SPY dron

Drony dokážu vyhľadávať ľudí v núdzi pomocou signálu ich mobilných telefónov

Loading

Modul Echo SAR (search and rescue – vyhľadávanie a záchrana), navrhnutý kanadskou firmou Robotics Center a vyrobený spoločnosťou Teledyne FLIR Defense, obsahuje detekčný systém mobilného telefónu Artemis, ktorý vyrába britská spoločnosť zaoberajúca sa mobilnými technológiami Smith Myers.

Artemis sa už používa v lietadlách, ale toto je prvá verzia technológie, ktorú môže nosiť na palube malý dron.
Echo SAR je vyrobený špeciálne na použitie na kvadrokoptérach Teledyne R80D SkyRaider a SkyRanger R70. Umožňuje dronom v prípade katastrof nájsť preživších uväznených v troskách, a to detekciou rádiových signálov z mobilných telefónov obetí.
Keď dron prelietava nad miestom katastrofy, modul namontovaný na podvozku je schopný zachytiť signál akéhokoľvek mobilného telefónu v oblasti bez ohľadu na to, či je mobilná sieť k dispozícii.

Modul využíva operačný systém Linux, má hmotnosť 1,04 kg, disponuje 32 GB vnútornej pamäte a dokáže pracovať pri teplotách od -20 do 50 °C. Okrem použitia na miestach katastrof môže modul pomôcť pri vyhľadávaní jednotlivcov, ktorí sa stratili v divočine, zisťovaní narušiteľov hraníc a monitorovaní pohybu hasičských posádok zasahujúcich pri lesných požiaroch alebo iných pozemných tímov.

GSM bunky sú dostupné aj v rámci EU https://slnko.sk/ je to taký Vlastný súkromný GSM vysielač len pre Vás…
Taktiež GSM detektor signálu nájdete taktiež market.sk.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *