Čo pre mňa môže urobiť 30 dolárový USB Analyzátor spektra?

Čítané celkom 427 x, Dnes prečítané 259 x

Čítané celkom 427 x, Dnes prečítané 259 x Pretože mierne exotický kremík zlacnel a uvoľnila sa uňho invencia hardvérových hackerov, je nevyhnutné, aby sa niektoré kedysi nedosiahnuteľne drahé nástroje objavili ako lacné moduly z … Learn More

Vojsko -) vynašlo zariadenie, ktoré má zabrániť ľuďom rozprávať

Čítané celkom 2,062 x, Dnes prečítané 2 x

Čítané celkom 2,062 x, Dnes prečítané 2 x Americké námorníctvo vynašlo nové zariadenie, ktoré má zabrániť ľuďom hovoriť, také, ktoré ľudia so súrodencami okamžite rozpoznajú. Ručné akustické volacie a rušivé zariadenie zaznamená reč človeka … Learn More

Rušička dronov v podobe pištole je jednou z najľahších a najmenších

Čítané celkom 343 x, Dnes prečítané 1 x

Rušička dronovVojaci, pracovníci v oblasti bezpečnosti či pracovníci na letisku nie vždy uvítajú pohľad na letiaci dron. Aj preto boli vyvinuté rôzne zbrane na rušenie signálu a na zneškodnenie dronov v strážených zónach. Nová „pištoľ“ Paladyne E1000MP je pritom považovaná za jednu z najkompaktnejších rušičiek dronov na trhu

Spoliehate sa pri ochrane auta na GPS signál? Takto jednoducho sa dá zrušiť

Čítané celkom 2,297 x

Čítané celkom 2,297 x Na trhu s dodatočným zabezpečením auta existuje množstvo systémov. Niektoré z nich sľubujú ochranu vozidla na základe vysielania GPS alebo GSM signálu. No ten sa dá pomocou rušičky … Learn More

Laserom proti škorcom! Na Morave chráni vinice nová technológia

Čítané celkom 322 x

 Vinári na Južnej Morave skúšajú technologickú novinku. Laser, ktorý plaší škorcov na diaľku. Zariadenie za stovky tisíc českých korún by mohlo nahradiť   hlučné plynové delá. Na tie sa totiž dlhodobo sťažujú obyvatelia z okolia viníc.

Ultrazvuková rušička proti neželanému odpočúvaniu

Čítané celkom 597 x

Vedci z University of Chicago skonštruovali experimentálny náramok vybavený 24 reproduktormi, ktoré vysielajú ultrazvukové signály. Tento zvuk je pre väčšinu uší nepočuteľný (možno s výnimkou mladých ľudí a psov), ale mikrofóny v okolí detegujú tento vysokofrekvenčný zvuk namiesto iných zvukov.

Náramok zaručuje nielen všesmerové rušenie, ale prostredníctvom pohybu zápästia eliminuje aj slepé miesta (kde sa meniče navzájom rušia).
Vo výsledku je teda efektívnejší ako stacionárne rušičky a môže dokonca zmiasť aj skryté mikrofóny. Zatiaľ vyzerá zariadenie trochu neohrabane, ale ide len o prototyp. 

Ako vybrať odpudzovač zvierat či hlodavcov ?

Čítané celkom 564 x

Ako vybrať odpudzovač zvierat či hlodavcov ? Pomôžu Vám odplašiť neželaných návštevníkov… 
Opakovane si vo vašej záhrade, dome, chate či automobilu dávajú stretnutie nepozvaní hostia, akými sú túlavé mačky a psy, vysoká a čierna zver, vtáky, hmyz, netopiere, kuny, krtkovia, myši a iné hlodavce?

Chcete uchrániť svoj pozemok, majetok, úrodu, automobil, ale aj svoje deti pred pôsobením týchto votrelcov raz a navždy bez použitia chémie a jedov?

Ideálnym riešením je použitie elektronického odpudzovače zvierat. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako na to.

Vyzerá ako z minulého storočia… Šifrovaný telefónny hovor

Čítané celkom 503 x, Dnes prečítané 2 x

 …a je veľmi drahý. Kupujú si ho politici.
Na prvý pohľad je to obyčajný tlačidlový telefón.
Dizajnom neuhranie, ani neurazí.
Skrátka priemer, ktorý bol pred viac ako desiatimi rokmi celkom bežný.
Tromf však skrýva vnútri a nechá si za neho náležite zaplatiť.
Aj napriek svojmu veku je stále považovaný za najlepšie zabezpečený telefón na svete.
Dorazil aj na náš trh.