Potrebujete skryť svoje súbory ? Použite OpenPuff Steganography & Watermarking

Loading

Soft OpenPuff ponúka vo svojom minimalizmom hneď dva spôsoby tajného skrývania údajov do bežných súborov. Tým prvý je vyššie uvedený postup zakomponovanie jedných dát do iných. V malom okne aplikácie, ktorú nie je potrebné inštalovať a beží aj z prenosného zariadenia, zvolíte tlačidlo pre skrytie pomocou steganografie. Razom sa otvorí druhé a väčšie okno, v ktorom celú operáciu vykonáte v niekoľkých krokoch.

Základné rozcestník.

Na prvom mieste je potrebné zadať tri rôzne a dlhá hesla, ktoré slúži ako prístupový kľúč k skrytým informáciám. V druhom kroku zvolíte súbor, ktorý chcete ukryť. V treťom potom súbor alebo súbory, do ktorých tajné dáta hodláte vložiť. Podmienkou je, že musí byť objemovo väčšie, než zdrojový súbor. K vyváženie týchto dvoch pomerov potom poslúži možnosť nastavenia kvality (bitrate, hĺbky atď) formátov, v ktorých chcete informácie uchovať.

Program OpenPuff dokáže bezpečne a spoľahlivo šifrovať dáta a ľahko vkladať vodotlač do rôznych súborov.

Podporuje najpoužívanejšie formáty:

  • obrázky (BMP, JPG, PCX, PNG, TGA)
  • audio (AIFF, MP3, NEXT / SUN, WAV)
  • video (3GP, MP4, MPG, VOB)
  • Flash-Adobe (FLV, SWF, PDF)

Zašifrovanie.

Na rozdiel od iných podobných programov, ktoré pracujú len s grafickými súbormi, OpenPuff ponúka celú škálu výstupných formátov. Zaradiť sem možno okrem grafiky aj audio, video a tiež PDF. Ide celkovo o 16 rôznych druhov výstupu.

Dešifrovanie.

Skrytá značka
Celý proces nakoniec vyhodí do zvolenej zložky nové súbory obsahujúce skryté informácie. K tým sa môžete späť dostať opäť pomocou OpenPuffu, ak zvolíte tlačidlo “odkryť” a zadáte správne hesla. Druhou zručností, ktorú aplikácia obsahuje, sa týka skrytého značkovanie, takže si potvrdíte pravosť onoho súboru, popr. autenticitu jeho odosielateľa. Postup je podobný. Na úvod v základnom okne je potrebné zvoliť tlačidlo pre umiestnenie značky.

Vkladanie znakov.

Reklamy

Potom v novom okienku zadáte až 32 znakov, ktoré sa potom skryto do následne vybraného súboru vloží. Že sa jedná o takto označený súbor, spoznáte, ak si v programe zvolíte možnosť pre kontrolu značky. Po vykonanom procese sa zobrazia ony skryté informácie. Ak chcete onú značku odstrániť, urobíte tak opäť jednoduchú voľbou priamo v aplikácii. OpenPuff je teda zaujímavým pomocníkom aj pre málo skúsených užívateľov, ktorí jeho ovládanie pochopí behom pár minút. Väčšiemu rozšíreniu aplikácie navyše nahráva aj fakt, že je možné ju užívať úplne zadarmo.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *