Ako organizovať mediálne súbory vo WordPress

Loading

V predvolenom nastavení WordPress vytvára priečinky pre mediálne súbory na základe roka a mesiaca. To je, vyhľadávanie podľa kľúčového slova a triedenie podľa typu súboru je jediné dostupné filtrovanie v sekcii Médiá.

Tvorba zložiek pre mediálne súbory vo WordPress

Plugin FileBird – WordPress Media Library Folders & File Manager umožňuje tvorbu vlastných zložiek pre mediálne súbory. Plugin sa nachádza v oficiálnom katalógu pluginov a možno ho nainštalovať priamo z WordPress administrácie.

FileBird – WordPress Media Library Folders & File Manager

FileBird nemá žiadne špecifické nastavenie. Po aktivovaní ihneď funguje. Akonáhle pôjdete do sekcie Médiá, hneď vidíte upravenú štruktúru stránky.

Média s možností složek

Po ľavej strane máte správcu zložiek a možnosť vytvoriť novú zložku.

Tvorba nové složky

Do novo vytvorených priečinkov môžete potiahnutím vložiť už nahraté súbory alebo v hornej časti obrazovky využiť tlačidlo Odovzdať súbor a pridať mediálne súbory z počítača.

Nahrané soubory do složky

Zložky sa dá spravovať v hornej časti ľavého stĺpca (vytvoriť novú, premenovať alebo zmazať). Prípadne pomocou pravého tlačidla myši, kde je navyše možnosť vybrať a vložiť.

Pravé tlačítko myši

Ďalej umožňuje hromadné úpravy s obrázkami, stačí v hornej lište pomocou tlačidla aktivovať mód Hromadné úpravy a môžete označovať a presúvať / mazať súbory.

Hromadné úpravy

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *