Rušička dronov

Rušička dronov v podobe pištole je jednou z najľahších a najmenších

Loading

Ručná rušička dronov Paladyne E1000MP, ktorú vyrobila britská spoločnosťou Drone Defence, pracuje rovnakým spôsobom ako podobné produkty. Vydáva teda elektromagnetický signál v rovnakej frekvencii, ktorú zameraný dron využíva na riadenie komunikácie, orientáciu pomocou GPS a na prenos videa.

To spôsobí, že dron stratí možnosť komunikácie so svojim operátorom, čo má za následok, že dron automaticky pristane alebo sa vráti na miesto vzletu.

Rušička dronov

Zbraň má operačný dosah 1 kilometer a je ju možné použiť buď so smerovou alebo všesmerovou anténou. Tá prvá zameriava rušiaci signál na jeden konkrétny dron, zatiaľ čo druhá šíri signál na väčšiu oblasť, ktorá potrebuje byť pod ochranou.

Je údajne dokonca možné, aby používatelia získali kontrolu nad frekvenciami používanými dronmi. To znamená, že by mohli manuálne aktivovať funkciu dronu pre návrat na miesto vzletu, čo by umožnilo lokalizáciu operátora vysledovaním miesta, kde dron pristane.

Rušička dronov

Rušička Paladyne E1000MP je vode odolná s krytím v kategórii IP56. Vydrží teda prúd vody pod vysokým tlakom, zatiaľ čo odolné telo zvláda okolité teploty od -20 ° C až do 60 ° C.
Batéria vydrží dve hodiny na jedno nabitie, pričom do plnej kapacity sa nabije za štyri hodiny. Hmotnosť 3,5 kilogramu
pravdepodobne zahŕňa ako samotnú zbraň, tak aj sprievodné ovládacie zariadenie.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *