Softvér zadarmo: odhaľte aj tie najskrytejšie zákutia Windows

Loading

Sprostredkujú spojenie medzi bežným užívateľom a operačným systémom na takej úrovni, že pochopíte, prečo niečo nefunguje alebo funguje inak, než by ste chceli. Reč je o aplikáciách NirSoft z dielne jedného softvérového vývojára. Od roku 2001 ich už vytvoril vyše sto. Vyberáme desať tých najzaujímavejších.


WhatInStartup 1.3 – freeware
Prezradí, ktoré programy sa štartujú spoločne s Windows. V zozname je možné preveriť, z akého miesta sa tak deje, vypnúť je, záznam zmazať či vyhľadať pomocou Googlu.

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (73 KB).

MyUninstaller 1.7 – freeware
Alternatíva k rozhraniu pre odinštalovanie programov z Windows. Po spustení zobrazí v PC zoznam prítomných programov. Možno ich odinštalovať, ďalej vymazať odinštalačný súbor alebo uložiť zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií do textového alebo HTML súboru.

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (51 KB).

IPNetInfo 1.7 – freeware
Tohto pomocníka využijete vtedy, ak sa chcete dozvedieť, komu patrí IP adresa či konkrétna doména. Stačí ju zadať a za chvíľu máte informácie k dispozícii.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (60 KB).

WinUpdatesList 1.3 – freeware
Zobrazí zoznam všetkých inštalovaných opráv operačného systému Windows vrátane podrobnejších informácií. Zoznam je možné uložiť do súboru.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (49 KB).

CurrProcess 2.3 – freeware
Obdoba správcu úloh v systéme Windows. Zobrazuje spustené procesy a k nim podrobné informácie: výrobca, verzia, zmeny priority procesu, ukončenie procesu atď. Ďalej zobrazuje daný rozsah pamäte.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (116 KB).


SearchMyFiles 2.8 – freeware

Vyhľadáva informácie v počítači a funguje aj ako náhrada za štandardný vyhľadávací mechanizmus – Prehľadať Windows. Požadované informácie vie nájsť nielen podľa kľúčového slova, ale napríklad aj veľkosti, atribútov, dátumu vytvorenia, modifikácie atď. Zoznam je možné uložiť do súboru.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (137 KB).

Password Security Scanner 1.4 – freeware
Dokáže zobraziť uložené heslá v aplikáciách Microsoft Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, atď. A ukáže informácie o ich zabezpečení – počet znakov, počet číselných znakov, počet malých a veľkých písmen, počet opakovaní znakov a silu hesla.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (203 KB).

USBLogView 1.2 – freeware
Kedy a aký typ USB zariadenia bolo pripojené k portu počítača zistí tento softvérový pomocník. Pri každom zázname zobrazí informácie o type zariadenia, sériové číslo, ID dodávateľa, ID produktu, názov výrobku a ďalšie údaje.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (207 KB).

WebCamImageSave 1.1 – freeware
Uloží každých niekoľko sekúnd (možno nastaviť) obrázok vytvorený z webkamery pripojenej k počítaču. Pre ukladané snímky je možné zvoliť ich názov vrátane možnosti pripojiť čas vytvorenia (možné vložiť aj priamo do obrázka).
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (50 KB).

Reklamy

ProcessThreadsView 1.2 – freeware
Zobrazí množstvo informácií o všetkých bežiacich procesoch Windows. Dozviete sa ThreadID, jeho prioritu, čas spustenia, ktorý používateľ ho spustil, adresu štartu atď. Umožňuje aj pozastaviť a obnoviť jedno alebo viac vlákien.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (114 KB).

Zdroj: technet.idnes.cz

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *