Severná Kórea testuje svoje GPS rušičky, Južná Kórea je dnes bez GPS signálu

Loading

Severná Kórea testuje svoje GPS rušičky, Južná Kórea je dnes bez GPS signálu

Severná Kórea od minulého víkendu opäť ruší príjem GPS signálu v severnej časti Južnej Kórei. máj 2012

Tvrdí to juhokórejské ministerstvo dopravy a pobrežná stráž, informuje juhokórejská agentúra Yonhap.

Rušenie začalo podľa dostupných informácií v sobotu, bolo realizované aj včera a naďalej pokračuje, pričom okrem iného rušilo GPS navigáciu lietadiel využívajúcich letiská Incheon a Gimpo. Tieto sa nachádzajú približne 20 km od hraníc so Severnou Kóreou. Do včera nahlásilo výpadok GPS navigácie viac ako 300 lietadiel.

Väčším problémom je rušenie pre lode, ktoré nie výnimočne používajú GPS ako jediný spôsob navigácie. Rušenie sa dotklo podľa pobrežnej stráže viac ako 120 lodí.

Južná Kórea identifikovala polohu zdroja rušenia blízko severokórejského mesta Kaesong, ktoré sa nachádza cca 50 km od letísk Incheon a Gimpo.

Aktuálne rušenie GPS signálu nie je prvým podobným prípadom. Severná Kórea rušila GPS Južnej Kórei už aj dvakrát v roku 2010 a v marci 2011 počas spoločného vojenského cvičenia USA a Južnej Kórei.

Elektronická proti obrane protiopatrenia ods ECCM je súčasťou elektronického boja , ktorý zahŕňa celý rad postupov, ktoré sa snažia znížiť alebo eliminovať vplyv elektronických protiopatrení (ECM) na elektronické senzory na palube lodí, vozidiel a lietadiel a zbraní, ako rakety . ECCM is also known as electronic protective measures (EPM), chiefly in Europe . ECCM je tiež známy ako elektronické ochranných opatrení (EPM), hlavne v Európe . In practice, EPM often means resistance to jamming . V praxi EPM často znamená odolnosť proti rušeniu .

História Ever since electronics have been used in battle in an attempt to gain superiority over the enemy, effort has been spent on techniques to reduce the effectiveness of those electronics. Od tej doby boli elektroniky boli použité v bitke v snahe získať prevahu nad nepriateľom, je úsilie bolo vynaložené na techniky k zníženiu účinnosti týchto elektroniky. V poslednej dobe sa senzory a zbrane sú upravené tak, aby riešenie tejto hrozby. One of the most common types of ECM is radar jamming or spoofing . Jedným z najbežnejších typov ECM je radar rušenia alebo spoofing . Tento pochádzal od Royal Air Force využitie toho, čo s kódovým označením okno počas druhej svetovej vojny , ktorý je teraz často označovaná ako plevy . Džemovaní tiež môže pochádzať s Britmi počas druhej svetovej vojny, keď oni začali rušiť nemeckej rádiovej komunikácie.

V možná prvý príklad ECCM, Nemci zvýšili svoje rozhlasové vysielače silu v snahe “spáliť cez ‘alebo prepísať britskú rušenia, ktoré by nutnosti rušiče bytia vo vzduchu, alebo ďalej vyrába slabšie signály. To je stále jedným z hlavných metód ECCM dnes. Napríklad, moderné vzdušné rušičky sú schopní identifikovať prichádzajúce radarové signály od ostatných lietadiel a poslať ich späť s náhodnými meškanie a zmeny v snahe zmiasť protivníka radaru sadu, takže “výkyv” skákať okolo divoko a bolo nemožné rozsahu. Silnejší vzdušné radary znamená, že je možné ” prepáliť “na rušenie u oveľa väčších rozsahov od silný na rušenie energie so skutočnými radaru vráti. Nemci neboli skutočne schopní prekonať spoofing pliev veľmi úspešne a musel obísť (tým, že vedie lietadlo do cieľovej oblasti a mať ich vizuálne získať ciele). Dnes je silnejšia elektronika s inteligentný softvér môže za prevádzku radaru schopní lepšie rozlišovať medzi pohybujúce sa terč ako lietadlá a takmer pevný cieľ ako zväzku pliev.

Reklamy

S technológiou ísť do moderných senzorov a azyl, je nevyhnutné, že všetci úspešní systémy majú mať ECCM určený do nich, inak sa k ničomu na bojovom poli. V skutočnosti je “elektronická bojisko” je často používaný odkazovať sa na ECM, ECCM a ELINT činnosti, čo naznačuje, že to sa stalo sekundárne bitka sama o sebe.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *