Zverejnené všetky potrebné dáta a softvér na dekódovanie GSM hovorov

Loading

 

Algoritmus A5/1 používaný v 2G GSM sieťach a používaný všetkými tromi slovenskými mobilnými operátormi bol teoreticky prelomený už pred viac ako desiatimi rokmi, doteraz ale neboli verejne sprístupnené nástroje umožňujúce efektívne a s nízkymi nákladmi dešifrovať A5/1.

Tím pod vedením Karstena Nohla optimalizoval dešifrovanie metódou tzv. rainbow tabuliek s predpočítanými dátami použiteľné s hardvérom dostupným bežným užívateľom.

Súčasná verzia nástroja Kraken už podporuje aj akceleráciu pomocou Radeon grafík a pri ich použití je čas dešifrovania limitovaný len diskovými operáciami. Kľúč pre daný hovor dokáže nájsť softvér s 90% pravdepodobnosťou po dvoch vyhľadávaniach v tabuľkách vyžadujúcich spolu 100 tisíc náhodných I/O, celkový čas je tak závislý na type a počte použitých diskov a ich výkone pri náhodných prístupových operáciách. U výkonných flashových diskov s desiatkami tisíc náhodných I/O za sekundu môže nájdenie kľúča tak trvať len niekoľko sekúnd.

Podľa Nohla by GSM operátori mohli efektívnemu dešifrovaniu jednoducho zabrániť znáhodňovaním dát posielaných na začiatku hovoru, keď hľadanie kľúča využíva práve známy obsah dvoch kontrolných správ posielaných na začiatku hovoru.

Šifrované dáta, ktoré následne softvér Kraken dešifruje, je pomerne jednoduché zachytávať napríklad pomocou softvérového rádia USRP, Universal Software Radio Peripheral, alebo USRP 2 a sofvérov GnuRadio a Airprobe.

Odkazy na stiahnutie všetkých potrebných nástrojov a rainbow tabuliek cez BitTorrent zverejnil tím na tejto stránke.

Nástroje. Tieto nástroje sa používajú na analýzu hlasové hovory

Prosím, použite tieto nástroje opatrne a nikdy úmyselne záznam konverzácie ďalších ľudí. My odporúčame vám použiť na overenie bezpečnosti vášho telefónu službu mobilnej a diskutovať svoje výsledky na konferencii projektu .

Open projekty ktoré odporúčame pozrieť:
http://reflextor.com/
http://openbts.sourceforge.net/

Ak máte záujem o zapojenie do projektu v rámci EU, získania potrebného hardveru kontaktujte nás mai/onicom.sk . Poskytneme Vám naše technické zázemie, HW a Vaše nové, pozitívne poznatky radi z Vašim súhlasom finančne odprezentujeme… Zapožičanie hardveru závisí od Vášho úvodného projektu ktorý nám zašlete. V prípade diplomovej práce ohľadom týchto technológii je potrebná osobná konzultácia u nás vo firme. Ďakujeme

Reklamy

Algoritmus, nazývaný A5, je neverejný, ale bol rekonštruovaný reverznej analýzou. A5 existuje v niekoľkých variantoch:

• A5 / 0 je variant, pri ktorej sa nič nešifruje. Používa sa najmä v afrických krajinách av Indii.
• A5 / 1 je pôvodný variant vyvinutá v roku 1987.
• A5 / 2 je slabšia verzia, pôvodne určená pre export do “nepriateľských” krajín. Dnes už sa moc nepoužíva.
• A5 / 3 je moderný otvorený algoritmus silnejšie ako A / 1.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *