Ako “stratový režim” funguje iPhone: prehľad, pokyny

Loading

Mobilné telefóny v modernom svete sú univerzálne zariadenia ponúkajúce rôzne možnosti. Dnes sa inteligentné telefóny dokážu vyrovnať s obrovským množstvom operácií. Osobitnú pozornosť venujú iPhone telefóny. Vyznačujú sa ich originálnosťou a rôznorodosťou možností. “Apple” telefóny majú takzvaný stratový režim. Je to veľmi užitočná funkcia, ktorá bude užitočná pre všetkých. Musíme zistiť, ako funguje “režim zmiznutia” iPhone. Čo potrebujete vedieť o majiteľoch týchto telefónov?

Definícia

Na začiatku je potrebné zistiť, čo je v stávke. Čo je “stratový režim”? Na aké účely sa používa?

Skúmaná možnosť je jedným zo spôsobov bezpečnosti strateného alebo ukradnutého iPhone. V gadgetoch “apple” je možnosť “Nájsť iPhone”. Umožňuje určiť polohu zariadenia. “Stratový režim” je jednou zo zložiek operácie, o ktorej nie každý vie.

Táto možnosť umožňuje:

 1. Nastavte heslo na zámok obrazovky, ak kombinácia nebola skôr inicializovaná. Telefón nebude potrebný.
 2. Na displeji zariadenia zobrazte ľubovoľnú správu. Ak je povolený režim “strata”, telefón predvolene zobrazí nápis označujúci stratu prístroja so žiadosťou o spätné zavolanie majiteľa.

V súlade s tým je študovaný režim krásny asistent pri hľadaní strateného telefónu. Na displeji sa zobrazí správa, ktorú si predplatiteľ môže zmeniť podľa vlastného uváženia. Ale ako funguje “stratený režim” iPhone?

Princíp činnosti

Je to veľmi jednoduché. Akonáhle je táto možnosť aktivovaná (ako to urobíte, bude vám to povedané neskôr), obrazovka iPhone bude zablokovaná. Môžete ho odblokovať iba v režime hesla, ktorý ste zadali pri jeho zapnutí. Okrem toho sa na displeji zobrazí správa so zadaným textom. Žiadny outsider nemôže používať telefón.

Potrebujete odstrániť režim straty? Ako v tomto prípade odomknúť zariadenie? Musíte použiť obnovenie iPhone alebo blikanie miniaplikácie. Napriek tomu sa nemôžete úplne zbaviť aktivovanej možnosti. Keď po prvýkrát zapnete telefón s jablkami, na obrazovke sa zobrazí správa, v ktorej sa uvádza, že operačný systém je v režime “stratený”. Ak ju chcete odstrániť, musíte sa overiť pomocou profilu Apple ID.

Je zaujímavé odomknúť zariadenie, kedy povolený “stratový režim” nefunguje. V tomto prípade podpora Apple nepomôže. iPhone 6, rovnako ako každý iný telefón s “apple”, bude vyžadovať Apple ID. V servisných strediskách príliš nepomôže – pracovníci budú informovať, že pre odblokovanie dát z profilu je nutné. Ani šeky, ani doklady v telefóne vám neumožňujú vrátiť prístup k zariadeniu.

Teraz je jasné, ako funguje stratený režim iPhone. Ak spomeniete, že údaje z “Apple IT” zlyhali, môžete:

 • vyhodiť mobilný telefón
 • odovzdanie prístroja náhradným dielom

K dnešnému dňu nemožno odstrániť stratu režimu bez hesla a prihlásenia. Toto sa musí pamätať pre všetkých.

Povolenie možnosti

A ako povoliť režim straty? iPhone vám umožňuje implementovať túto myšlienku v živote viacerými spôsobmi. Ide o:

 • s iCloud
 • prostredníctvom aplikácie AppStore “Nájdi iPhone”

Zvážme prvú možnosť. V praxi sa to používa najčastejšie. Je to spôsobené tým, že pri takejto aktivácii nie je potrebné používať stratené zariadenie.

Ak chcete povoliť režim straty, budete potrebovať:

Reklamy
 1. Zapnite počítač alebo iné zariadenie s prístupom na internet. V počítači je operácia rýchlejšia.
 2. Pripojte sa k internetu. V prehliadači prejdite na stránku icloud.com.
 3. Prihláste sa pomocou “Apple ID”.
 4. Kliknite na ikonu s obrázkom radaru. Je podpísaná ako “Nájdi iPhone”.
 5. V zobrazenom zozname vyberte požadované zariadenie.
 6. V pravej časti okna kliknite na tlačidlo “Chýbajúci režim”.
 7. Zadajte heslo na uzamknutie obrazovky. Ak bola nainštalovaná skôr, môžete okamžite prejsť na písanie správy zobrazenej na displeji.

To je všetko. Teraz sa na mobilnom telefóne aktivuje režim Lost. Je dôležité poznamenať, že to bude fungovať len v prípade, že je iPhone zapnutý a pripojený k internetu. V opačnom prípade sa režim straty aktivuje ihneď po vstupe na World Wide Web.

Dôvody na samočinné odpojenie

Takéto možnosti ponúka spoločnosť Apple. iPhone 6 (a akékoľvek iné zariadenie “apple”) budú úplne chránené pred použitím, ak sa stratia. Niektoré navrhované opatrenia sa však niekedy musia vykonať niekoľkokrát. “Režim straty” je za určitých okolností zakázaný sám.

Prečo sa to deje? Najčastejšie sa to stane, ak osoba, ktorá nájde telefón, nastaví na displeji štvormiestny kód zámku predtým, ako zapne režim stratu. V tomto prípade stačí formátovať zariadenie.

Ako to urobiť? Musíte kliknúť na tlačidlo “Vymazať” v režime “Nájsť iPhone”. Ďalej sa zadajú údaje z Apple ID a operácia sa potvrdí. Neexistujú žiadne ďalšie možnosti rozvoja udalostí. Iba takto môže osoba získať svoje osobné informácie.

Zakázať možnosť

Je jasné, ako funguje “stratový režim”. iPhone vám umožní vypnúť ho. Ak to chcete urobiť, musíte použiť priamo stratený modul gadget. Okrem toho bude človek potrebovať kód zámku obrazovky alebo údaje z profilu Apple iDi.

Prostredníctvom technickej podpory na vypnutie strateného režimu je možné vo výnimočných prípadoch. K tomu musíte mať rôzne informácie o gadget. Napríklad:

 • údaje o zakúpení zariadenia (dátum, miesto)
 • šekov a príjmov
 • informácie napísané na účte
 • odpovede na otázky týkajúce sa kontroly
 • záložná pošta

Ako už bolo spomenuté, také rozloženie takmer nemožné implementovať. Ak poznáte kód odomknutia, zadáte ho do zariadenia, po ktorom sa obnoví režim strateného signálu. Buď účastník zadá údaje z Apple ID (keď je zariadenie naformátované). Nič ťažké alebo špeciálne!

Je režim zapnutý?

Je jasné, ako funguje “režim zmiznutia” iPhone. Existuje nejaký spôsob, ako zistiť, či je táto možnosť povolená? Napríklad, ak ide o nákup zariadenia z rúk.

V takom prípade sa môžete ubezpečiť iba osobným vyšetrením telefónu. Ak účastník pozná len sériové číslo zariadenia, nemožno sa uistiť, že “stratený režim” je zablokovaný. V každom prípade je to zadarmo.

Dnes majitelia zariadení “apple” ponúkajú použitie platených overovacích služieb. Najčastejšie sú to podvodníci. Preto nie je žiadny spôsob, ako skontrolovať existenciu režimu strateného na iPhone bez jeho okamžitej kontroly.

Reklamy
Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *