Pozor na hlodavce – začínajú sa sťahovať do Vašich domovou, a kuny taktiež…

Loading

Vyberať môžeme z rôznych typov pascí, ktoré hlodavce usmrtí alebo obmedzujúce pohyb a sklopců pre odchyt drobných hlodavcov.
Môžu byť z plastu i z drôteného pletiva v kombinácii s drevom. Dovnútra sa nastraží návnada, hlodavec si k nej nájde cestu, ale von sa už nedostane, pretože zarážky idú otvárať iba jednostranne. Nástrahy by sme mali kontrolovať každý deň, aby sme hlodavce zbytočne netýralo. Chytené myši potom vypustíme vonku. Aby sa nevrátili späť, odborníci odporúčajú odniesť je aspoň kilometer od miesta, kde sme ich chytili. Veľká výhoda obmedzujúce pohyb a sklopců spočíva v tom, že hlodavce neusmrtia a tak sa Živolovné pasce hlodavcov ani po dlhšom čase nevyhýbajú a s takouto pascí môžeme denne uloviť aj niekoľko hlodavcov.

 

Usmrcujúce pružinové plastové alebo oceľové pastičky na myši sú prevažne v prvých dňoch použitia veľmi účinné. Neskôr ich účinnosť značne klesá a hlodavce sa pascám, ktoré je usmrcujú úplne vyhýbajú.

Takáto pasca tiež nie je bezpečná pre deti, pretože uzatváracie čeľuste pasce môžu ublížiť deťom alebo domácim miláčikom.

Elektronické plašiča a pachové ohradníky

Vítanou ochranou pred inváziou myší je prevencia. Pomôžu ultrazvukové odpudzovače myší a iných hlodavcov. Fungujú tak, že myši vystavujú nepríjemnému zvuku. V ponuke sú ultrazvukové i ľuďom počuteľné odpudzovače.

U Plašiča hlodavcov sa môžeme starať iba o výmenu batérií. Aj táto starosť odpadá v prípade, že plašič myší s adaptérom pripojíme do elektrickej siete. Myši zmiznú samé. Na obdobnom princípe fungujú aj odháňač na krtkov a kuny.

   

Pachový ohradník proti hlodavcom funguje na princípe vytvorenia pachových stôp, ktoré sú pre hlodavce natoľko nepríjemné, že po niekoľkých dňoch opustí oblasť s pachovými ohradníky.

Jedy na hlodavce.

Jedy na hlodavce majú veľkú účinnosť kvôli oneskorenému pôsobenia, sú vhodné ako pre amatérske tak pre profesionálne použitie. Rodenticíd je vo forme parafínových blokov s výbornou odolnosťou vo vlhkom prostredí.
Vhodné pre pivnice, kanalizáciu a okolie domu.

Nevýhoda jedov zaťažujú životné prostredie a pri zjedení uhynutých hlodavcov hrozí druhotná otrava u domácich maznáčikov alebo divokej zveri.

Reklamy

 

Chodí Vám škodová na hydinu?
Chováte hydinu a kuny alebo líšky vám likvidujú chov? Premýšľate o zakúpení odpudzovača ?
Bohužiaľ elektronický ultrazvukový odpudzovač Vám nepomôže, pretože kuna alebo
líška po krátku dobu znesie nepohodlie, ktorému je pri styku s odpudzovačom vystavená a pokojne kurník navštívi znova.

Máme riešenie v podobe Živolovné pasce s komorou na živú návnadu. Ide o riešenie, ktoré dokáže kunu alebo líšku maximálne vydražiť k útoku. Sklopec má samostatnú komoru, kam sa umiestni sliepky, urobíte jej pomocou podstielky pohodlie, dáte ju dovnútra vodu a potravu, komoru sa sliepkou pekne zamaskujete, aby k nej bol prístup iba vnútrom sklopce a sklopec umiestnite v blízkosti kurníku, ktorý vám líška alebo kuna navštevuje.

 

Kuny a líšky majú výborný čuch aj sluch, takže až v noci navštívia váš pozemok veľmi rýchlo pochopí, že sa v blízkosti nachádza ľahká korisť, vo chvíli keď na sliepku zaútočí sa sami ulovia.

Sliepky prežije v samostané komore a vy môžete škodca sa sklopcem naložiť do auta odviezť dostatočne ďaleko, aby sa k vám už nikdy nevrátil.

Sklopec umyjete prúdom vody a môžete ho kedykoľvek znovu použiť. Ak chcete, aby ste škodca úspešne ulovili nikdy sa sklopce nedotýkajte holými rukami.

 

 

Kuna v aute – ako sa brániť.
kuna-v-auteKuna v aute – ako ochrániť autá a aké sú výhody a nevýhody jednotlivých druhov repelentov.
Kuny majú rady nielen podkrovia a strechy domov, ale páči sa im tiež vo vyhriatom motorovom priestore. Predovšetkým za chladného počasia vyhľadávajú tento teplý úkryt.
Najčastejšie sa s nimi stretnete u lesov alebo na sídliskách, objaviť sa však môžu aj v samom centre mesta. Kuny pod kapotou vozidla sú problém kvôli tomu, že dokážu rozhrýzť nielen tlmiace materiály, ale aj káble alebo hadice chladiaceho a brzdového systému, a presne to tiež robia. Najčastejšie vyhľadávanou “potravou” v blízkosti motora sa stávajú zapaľovacie a iné káble, ktoré zbavujú ich izolácie. Po takomto “odbornom zásahu” už nemusíte ani naštartovať.

Skutočnosť, že môžu zničiť aj nevyhnutné súčasti brzdového systému sama o sebe nie je moc príjemná, môže to totiž viesť k nehode. Navyše oprava vozidla napadnutého Kuno si vyžiada aj nemalé finančné prostriedky.

Ako sa brániť?
Než sa pustíte do ich likvidácie, mali by ste vedieť, že ich zabíjanie a chytanie je nezákonné. Zabudnite tak na to, že je napríklad otrávite alebo chytíte do želiez, vystavili by ste sa zbytočnému riziku a pritom sú ďalšie spôsoby, ako sa ich zbaviť.

Najúčinnejšou ochranou je pravdepodobne garáž, táto rada vám ale asi nepomôže, pretože keby ste ju mali, tak tento článok pravdepodobne nečítate. Výnimkou môže byť prípad, že sa do vašej garáže dostáva kuna nejakým otvorom. Potom vám snáď pomôže rada, že Kune stačí otvor s priemerom iba 6 centimetrov, ak nejaký taký nájdete, okamžite ho zabezbečte napríklad montážnou penou do ktorej umiestnite oceľovú vatu.

Ultrazvukové odpudzovače kún
Pravdepodobne ste už niekedy počuli o nejakom druhu ultrazvukového odpudzovače. Všeobecne platí, že existujú dva základné druhy ultrazvukových repelentov. Prvý typ je napájaný z autobatérie a nevyžaduje výmenu batérií, druhý typ má vlastné batériu, ktorú je nutné v pravidelných intervaloch meniť.

Reklamy

Ultrazvukové odpudzovače vydávajú zvuk s frekvenciou vyššou ako 18 kHz, a tým pádom je pre človeka tento zvuk nepočuteľný. Narozdiel od akustických odpudzovačov musí byť ten ultrazvukový umiestnený tak, aby sa ultrazvukové vlny mohli voľne šíriť celým motorovým priestorom.

Pred tým, než do automobilu odpudzovač nainštalujete, je potreba ho umyť a zbaviť pachu kuny, predovšetkým potom motorový priestor, ak sa v ňom už kuna schovávala. Nesmie na voze zostať žiadne pachové stopy, ktoré v ňom zanechala.

Odpudzovanie pomocou pachových odpudzovačov kún
Zakúpiť môžete tiež pachové oduzovače kún v spreji. Použitie je jednoduché, proste ho nastriekate do motorového priestoru a kuny by sa v ňom už nemali ukázať. Zápach, ktorý látka v spreji vydáva, je totiž pre kuny nepríjemný. Účinnosť sa pohybuje v rádoch týždňov alebo mesiacov (podľa typu odpudzovače), potom by sa mala aplikácia opakovať. Pachové odpudzovače sa tiež dajú rozdeliť na dve skupiny. Do prvej skupiny patria pachové odpudzovače, ktoré imitujú pach predáturů – ich výhodou je dlhá účinnosť a ich nevýhodou je zápach, ktorý je pomerne výrazný. Druhá skupina pachových odpudzovačov má pre človeka príjemnú vôňu (citrusy, mäta, atď) pre kuny je silne dráždivá a krátkodobo veľmi dobre funguje, nevýhodou je nutnosť častého obnovovania pachové stopy, pretože účinnosť sa rýchlo znižuje.

Aké je teda ideálne riešenie?
Pokiaľ chcete mať 100% istotu, že vášho plechového miláčika kuna nenavštívi, tak doporučujeme kombináciu oboch metód, teda ako pachového odpudzovače, tak elektronického zariadenia.

 

Firma plasice.sk ponúka aj:

plasic-kunVŠE NA KUNY
SKLOPCE NA KUNY
VÁBIDLA DO SKLOPCŮ
ULTRAZVUKOVÉ ODPUZOVAČE KUN
OCHRANA AUTA PŘED KUNOU
PACHOVÉ ODPUZOVAČE KUN
PLAŠIČE KUN NA ADAPTÉR
BATERIOVÉ PLAŠIČE KUN
VENKOVNÍ ODPUZOVAČE KUN
OCHRANA OBJEKTU PŘED KUNOU
SVĚTELNÉ PLAŠIČE KUN
EL. OHRADNÍKY A ZÁBRANY
ODPUZOVAČE DERAMAX
NA OSTATNÍ ŠKŮDCE
NA HLODAVCE
Na PSY a KOČKY
NA SRNKY A PRASATA
Proti HMYZU
Na PTÁKY

SKLOPCE NA ŠKODNOU
Sklopce na kuny
Sklopce na lišky
Sklopce na kočky
Pasti na myši a potkany
PACHOVÉ ODPUZOVAČEPACHOVÉ ODPUZOVAČE
Pachové ohradníky
Na srnky
Na prasata
Pachové odpuzovače kun
Postřik a ochrana proti okusu
Vábidla HAGOPUR
ODPUZOVAČE ŠKŮDCŮODPUZOVAČE ŠKŮDCŮ
Ultrazvukové odpuzovače
Odpuzovače kun
Odpuzovače kun do auta
Odpuzovače myší
Odpuzovače koček a psů
Odpuzovače krtků
Odpuzovače ptáků
Pro včelaře
Odpuzovače Deramax
Světelné plašiče kun a zvěře
Baterie do odpuzovačů
Vše proti hmyzu
Na vosy a sršně
PRO VOLNÝ ČASPRO VOLNÝ ČAS
Ultrazvukové aromadifuzéry
Fotopasti na zloděje
Myslivecké fotopasti
Detektory kouře a plynu
Ochrana před požárem
Výcvikové obojky pro psy
Elektrické ohradníky pro psy
Ultrazvukové čističky
Čelovky a lampy
Cyklistické vybavení
Houbařské vybavení
Urbalive

 

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *