Oprava zablokovaného webu: Web je dočasne nedostupný kvôli plánovanej údržbe. Skúste to prosím za chvíľu znova.

Čítané celkom 231 x, Dnes prečítané 1 x

Ak používate zdieľaný hosting tak sa vám môže stať, že čas aktualizácie prekročí povolený limit na hostingu a stránka sa stane kompletne nedostupnou. Jediné, čo na nej uvidíte, je informácia: “Web je dočasne nedostupný kvôli plánovanej údržbe. Skúste to prosím o chvíľu znova. “. V tomto článku si ukážeme ako túto chybu opraviť.

Technicky povedané nejde o chybu. Jedná sa o informačnú správu, ktorá sa zobrazuje pri aktualizačnom procese WordPress. Teda počas sťahovania súborov na server, ich rozbaľovaní a inštalácií. Ak inštalácia prebehne správne, správa automaticky zmizne po dokončení aktualizácie. Zvyčajne by sa táto hláška nemala zobrazovať dlhšie ako niekoľko sekúnd.

Oprava zlej aktualizácie

Ak vám zamrzne aktualizačný proces a vy sa nemôžete do WordPress z prehliadača dostať, tak je potrebné prihlásiť sa na hosting pomocou FTP.

Na hostingu potom v základnej zložke WordPress nájsť a zmazať súbor .maintenance. Od tejto chvíle by mal byť web opäť plne funkčný. Ak tomu tak nie je potom došlo k prerušeniu aktualizácie v tú najnevhodnejšiu chviľu – pri kopírovaní súborov. Jediné, čo vám teraz zostáva, je dokončiť aktualizáciu WordPress ručne.

Ak súbor .maintenance na hostingu nevidíte uistite sa, že máte v FTP povolené zobrazenie skrytých súborov.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *