Softvér zadarmo: oprava Windows či prevod textu do hovoreného slova

Loading

Osvedčená sada aplikácií Glary Utilities sa postará o opravu Windows. Doplnok SpeakIT! pre Chrome prevedie text do hovoreného slova. Rozšíriť si kontextové menu o nové funkcie umožní Right Click Enhancer.

A s ImWatcher budú všetky vaše kamery k dispozícii v jednom rozhraní.


 

Glary Utilities 5.5 – freeware
Ak počítač vykazuje chyby a všetko mu dlho trvá, potom je čas pokúsiť sa o jeho softvérovú očistu. Tento proces mnohí odborníci zatracujú, ale je určite lepšou voľbou ako zdĺhavá nová inštalácia.
Existuje celý rad aplikácií snažiacich sa vyčistiť Windows a obnoviť tak ich výkon a funkčnosť. Len zlomok z nich je však šetrných k systému a dokáže mu pomôcť. Balíček aplikácií pod označením Glary Utilities patrí k tým, ktoré to vie a je veľmi dobre prijímaný všetkými užívateľmi, ktorí ho vyskúšali. Nenahradí odborného PC technika, ale môže vám pomôcť odhaliť, kde niečo škrípe. Obsahuje rad nástrojov pre zrýchlenie, vyčistenie a údržbu systému. V hlavnom okne tak ponúka funkcie ako napríklad odstránenie nepoužívaných systémových súborov, odstránenie nekorektných záznamov v registri, zmazanie histórie prehliadania internetu, analýza veľkosti využitého diskového priestoru, vyhľadanie duplicitných súborov, optimalizáciu pamäti, analýza súborov, zmena nastavenia programov štartujúcich sa s Windows a ešte oveľa viac. Zadarmo dostupná verzia neponúka automatickú údržbu a tiež neobsahuje niektoré menej podstatné funkcie.

Informácie o programe:
Operačný systém: Windows XP a novší
Čeština: ÁNO
Vyžaduje inštaláciu: ÁNO
+ Analýza zdravia systému
+ Rad nástrojov po ruke
+ Poloautomatické čistenie
– ponúka k inštalácii ďalší softvér
80%

Sťahujte z Slunečnice.cz na tejto adrese (15,5 MB).

SpeakIt! 0.2 – freeware
Možno ste už niekedy narazili na to, že by ste uvítali previesť text do hovoreného slova. Táto pomoc sa môže hodiť nielen zrakovo postihnutým, ale tiež napríklad v prípadoch, keď jednoducho nechcete čítať, ale skôr počúvať. Jediné, čo budete musieť urobiť, je označiť pomocou myši text na prečítanie. Následne vpravo hore kliknete na tlačidlo reproduktora (či použite klávesovú skratku Ctrl + Shift + S) a po chvíľke začne predčítanie ženským hlasom. Aj napriek tomu, že Čeština patrí k najzložitejším jazykom na prevod, musíme povedať, že výsledky sú dobré, v anglickom jazyku potom už nie je čo vytknúť. V nastavení máte možnosť meniť ďalšie parametre ako rýchlosť čítania, úroveň hlasitosti atď.

Informácie o programe
Ako doplnok pre: Chrome
Čeština: NIE
Vyžaduje inštaláciu: ÁNO
+ Jednoduché na použitie
+ Hlas neznie úplne roboticky
– na jazyku je stále čo zlepšovať
80%


Sťahujte z Slunečnice.cz na tejto adrese (1 MB).
{googleads left}

Right Click Enhancer 4.4 – freeware
Kontextové menu Windows obsahuje množstvo funkcií. Tie sa menia podľa toho, čo si prajete urobiť. Ponuka môže byť iná, ak kliknete pravým tlačidlom myši na obrázok, alebo napríklad na spustiteľný súbor. Poznáme možnosť, vďaka ktorej môžete ľahko pridávať ďalšie voľby. 
Volá sa Right Click Enhancer a je to taký klikací editor nielen tejto ponuky. Po spustení sa zobrazí niekoľko volieb. Hneď prvá slúži na úpravu kontextového menu, kde si môžete pridať voľby ako kontrola verifikácie, vytvoriť výpis z aktuálneho umiestnenia, aktivovať tlačidlo Božský mód, možnosť otvoriť Ovládací panel atď. Zmeny sú po zakliknutí aplikované ihneď. Program ďalej umožňuje meniť aj ďalšie menu. Napríklad ďalšia možnosť je pripravená pre zmenu voľby Odoslať do, alebo si môžete vytvoriť úplne nové menu, vybrať si, v akých programoch sa budú otvárať vybrané programy či editovať menu v IE / Edge.

Informácie o programe
Operačný systém: Windows XP a novší
Čeština: NIE
Vyžaduje inštaláciu: NIE
+ Možnosť ľahko pridávať funkcie
+ Upravuje aj ďalšie voľby
– uvítali by sme možnosť deaktivovať aj existujúce voľby
80%


Sťahujte z Slunečnice.cz na tejto adrese (4,1 MB).

ImWatcher 1.1 – freeware
Ešte ste nenašli dohľadový systém pre vaše webové a IP kamery? Potom skúste novinku menom ImWatcher, ktorá ponúka rad zaujímavých funkcií.
Tento osobný kamerový systém podporuje pripojenie viacerých kamier, a to ako tých webových, tak aj IP kamier. Môžete ich tak nielen sledovať, ale aj nahrávať, a to súčasne (napríklad všetky naraz). Pre každú z nich si možno pritom nastaviť individuálne funkcie. Podporuje aj detekciu pohybu, takže v prípade, že je vyžadované nahrávanie len vtedy, ak sa niečo deje, možno nastaviť aj toto. Počas záznamu je možné robiť aj snímky. A ak by sa malo nahrávať v pravidelných intervaloch, stačí túto vlastnosť zapnúť a definovať časy.

Informácie o programe
Operačný systém: Windows XP a novší
Čeština: NIE
Vyžaduje inštaláciu: NIE
+ Umožňuje sledovať a nahrávať naraz viac kamier
+ Detekcia pohybu
+ Ako pre webové, tak IP kamery
– nezistené
85%

Sťahujte z Slunečnice.cz na tejto adrese (14,1 MB).

Reklamy

Zdroj: technet.idnes.cz

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *