Prostriedky pre hlasové odpočúvanie

Loading

Prevažne sa používajú super citlivé elektretové mikrofóny, ktoré vedia bez problémov monitorovať hlasovú komunikáciu v miestnosti veľkej 6×6 metrov. Medzi výhody mikrofónneho odpočúvania patrí možnosť vedenia signálu do veľkých vzdialeností až niekoľko kilometrov.

Napájanie mikrofónu je buď batériové, alebo môže byť napájané priamo v mieste odpočúvania z vedenia od EZS, EPS, elektrický portier a podobne, kedy nemusíme meniť batérie.

Pre výber vhodného mikrofónu musíme brať ohľad na spôsob použitia a podľa toho voliť technické vlastnosti. Základnými parametrami mikrofónu sú prenášané frekvenčné pásmo, smerovosť, citlivosť a impedancia. Prenášané frekvenčné pásmo u miniatúrnych elektretových mikrofónov sa pohybuje od 300 Hz do 6 kHz, čo je ideálne na prenos reči. Smerovosť udáva citlivosť na akustický tlak podľa smeru dopadu na jeho membránu. Pre odpočúvanie sú najvhodnejšie smerové mikrofóny s ľadvinovou alebo kardiodnou smerovou charakteristikou. Citlivosť mikrofónu udáva veľkosť výstupného napätia mikrofónu pri určitom akustickom tlaku, teda ako slabý zvuk je mikrofón ešte schopný zaznamenať. Pri použití určitého typu mikrofónu musíme vhodne vybrať typ zosilňovača a záznamového zariadenia, aby spolu dokázali pracovať. Je možné tiež zakúpiť kompletný akustický systém obsahujúci mikrofóny, zosilňovače, slúchadlá či záznamové zariadenia a tenké drôtové vedenie.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *