Ako správne vložiť značku pre pokračovanie textu

Loading

Chcete na hlavnej stránke blogu alebo v archíve zobraziť pri príspevku iba krátku časť textu s odkazom na celý článok? WordPress obsahuje dve zabudované metódy, ktoré môžete použiť. Jednu z nich nájdete vo vizuálnom editore ako tlačidlo s textom Vložiť značku pre pokračovanie textu (more tag). V tomto článku ukážeme ako túto značku správne vložiť do príspevku.

Pridanie značky pre pokračovanie textu je jednoduché. Stačí v príspevku umiestniť kurzor na miesto, kde chcete vložiť značku a kliknúť na jej ikonu.

Značka pro pokračování textu

Môžete si všimnúť, že sa objaví čiarkovaná čiara s textom “More” uprostred. Značku môžete vložiť kamkoľvek do textu, teda aj napríklad do polovice vety alebo na koniec odseku.

Ak používate HTML editor, môžete použiť tlačidlo more alebo ručne vložiť nasledujúce tag: <! – more->

Výhody využívania značky pre pokračovanie textu pred Stručným výpisom príspevkov

Na začiatku príspevku sme napísali, že WordPress obsahuje dve zabudované metódy ako zobraziť krátky úryvok príspevku na hlavnej strane. Okrem už spomínaného tlačidla slúžiaceho na vloženie značky pre pokračovanie textu môžete ešte použiť box s názvom Stručný výpis príspevkov (anglicky Excerpts).

Box môžete nájsť pod vizuálnym editorom. Pokiaľ ho tam nemáte, musíte si ho zobraziť pomocou Nastavenia zobrazovaných informácií, ktoré nájdete v pravom hornom rohu.

Stručný výpis příspěvku

Stručný výpis príspevkov znie ako lepšia voľba, avšak má dve nevýhody.

Prvá je, že Stručný výpis príspevku je plne závislý na šablóne. Ak šablóna nevyužíva funkciu the_excerpt, tak môžete do boxu napísať čo chcete, šablóna stále bude zobrazovať plný obsah príspevku.

Druhou nevýhodou je, že využívaním stručného výpisu príspevkov sa okrádate o možnosť vkladania obrázkov. Všetko napísané do tohto boxu je tzv. “Obyčajný text”.

Nevýhody značky pri pokračovaní textu

Najväčšou nevýhodou značky pre pokračovanie textu je to, že ju musíte do príspevku vložiť ručne, zatiaľ čo metóda využívania stručného výpisu príspevkov je plne automatická.

Reklamy

WordPress dokonca dokáže automaticky tento text vygenerovať. Dĺžka generovaného texte sa dá prednastaviť. Avšak toto môže byť aj nevýhoda.

Druhou nevýhodou je to, že ak je šablóna postavená na využívanie Stručného výpisu príspevkov, tak jej nastavenie nahradí značku, pre pokračovanie textu, a zobrazí text dlhý podľa nastavenia šablóny.

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *