Najjasnejší objekt na nočnej oblohe v roku 2018 Rocket Lab vypustili na orbitu The Humanity Star

Loading

 
Rocket Lab Humanity Star
 
Má obiehať okolo Zeme a byť v rôznych dobách vidieť z rôznych miest na planéte. Jeho cieľom, ktorý je napokon zrejmý aj z názvu, je ukázať ľudstvu, že ľudia sú schopní veľkých vecí, sme zodpovední nielen za seba, ale mali by sme sa starať aj o druhej a celú našu planétu. Má spájať všetkých viac ako 7 miliárd ľudí, však reálny vplyv bude vo finále skôr symbolický.
 
Vidieť by mala byť voľným okom.
Hviezda na oblohe zostane zhruba 9 mesiacov ( október 2018 ). Potom už gravitácie natoľko zmení jej dráhu, že začne rýchlo padať k zemi a zhorí v atmosfére.
Autori uvažujú, že v budúcnosti projekt rozšíri a uvažujú o ďalších opakovaniach hviezdy. Zatiaľ ale nie je vôbec nič rozhodnuté.

 

 Presnú aktuálnu polohu nájdete na oficiálnej web stránke: http://www.thehumanitystar.com, alebo aj u nás  

In its current orbit (pictured) it will not be visible at night between latitudes of 46° north and 46° south. In time, the orbit will tilt, making it visible at dawn and dusk to almost the entire world

 {googleads none}

 

 

Your satellite tracking list

HUMANITY STAR is on your list
HUMANITY STAR

Track 1 satellite(s)

 HUMANITY STAR je geodetická guľa vyrobená z uhlíkových vlákien s 65 vysoko odraznými panelmi.
Kultúra Humanity Star sa rýchlo otáča, odráža slnečné svetlo späť na Zem. V podstate vytvára podobný efekt ako lopta disco, čím vzniká vzhľad jasnej blikajúcej strieľajúcej hviezdy. Koncept Humanity Star bol čiastočne inšpirovaný fenoménom Iridium.
Široko považovaný za najjasnejší objekt človeka na nočnej oblohe, Iridiové svetlice sú spôsobené plochou kovovou rovinou na družiciach Iridium, ktoré krátko odrážajú slnko. Humanity Star stavia na tomto koncepte vytvorením mnohých reflexných povrchov, ktoré zachytia a odrážajú viac slnečného svetla.

{googleads left}

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *