DocuColor Tracking Dot Dekódovací Sprievodca – ako zistim výrobné číslo tlačiarne z vytlačeného papiera

Loading

 

Vzhľadom na ich obmedzené kontrastu s podkladom, forenznú bodky sú obvykle viditeľné voľným okom pod bielym svetlom. Môžu byť viditeľné zväčšenie (pomocou lupy alebo mikroskopu), alebo osvetlenie na stránku s modrou namiesto bieleho svetla. Čisto modré svetlo spôsobuje žlté bodky sa objaví čierna. To môže byť užitočné použiť zväčšenie spolu s osvetlením pod modrým svetlom, aj keď väčšina ľudí s dobrou víziu budú môcť vidieť bodky výrazne ani jedným technika sama o sebe.

 

 

To je obraz mriežky dot vyrobené Xerox DocuColor 12, zväčšeným 10x a vyfotografovaná digitálnym modrej QX5 počítača pod mikroskopom bieleho svetla. Kým žlté bodky sú vidieť, sú veľmi ťažko vidieť. Budeme musieť použiť inú techniku, aby lepšie videl.

 

 

To je obraz časti dot mriežky pod 60x zväčšením. Teraz body sú ľahko vidieť, ale ich celková štruktúra je ťažké rozoznať, pretože mikroskop pole obsahuje iba niekoľko bodov naraz.

 

 

To je obraz jedného opakovania dot mriežky z rovnakého Xerox DocuColor 12 str, zväčšený 10x a vyfotografovaná QX5 mikroskopom za osvetlenie z LED svietidlo Photon modré. Všimnite si, že zvýšenie kontrastu pod modrým svetlom, nám umožňuje vidieť celú bodového vzoru jasne.

 

 

Osvetlenie je z pravý dolný, na hornej a ľavej dolnej časti obrazu, rohy ďalšie opakovanie siete dot sú viditeľné.

 

Tu používame počítačový grafický softvér prekryť čierne bodky v mikroskopickom obrazu s väčšími žltými bodkami pre lepšiu viditeľnosť. (Pretože tieto počítače generované body sú výrazne väčšie ako pôvodné body, tento obraz už nie je mierka a dnes je schematické znázornenie vzájomné polohy bodov.)

 

 

Nakoniec pridáme vysvetľujúci text ukázať význam týchto bodov.

 

 

Vrchný riadok a krajnom stĺpci sú paritné riadkov a stĺpcov pre korekciu chýb. Pomáhajú overiť, že forenznú informácie boli čítané presne (a ak je jediná bodka bola prečítaná správne, na určenie polohy došlo k chybe). Riadky a stĺpce majú nepárne parity: to znamená, že každý stĺpec obsahuje nepárny počet bodov, a každý riadok (okrem vrchný riadok) obsahuje nepárny počet bodov. Ak niektorý riadok alebo stĺpec zrejme obsahuje párny počet bodov, to bolo čítanie nesprávne.

 

Každý stĺpec je čítať vrchol-k-dolná časť ako jeden byte siedmych bitov (s vynechaním prvej paritný bit); bajty sa potom odrátajú sprava doľava. Tieto kolóny, ktoré sme vybrali na číslo zľava doprava) majú nasledujúci význam:

 

15: neznámy (často nula, konštantný pre každú jednotlivú tlačiareň, môže vysielať nejaký non-user-viditeľný fakt o modeli tlačiarne alebo konfigurácie)

14, 13, 12, 11: Tlačiareň poradové číslo v binárnej-kódované desatinné na dve miesta za byte v stálych pre jednotlivé tlačiarne, viď nižšie)

Reklamy

10: Odlučovač (typicky všetky tie, sa nezdá kód informácií)

9: nepoužité

8: rok, že stránka bola vytlačená (bez storočia, 2005 je kódovaná ako 5)

7: mesiac, že stránka bola vytlačená

6: deň, kedy stránka bola vytlačená

5: hodiny, že stránka bola vytlačená (môže byť UTC časové pásmo, alebo môžu byť nesprávne do tlačiarne)

4, 3: nevyužitá

2: minúta, že stránka bola vytlačená

1: riadok paritný bit (nastavenie, aby bola zaručená nepárny počet bodov, prítomných na riadok)

{googleads right}

Reklamy

Tlačiareň Sériové číslo je desatinné číslo šesť alebo osem číslic, tieto číslice sú kódované dve v dobe, v stĺpcoch 14, 13, 12 a 11 (alebo možno len 13, 12 a 11), napríklad sériové číslo 00654321 by bola zakódovaná s hodnotami stĺpcov 00, 65, 43 a 21.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *