Bezkontaktná platba je možná aj u nás, ale ako je to s bezpečnostnou ?

Loading

Určite sa každý z nás bojí o svoje peniaze a samozrejme nie ste sami. Banky tvrdia, že Vaše sú EURÁ v bezpečí ! No je to naozaj pravda ? Mi tvrdíme že, áno, no naši technici, že nie.

{youtube}uyeWSivAfEA?{/youtube}

A nie len kreditné karty majú RFID čipy, milióny nových a cestovných pasov obsahujú drobné obojsmerné vysielačky tzv RFID čipmi. To pre zlodeja uľahčuje, aby zamestnávali elektronické vreckové krádeže a skenovanie čísla kreditných kariet a ďalšie informácie bez dotyku ! Naše RFID čítačky dokážu prečítať čokoľvek, ale vy sa môžete brániť a predísť čítaniu zariadení.

Chráňte sa. Zabráňte elektronickým vreckovým krádežiam, krádežiam identity a podvodu tým, že zablokujete čítaniu osobným údajov, ktoré sú čítané prostredníctvom rádiových vĺn z vašej kreditnej karty, pasu, ID karty a iné – Použitie identít Stronghold RFID blokovanie produkty.

RFID čip v kreditnej karte vie prečítať číslo účtu, dátumu exspirácie a ďalšie informácie.

Bezpečnosť kariet by malo zvýšiť aj to, že kartu treba priložiť k terminálu do vzdialenosti dva až päť centimetrov. Zlodej tak nemôže majiteľovi karty skopírovať údaje len tým, že má pri sebe čítacie zariadenie a prejde okolo neho.

{youtube}mx1DO99OTv4?{/youtube}

Asi 100 miliónov kreditných kariet teraz koluje vôkol Vás. Avšak, v priebehu najbližších 2-3 rokov, sa očakáva, že klasické kreditné karty nahradia magnetický prúžok kreditných a debetných kariet s novým bezkontaktným čipom karty. Prečo nie? Tieto karty sa zdajú bezpečné, a všetko sa zdá jednoduchšie. Tak oveľa jednoduchšie, že niektorí ľudia budú čakať ako čítať vaše dáta z kreditnej karty ešte predtým, ako si ju vyberiete z vašej peňaženky. Nie je to poplašná správa, kto je šikovný a má na to technológie, má šancu Vám dokázať že nie je potrebné sa chrániť. Na trhu sa objavila brašna

JAMMER GSM signálu pre Váš mobilný telefón.

Oblečte svoj telefón do neprežiariteľného puzdra a okamžite zabránite, aby ste boli odpočúvaný cez Váš mobilný GSM telefón.

Reklamy

Všetci dobre poznáme, že cez mobilný telefón je možné sledovať Vašu polohu, no dnes už nie je problém, ani po nahratí určitých skiptov programov) do Vášho telefónu Vás, aj na diaľku odpočúvať, špehovať. Zabráňte tomu ako sa len dá. Je to na Vás.

Legálny blokovač – JAMMER frekvencií GSM a GPS.

Tento blokovač signálu ochráni Vaše osobné dokumenty, pas, občiansky preukaz, vodičský alebo kreditné karty voči odkopírovaniu. Kupujte len osvedčené blokery. Na trhu sa totiž objavili aj imitácie, ktoré sú len atrapou kapsy z potiahnutým alobalom vo vnútri. Mi odporúčame…

„Bezkontaktná technológia je v prvom rade o rýchlosti“

Tvrdí v rozhovore Marcel Gajdoš, ktorý zastáva funkciu Country Managera Visa Europe pre Slovensko.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *