť do kópie stránky produktu dva až štyri týždne. Koniec koncov, nikdy neviete, aké môže byť oneskorenie spracovania alebo spracovania nad časom doručenia.

Ale viete, čo je na ePackete najlepšia časť? Môžete sledovať svoje položky a zistiť, či dorazili alebo nie. Takže ak ste novým dropshipperom, dôrazne vám odporúčam zamerať všetku pozornosť na kupujúcich v USA, pretože ePacket nie je k dispozícii pre všetky krajiny na celom svete.

A v krajinách, v ktorých je k dispozícii, nie je vždy taká efektívna a rýchla ako preprava ePacket do USA. Držte sa ePacket a držte sa USA. Odtiaľ sa môžete neskôr rozšíriť a následne začať vytvárať väčší zisk ako kedykoľvek predtým.

Porovnajme rôzne spôsoby prepravy AliExpress.

AliExpress Standard Shipping vs. China Post Air Mail

Mnoho ľudí si často kladie otázku, či by na svoje objednávky nemali použiť štandardnú zásielku alebo poštu China Post.

Väčšinou to závisí od podrobností jednotlivých metód. Štandardné doručenie bude niekedy bezplatné alebo bude stáť menej ako China Post a naopak.

Niekedy sa dodacie lehoty pre obe služby líšia. Ako všeobecné pravidlo by ste sa však mali vždy rozhodnúť pre štandardnú prepravu po Číne.

Štandardná doprava je v porovnaní s poštou v Číne často lacnejšia a rýchlejšia. Ponúka tiež lepšie informácie o sledovaní.

Spätná väzba používateľov tiež uvádza, že s poštou v Číne bolo viac stratených balíkov ako štandardné doručenie.

AliExpress Standard Shipping vs. ePacket

Pokiaľ ide o epacket oproti AliExpress Standard Shipping, ePacket je väčšinou na vrchole, pretože je lacný, spoľahlivý s informáciami o sledovaní a oveľa rýchlejší ako iné alternatívy.

Nezabúdajte však, že sa líši aj podľa jednotlivých krajín. Na obrázku vyššie môžete vidieť, že balík ePacket je pre Kanadu oveľa rýchlejší s cenou 0,38 USD; má tiež k dispozícii sledovanie, zatiaľ čo čínsky príspevok aj štandardná metóda nemajú informácie o sledovaní. Prepravné časy AliExpress pre ePacket sú oveľa rýchlejšie.

Teraz na tomto obrázku vidíte, že ePacket je rovnaký ako čínsky príspevok a štandardné doručenie; tentokrát však balíček ePacket stojí 0,36 USD, čo je viac ako v prípade iných metód, pretože sú úplne zadarmo.

Váš výber doručenia sa teda často líši v závislosti od krajiny, kam doručujete. Ak sú všetky funkcie a načasovanie doručenia pre každú službu rovnaké, nemusíte platiť nijaké ďalšie peniaze ani polovicu.

Ako si vyberiem e-paket ako možnosť prepravy?

Na AliExpress je veľmi ľahké zvoliť si epacket ako možnosť prepravy. Ak je epacket k dispozícii ako možnosť prepravy, môžete ju vybrať z rozbaľovacej ponuky.

Ak používate AliExpress na dropshipping s Oberlo, potom vám Oberlo umožňuje určiť spôsob dopravy. Epacket môžete zvoliť v nastaveniach Oberlo a vždy bude používať epacket všade, kdekoľvek a kedykoľvek k dispozícii.

Je preprava AliExpress naozaj zadarmo?

Náklady na prepravu AliExpress sú nulové. Je to väčšinou zadarmo, ale niekedy stojí len malú čiastku. Niekde okolo $ 1 – $ 2 za prepravu. V určitom zmysle je to zadarmo, ale v niektorých krajinách vám to môže účtovať dolár alebo dva.

Môžeme v AliExpress zaplatiť na dobierku?

Platba na dobierku bohužiaľ nie je k dispozícii na serveri AliExpress, pretože by to nebolo možné na celom svete. Dobierka je väčšinou k dispozícii v obchodoch, ktoré ponúkajú iba miestne služby.

Bolo by nemožné vyzdvihnúť dobierku v stovkách krajín, do ktorých AliExpressshhops chodí. To je dôvod, prečo CoD nie je k dispozícii na serveri AliExpress.

Čo je to AliExpress Premium shipping?

AliExpress Premium Shipping je vysoko kvalitná a rýchla služba, ktorú poskytuje samotný AliExpress v spolupráci s logistikou Cainiao. Predajcovia a dodávatelia na serveri AliExpress sa tiež môžu rozhodnúť použiť tento spôsob prepravy na zabezpečenie rýchlejšej prepravy vo viac ako 183 krajinách.

AliExpress Premium Shipping je v porovnaní s AliExpress Standard Shipping o niečo rýchlejší a spoľahlivejší. Väčšina balíkov je doručená do 8 – 15 dní s prémiovou dopravou AliExpress, ktorá je porovnateľná s možnosťami prepravy DHL a FedEx. Sledovanie prémiovej prepravy AliExpress je tiež k dispozícii prostredníctvom webovej stránky.

Priemerný rozdielny stav objednávky Aliexpress

Stav vašej objednávky je viditeľný v sekcii Moje AliExpress na karte Moje objednávky. AliExpress vám tiež pošle e-mail, keď sa zmení stav vašej objednávky. Čo teda znamenajú tieto rôzne objednávky stasuses na AliExpress?
Tu znamenajú,

Čaká na platbu: To znamená, že AliExpress čaká na uskutočnenie platby za vašu objednávku. Zmení sa to, keď úspešne uskutočníte platbu, a prijme ju AliExpress.

Overená platba: Po uskutočnení platby trvá istý čas, kým AliExpress skutočne overí platbu a zmení stav vašej objednávky.

Čaká na zásielku: Po úspešnom overení vašej platby sa stav zmení na čakajúcu zásielku, čo znamená, že dodávateľ odošle vašu objednávku a pridá kód sledovania do služby AliExpress.

Ochrana nákupu pre kupujúcich na Aliexpress

Čaká na doručenie: To znamená, že objednávkový plyn bol úspešne odoslaný a kupujúci čaká na doručenie svojej objednávky.

Dokončené alebo spracovanie fondu: Prder bol úspešne doručený a kupujúci potvrdil doručenie balíka. Spracovanie prostriedkov znamená, že AliExpress uvoľní prostriedky predajcovi.

Záverečné slová

Teraz, keď viete, ako na platforme fungujú všetky rôzne spôsoby odosielania, môžete skutočne urobiť informované rozhodnutie.

Pri výbere možnosti doručenia sa uistite, že viete, čo funguje a čo neplatí pre vašu krajinu alebo inú krajinu, kam by ste mohli doručovať.

Ak všetky rôzne spôsoby ponúkajú podobné funkcie, nemusíte si priplatiť. Je lepšie si priplatiť, iba ak máte k dispozícii prémiové možnosti doručenia.

Spravidla postačujú spôsoby doručenia zdarma. ePacket môže stáť dolár alebo dva v závislosti od vašej krajiny, ale je to oveľa lacnejšie ako prémiové metódy a poskytuje spoľahlivé informácie o preprave a sledovaní.

Dúfame, že ste tým objasnili všetky otázky, ktoré ste mali ohľadom štandardnej dopravy a jej alternatív. Ak máte nejaké otázky, neváhajte ich uverejniť v sekcii komentárov.

(Zdroj: ides.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *