Ako Stripe funguje? | Stripe Business Model

Loading

Obsah

Sektor online platieb vyzerá len tak, že sa bude zväčšovať rozsah a veľkosť, pretože čoraz viac podnikov a spotrebiteľov sa s online transakciami stotožní. Elektronický obchod je už od roku 2019 odvetvím s biliónmi dolárov a väčšina z toho bola online, vďaka spracovateľom platieb a platobným bránam.

Spracovatelia platieb prešli dlhú cestu a stali sa hlavnou súčasťou každého podnikania , či už fyzického alebo online. Existuje nespočetné množstvo spracovateľov platieb – nových aj starých.

Ale aj v rámci tejto tvrdej konkurencie v priestore online platieb je Stripe často tou voľbou pre mnohé firmy aj jednotlivcov.

Ako sa teda Stripe stal hlavným hráčom v platobnom priemysle a porazil aj PayPal, ktorý mal oproti nemu 11-ročný náskok?

Čo je Stripe?

Stripe je americká fintech spoločnosť , ktorá ponúka služby spracovania platieb jednotlivcom a firmám na uskutočňovanie platieb cez internet.

Stripe spustili v roku 2009 dvaja bratia – John a Partick Collisonovci – pod názvom /dev/payments, ktorý sa neskôr zmenil na Stripe. Stripe bol schopný vzlietnuť hneď od začiatku. Bola financovaná spoločnosťou Y Combinator – startupovým akcelerátorom a rast Stripe možno z veľkej časti pripísať schopnosti jednoducho integrovať svoje platobné riešenia do existujúcich služieb.

Rast Stripe

Stripe bol vytvorený s hlavným cieľom uľahčiť implementáciu platobných systémov.

Prijímanie platieb online je komplikovaná úloha –

Vyžaduje, aby si podniky zriadili obchodný účet, starali sa o online bezpečnosť, chránili sa pred podvodmi, dodržiavali rôzne štandardy, a to individuálne a úplne samostatne. Je to komplikovanejšie, keď započítate medzinárodné platby. Samotné nastavenie obchodného účtu s potrebnou infraštruktúrou môže trvať niekoľko dní až mesiacov.

Stripe (a spracovatelia platieb vo všeobecnosti) uľahčujú všetkým uskutočňovanie a prijímanie platieb. Stripe umožňuje firmám začať uskutočňovať a prijímať platby jednoduchým pridaním niekoľkých riadkov kódu na ich webovú stránku alebo aplikáciu.

To sa považuje za hlavnú príčinu ich kritického úspechu – ich platobný systém bol jednoduchý, priamočiary a ľahko implementovateľný. Okrem toho sa spoločnosť Stripe zamerala na to, aby ich platobné riešenia boli priateľské pre vývojárov, a to tým, že dokázali, že integráciu ich služby do existujúcich platforiem ich zákazníkov je veľmi jednoduché. To prinútilo viac vývojárov, aby začali používať Stripe namiesto svojich konkurentov.

Reklamy

Celý tento rast sa odráža v aktuálnom ocenení spoločnosti Stripe. V čase písania má Stripe hodnotu viac ako 35 miliárd dolárov a je k dispozícii vo viac ako 135 krajinách. Stripe tiež prijíma platby z rôznych platobných metód, ako sú –

 • Kreditné a debetné karty
 • Medzinárodné karty
 • MasterCard
 • Pokladňa víz
 • WeChat Pay
 • AliPay
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • Kreditná a debetná služba Automated Clearing House (ACH).
 • Bitcoin
 • A viac

To prekonáva PayPal a väčšinu ostatných konkurentov v počte platobných metód a mien, ktoré Stripe akceptuje.

Stripe Business Model

Stripe sleduje kombináciu produktového a spoplatňovaného obchodného modelu – ponúka platobné riešenia ako svoj primárny produkt a účtuje poplatok za každú transakciu. Je potrebné poznamenať, že spoločnosť Stripe si neúčtuje nič za začatie používania svojich platobných riešení. Stripe si účtuje príslušný poplatok až po vykonaní transakcií.

Ako Stripe funguje?

Stripe funguje nasledovne –

 • Umožňuje obchodníkom začleniť platobné riešenia Stripe do svojich služieb, čo zákazníkom umožňuje uskutočňovať platby.
 • Stripe umožňuje, aby sa platby uskutočňovali bez toho, aby sa prihlasovacie údaje zákazníka dostali k obchodníkom alebo iným stranám.
 • Stripe to umožňuje tokenizáciou údajov svojich zákazníkov . To zaisťuje, že transakcia prebehne ako zvyčajne a že sa účtujú správne entity, zatiaľ čo informácie o zákazníkovi sa nikdy nedostanú zo serverov Stripe.

Tokenizovaný prístup znamená, že Stripe je zodpovedný za spracovanie platieb, ale na druhej strane sú možnosti rizika a podvodu značne obmedzené, pretože to všetko možno vysledovať späť k Stripe ako jedinej entite, ktorá spracováva údaje a platby.

Stripeov operačný model

Stripe umožňuje svojim používateľom –

1. Zaregistrujte sa a ihneď uskutočňujte alebo prijímajte platby pomocou online ovládacieho panela Stripe

2. Integrujte platobné riešenia Stripe do ich webových stránok, elektronických obchodov , mobilných aplikácií a aplikácií

Ako Stripe zarába peniaze?

Stripe zarába peniaze na základe transakcie. Toto je založené na pláne Stripe , z ktorého si vyberiete. Používatelia Stripe si môžu vybrať medzi dvoma plánmi – Integrovaný a prispôsobený.

Integrovaný plán má vopred stanovený a fixný poplatok a je dodávaný s rôznym softvérom a službami – ako sú fakturačné nástroje, analýzy a predchádzanie podvodom – ktoré dopĺňajú jeho platobné a transakčné služby. Medzitým prispôsobený plán vychádza v ústrety veľkým podnikom a podnikom, ktoré majú veľké objemy transakcií a riadia sa tvorbou cien na mieru.

Integrovaný plán

Stripe má odlišnú štruktúru poplatkov za rôzne služby ponúkané v rámci integrovaného plánu –

Tu je rozpis podľa jednotlivých služieb –

Poplatky za platby

Poplatky služby Stripe sa medzi jednotlivými spôsobmi platby líšia. Tu je prehľad poplatkov za rôzne spôsoby platby –

Reklamy
 • Kreditné a debetné karty – Používateľom integrovaného plánu Stripe sa účtuje fixný poplatok – 2,9 % + 30 centov za každú transakciu vykonanú pomocou debetných alebo kreditných kariet. Upozorňujeme, že poplatky Stripe sa geograficky líšia, takže je lepšie skontrolovať vašu menu alebo polohu.
 • Medzinárodné karty – Stripe si účtuje dodatočné 1 % za medzinárodné platby a konverziu meny
 • Poplatky za ACH a bitcoiny – Účtuje sa 0,8 % z čiastky transakcie ako poplatok za platby uskutočnené pomocou ACH alebo bitcoínov. Maximálny poplatok, ktorý z toho Stripe môže vybrať, je však obmedzený na 5 dolárov
 • Poplatky za miestne spôsoby platby – Poplatok je rovnaký ako poplatok účtovaný za transakcie uskutočnené pomocou kariet.
 • Poplatky za okamžitú výplatu – Hoci Stripe poskytuje bezplatné výplaty z vášho účtu Stripe na bankový účet, účtuje si 1 % z celkovej sumy výplaty ako poplatky v prípade, že ju chcete okamžite pripísať na váš bankový účet.

Fakturačné poplatky

Poplatky za pripojenie

Poplatky za radar

Terminálne poplatky

Poplatky Sigma

Atlasové poplatky

Poplatky za vydanie

Prémiová podpora

Prispôsobený plán

Prispôsobený plán je možnosť na mieru, ktorú ponúka Stripe pre podniky s veľkým množstvom transakcií a poplatky a sadzby sú stanovené po rokovaniach. Tento plán tiež umožňuje podnikom vyjednávať a získať väčšie zľavy so svojimi plánmi Stripe, aby zostal ekonomicky životaschopný pre váš podnik, ako aj pre Stripe.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *