Aplikácia pre iPhone Vám zobrazí detailné informácie o BTS GSM okolo vás.

Loading

Okrem máp sú dostupné ďalšie užitočné technické údaje zobrazované vrátane RSCP (sila signálu), v dBm a Ec/N0 (kvalita signálu), na všetkých susedných BTS, PSC buniek, rovnako ako frekvencia každej bunky.

 

Takže až budete nabudúce v meste, a chcete zistiť viac o Vašom operátorovi GSM, bude táto aplikácia pre Vás ta správna vec.

 

Aplikácia dokáže na mape zobrazovať polohu jednotlivých základňových staníc GSM operátorov, BTS, v blízkosti užívateľa a tiež silu signálu z jednotlivých BTS.

Aplikácia červenou farbou indikuje aktuálne využívanú BTS, modrou BTS so známou polohou a šedou farbou BTS so zatiaľ neznámou polohou. Akým spôsobom respektíve spôsobmi zisťuje polohu BTS autor v popise aplikácie neuvádza.

Aplikácia je platená, stojí 5 dolárov, a získať je ju možné z Cydia App Store, neoficiálneho obchodu s aplikáciami pre jailbreaknuté iPhony prístupného z aplikácie Cydia.

 

Môžete tiež vyskúšať:

  • Ako na útek z väzenia iPhone 4, 3GS, iPod touch 3G / 2G, a iPad 3.2.1 s Jailbreak 2,0
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4.0.1 na iPhone 3GS, iPhone 3G [Sprievodca]
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4 s ultrasn0w a blacksn0w na 05.13.04 pásma [Sprievodca]
  • PwnageTool 4.0 (Windows)

Tu je video z demo aplikácie:

{youtube}yJD4svkU_ss?{/youtube}

BTS je skratka anglického base transceiver station, teda základňová stanica (ktorá vysiela a prijíma rádiofrekvenčné vlny).

Mobilné telefóny obsahujú dvojsmerné rádia (prijímač-vysielač) , využívajúc rádiofrekvenčný signál na prijímanie (prenášanie) a vysielanie hlasu a dát. Keď uskutočňujete alebo prijímate hovor, váš mobilný telefón komunikuje so sieťou , ktorá má nízko napäťové prijímače a vysielače, nazývané záklaďňové stanice.

Reklamy

Každá základňová stanica obsluhuje malú geografickú oblasť, je bunkou celého mobilného systému. Bunky sú pospájané a vytvárajú jednu ucelenú mobilnú sieť. Typická BTS obsahuje antény a prenosové zariadenia, ktoré sú napojené na príslušnú ovládaciu stanicu. BTS je zodpovedná za zbieranie telefónneho signálu a prechod signálov.

Mobilné telefóny dokážu komunikovať s viacerými BTS navzájom počas jedného hovoru, čo zabezpečuje udržanie spojenia aj pri pohybe. Keď je hovor ustálený, mobilný telefón i BTS regulujú energiu na minimálnu napájanú hodnotu (minimum power level), požadovanú na udržanie kvality hovoru. Takáto prispôsobiteľná kontrola spotreby energie robí z mobilného systému jeden z najviac efektívnych komunikačných systémov dneška.

Sieť BTS je napojená aj na verejnú telefónnu sieť, čo zabezpečuje, aby mohli mobilné telefóny volať do iných sietí , miest a krajín po celom svete.

BTS sa môžu postarať len o obmedzené množstvo súčasne uskutočňovaných hovorov. Priemerná stanica môže obslúžiť približne 40-60 súčasných hlasových a dátových signálov.

Keď hovor prekračuje kapacitu BTS, signál je prenášaný na najbližšiu. Keď je vzdialenosť k tejto stanici príliš veľká, alebo je táto stanica tiež zaneprázdnená dočasne sa na mobilnom telefóne objaví chyba siete. Ak ste niekedy mali takýto problém, je možné, že BTS vo vašom okolí boli momentálne plne využité. So zvýšenými nárokmi na mobilnú komunikáciu sú potrebné prídavné BTS.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *