GSM- REPEATER Zosilňovač GSM signálu 900MHz vrátane antén

Loading

 

Na našom trhu je nespočetný vyber daných GSM zosilňovačov, no ich pôvod a kvalita je diskutabilná.. .

 Firma market.sk ponúka viac typov týchto zariadení a iné: V súčasnosti sú v ponuke tieto duplexné GSM zosilňovače:

S-AT-600 vhodný do chát, menších miestností do 30m-2.
V-AT-700 vhodný do kancelárii o rozlohe 70m-2.
MAX-AT-800 vhodný na inštaláciu do väčších priestorov 120m-2 napr. hotely
Repeater v pásme 1800-1900MHz.
Repeater v pásme 3G.
Tam kde potrebujete rýchli mobilný internet, samozrejme môžete cez 3G aj telefonovať.

U všetkých týchto zariadení nie je obmedzený počet volajúcich v GSM sieti.

Dosah zariadenia je približne 10-100 metrov v závislosti na type zosilňovača. Samozrejme, že záleží aj na miestnych podmienkach šíreniu vĺn v danom priestore (pivničný železobetónový priestor, kde sa signál šíri najhoršie je viac stratový). Na otvorenej ploche sa môže signál zo zariadenia AT-800 dostať aj do vzdialenosti 1000m-2.

Zariadenie pracuje v duplexnom pásme 900MHz s automatickou reguláciou zosilnenia.

Starší dodávaný typ mal manuálne nastavenie útlmu, pre jeho komplikovanú inštaláciu ho už neponúkame.

( Celkový dizajn GSM zosilňovača a typové označenie na vyhotovenom obrázku nemusí odpovedať realite, záleží to na jednotlivých typoch zariadení).

Popis zariadenia:
Nemáte GSM signál, no vo vašej blízkosti sa dá GSM signál zachytiť, je možné pre jeho zosilenie použiť aktívny zosilňovač GSM signálu.
Tento GSM zosilňovač signálu nazývaný tiež prevodník GSM signálu (prevádzač GSM) je vhodný pre miesta v budovách, kde nie je GSM signál, alebo je nedostatočný (garáže, pivnice, horské hotely) no mimo budovy (strecha) je signál dostatočný.

V rámci SLOVENSKA je to jedinečné zariadenie vyrábané na zákazku vo firme market.sk SLOVAKIA, spĺňa všetky bezpečnostné CE normy.
Na vyžiadanie môžeme dané zariadenie odskúšať, alebo namontovať, tam kde bude potrebné.

Reklamy

Montáž si viete vykonať aj sami, jedná sa len o položenie koaxiálneho vedenia a upevnenie vonkajšej antény (hmoždinkami na stenu, alebo stožiar) a nastavenie na optimálnu prevádzku.

Technické parametre:

Typ zariadenia

S-AT-600

V-AT-700

MAX-AT-800

Zariadenie spĺňa elektromagnetickú kompatibilitu podľa štandardu ETS300 609-4 ATT & ALC Auto-adjustment for electronic level.

Verzia na objednávku MAX-AT-800-900 je možné ešte upraviť pre vonkajší priestor na rozlohu 3000m/2 – použitie ako retranslátor na kopci. Alebo  možné je k nemu pripojiť až 20 ľubovoľných VF rozbočovačov s vnútornými anténami a tým pokryť neobmedzene priestory v budove alebo podzemnej garáži. 

Frekvenčný rozsah:

Up.Link
890-915MHz
Down Limk
935-960MHz

Up.Link
890-915MHz
Down Limk
935-960MHz

Up.Link
890-915MHz
Down Limk
935-960MHz

Výstupný výkon:

UL: 0dBm
DL: 0dBm

UL: 17dBm
DL: 17dBm

UL: 27dBm
DL: 27dBm

Zisk:

UL: 50dB
DL: 60dB

UL: 60dB
DL: 70dB

UL: 70dB
DL: 80dB

Pásmo priepustnosti šumu:

3dB

3dB

3dB

Skupinové oneskorenie:

1,5us

1,5us

1,5us

Rušivé vyžarovanie

< -40dBm

< -40dBm

< -40dBm

Impedancia

50R

50R

50R

Napájanie:

AC 230V, DC 10V adaptér

AC 230V, DC 10V

AC 230V, DC 10V

Teplota prevádzky:

-25 až +55C

-25 až +55C

-25 až +55C

Možná vlhkosť prostredia:

5% – 95%

5% – 95%

5% – 95%

Hmotnosť bez antén:

1,3kg

2,8kg

3,3kg

Súprava
Súprava GSM zosilňovača obsahuje všetky súčasti pre montáž v oblasti kde je dostatočný signál ( 1-2 dieliky ):
1ks Duplexný zosilňovač GSM.

1ks vonkajšiu YAGI – 9dB anténu.
s 10m koax vrátane VF (N-male) konektoru do zosilňovača.
1ks vnútornú anténu – 2,5dB (N-male).
1ks predlžovací kábel o dĺžke 5m. (N-plug/N-socket) s konektormi pre vnútornú anténu.

( Celkový dizajn GSM zosilňovača a typové označenie na vyhotovenom obrázku nemusí odpovedať realite, záleží to na jednotlivých typoch zariadení).

K zariadeniu je možné dokúpiť – voliteľné príslušenstvo:
•Vonkajšiu anténu (DONOR ANT.) YAGI 15 prvková, zisk 14dB, koax kábel 20m
YAGI 15 prvková je vhodná tam, kde signál je dosť slabý už na príjem ( 1-2 paličky na telefóne ) a nedostačuje základná 7 prvková 9dB YAGI anténa a je nutné umiestnenie až 20m od zosilňovača..

•Vonkajšiu anténu (DONOR ANT.) YAGI 15 prvková, zisk 14dB, koax kábel 10m.

YAGI 15 prvková je vhodná tam, kde signál je dosť slabý už na príjem ( 1-2 paličky na telefóne ) a nedostačuje základná 7 prvková 9dB YAGI anténa no postačuje 10m koaxiál s najziskovejšou YAGI anténou ktorú ponúkame.

•Vnútorná GSM magnetická 5dB anténa.•Koaxiálny predlžovací kábel 50ohm o dĺžke 3m s konektormi N-plug/N-socket.•Koaxiálny kábel 50ohm o dĺžke 5m s konektor.•SPOJKA na N konektory.
•Koncovka N-male alebo N-female.
•Redukcie N.
•„T“ rozbočovač na sieť GSM pre možnosť rozšírenia na viac miestností – viac vnútorných antén.

V prípade že Vám nepostačuje pokrytie miestnosti ( nad možnú hranicu výkonu) Je možné dokúpenie T rozbočova;čov na viac antén. Je možné zapojiť až 5 vnútorných antén v jednom systéme a tým pokryť 500m/2 oblasť. Konzultuje s nami o čo máte záujem a my sa Vám prispôsobíme.

Reklamy

Na základné používanie GSM zosilňovača Vám stačí základná verzia, ktorú vyrábame a dodávame, vrátane vonkajšej a vnútornej antény, ďalšie príslušenstvo si objednajte podľa potreby e-mailom.

Určite ste našli aj ďalšie GSM zosilovače za nižšie ceny a niektoré za dosť podstatné nízke ceny zo zhodnými textami a vyobrazením. Skúste si zapožičať dané zariadenie vrátane zaslania certifikátu a posúdenia zhody CE a sami uvidíte rozdiel. Buď je to čistá Čína, alebo úplná replika originálu. Firma market.sk Vám negarantujeme zhodný obal zariadenia, ale hlavne to, čo je vnútri a technické parametre u daných GSM zosilovačov. Ak sa preukáže použitie nehomologizovaných komponentov v pásme VF – GSM a nežiadúce vyžarovania, ste za tieto neduhy už potom zodpovedný len vy ako prevádzkovateľ daného zariadenia. Vzhľadom k tomu že všeobecné povolenie na dané zariadenia sa nevzťahujú, je to na Vás…

GSM vykrývač nespadá pod všeobecné povolenie.
Zariadenie možno používať na území Slovenskej republiky len v zmysle §35 Zákona 610/2003 o elektronických komunikáciách.

http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=42

Všeobecné povolenie č. VPR-09/2001
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=830
je „na prevádzku pohyblivých koncových vysielacích rádiových staníc (ďalej pohyblivých staníc) verejných rádiotelefónnych sieti GSM, zriadených vo frekvenčných pásmach 900 MHz a 1800 MHz.“ Podľa bodu 5 „Je zakázané pohyblivé stanice konštrukčne meniť, pripojovať prídavné vf zosilňovače alebo neschválené antény.“


Ponúkame Vám príklad ako je to u nás.:

Rozhodnutie TÚ SR
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=156
sa dotýka zmluvy o prepojení medzi Orange a Slovak Telekom, konkrétne Spoločnosť Orange ponúkala stolový telefón JABLOTRON nazvaný „Priama linka“. To znamená, že je to taktiež stacionárne zariadenie a nemal by spadať pod daný zákon, ale ( má na viac SIM kartu ) ?

Ako sa uvádza v rozhodnutí úradu „Priama linka“ resp. prístroj JABLOTRON je síce dizajnovo podobný resp. zhodný s bežnými telefónmi pripojenými prostredníctvom pevnej linky, ide však o prístroj ktorý pracuje na báze technológie GSM a jeho pripojenie do siete nie je zabezpečené prostredníctvom metalického vedenia, ako je to pri prístrojoch využívaných v rámci pevnej telefónnej siete, ale prostredníctvom SIM karty. Táto technológia umožňuje mobilitu telefónneho prístroja bez ohľadu na jeho dizajn, potrebu prístupu k elektrickému vedeniu alebo rozmery.“ Uvedené zariadenie je koncové zariadenie, ktoré spĺňa podmienky všeobecného povolenia. ( Jedná sa len o ukážku čo spĺňa všeobecné povolenie a čo možno nie).

Ak chcete prevádzkovať malý vysielač (BTS), a mať super signál mobilného operátora v potrebnej kvalite, mali by ste požiadať svojho operátora o povolenie prevadzkovať GSM zosilovač, ak už nie oficiálne tak aspoň ak niekoho poznáte z technikov nech o Vás vedia. Pásma GSM 900 a 1800 MHz majú vymedzené rozhodnutiami TÚ SR (individuálne povolenia) spoločnosti Orange, O2 a T-Mobile. Na každú BTS musia mať tieto spoločnosti vydané individuálne povolenie. V praxi to znamená, že by ste sa mali obrátiť na príslušného operátora a v spolupráci s nim riešiť potrebu pokrytia napr. vami navrhnutým spôsobom (povolenie by mal operátor a Vy by ste (spolu) investovali do potrebného zariadenia).

Informácie použite od Odboru správy frekvenčného spektra.
Alebo ho používať ako pohyblivé zariadenie – mobilné ?
Stále je zodpovednosť za prevádzku na Vás.

Rozhodnutie je na Vás.

Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) vydal dňa 18.08.2011 správu: na základe častých otázok verejnosti upozorňuje, že zlepšovanie pokrytia signálom mobilného operátora má svoje pravidlá. Nie je možné, aby si ktokoľvek zakúpil a následne bez povolenia od TÚ SR uviedol do prevádzky rádiové zariadenie GSM a UMTS opakovač (repeater), s cieľom zlepšenia pokrytia signálom mobilného operátora. Za prevádzku takéhoto zariadenia bez povolenia hrozí vysoká pokuta.
     Záujem o prevádzkovanie GSM a UMTS opakovačov majú občania a rôzne organizácie s cieľom zabezpečiť alebo zlepšiť pokrytie napr. rokovacích miestností, tunelov a iných miest. TÚ SR upozorňuje predajcov a používateľov týchto rádiových zariadení, že prevádzka GSM a UMTS opakovačov je v Slovenskej republike možná iba na základe individuálneho povolenia vydaného TÚ SR. Držiteľom takéhoto povolenia môžu byť operátori, ktorým bolo príslušné frekvenčné pásmo pridelené. Iná osoba môže získať povolenie za predpokladu, že sa preukáže súhlasným stanoviskom príslušného operátora, ktorého frekvencie by mal opakovač používať.
     TÚ SR podľa § 71 ods. ods. 3 písm. e) zákona č. 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov uloží pokutu až do výšky 232 357 eur tomu, kto prevádzkuje rádiové zariadenie bez príslušného povolenia.


Obrazové a textové materiály majú len informatívny charakter a nemusia presne odpovedať dodávke podľa Vašej špecifikácie. Presnú špecifikáciu konzultujte stále s predajcom a technikmi podľa aktuálnej ponuky.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *