Ako sa ochrániť pred útokom Drone. Príručka je už na internete v slovenčine

Loading

Tlačená príručka obsahuje na druhej strane rozsiahle informácie vrátane taktiky skrývanie sa pred senzormi strojov. Údaje Holanďan získal z on-line zdrojov. Vychádzal z 22 tipov Al-Kájdy.

Podľa praktických skúseností je nutné sa skrývať pred senzormi dronov. Preto ponúka stiahnutie súboru PDF, v ktorom sú zobrazené siluety najbežnejších dronov.

Bezpečnejšie bez mobilov a vysielačiek
Hneď v úvode druhej časti Pater pripomína, že “oči” dronov tvorí veľmi kvalitné prístroje, ktoré “vidia” mnoho kilometrov dookola. Zdôrazňuje, že drony zaznamenávajú tiež to, čo ľudské zmysly nevedia.
Napr. prístroj FLIR zaznamená teplotu ľudského tela alebo zahriateho motora vo dne i v noci. Samozrejmá je detekcia mobilov aj inej elektroniky.

Asi vás preto neprekvapí, že odporúča vzdať sa spojovacej techniky a mobilov. Pohyb v teréne odporúča za zlého počasia alebo v tieni budov a stromov.

Vo dne sa máte schovať vo vnútri budov s mnohými východmi, v noci pod korunami stromov. Samozrejmé je úplné zatemnenie (vrátane tepelného). Záblesk svetla v noci totiž okamžite zaznamenajú citlivé senzory. Dron za okamih miesto záblesku podrobne preskúma.

Zaujímavá je rada používať v noci takzvanú vesmírnu prikrývku (izotermické fólie, nájdete ju napr. z autolekárničky), ktorá odráža infračervené žiarenie.

Medzi sofistikované metódy ochrany pred drony patrí miestnej varovný systém, rušičky GPS a GPS spofing (vysielanie falošného GPS signálu) alebo falošný cieľ v podobe figuríny v ľudskej veľkosti (s príslušným tepelným “podpisom”). Viac o rušičkách a ako sa chrániť na www.alibaba.sk

Drony (aspoň tie, čo zabíjajú) lietajú v takých výškach, že nie sú vidieť. Navyše sú tak konštruované, aby nezanechávali viditeľné stopy na oblohe. Rovnako aj motory majú nehlučné, keďže lietajú relatívne pomaly.
Celá technológia je vymyslená tak, aby terorista či iná osoba zistila až po smrti, že ju nejaký dron sleduje.

Drony týchto verzii, sú jednoducho DRAHE BOJOVE stroje na vysoko špeciálne účely a v zásade používané len vo vojnových konfliktoch, pripadne pri špeciálnych akciách, kde hrozí nejaký teroristicky čiň s väznými následkami. Armáda nimi teda nebude mrhať na špehovanie bežného každodenného života, aby sliedila po malých zlodejičkoch v meste, alebo opilcov čo rozbijú niekde autobusovú zastávku či posprejujú podchod. Takže tu bohužiaľ nejde ani tak o prevratnosť, ale skôr škodlivú dostupnosť takejto ucelenej kompozície pre široké masy….
{googleads right}

To, že sa dá vyrobiť účinná výbušnina aj pomocou bežných domácich chemikálii, je tiež “verejne mcgyverovo tajomstvo”. ale pokiaľ ucelený a kompaktný návod sa neváľa na každej druhej (obrazne) internetovej stránke a nerobí sa tomu reklama, tak to málokoho napadne robiť, pretože by si to v prvom rade musel prácne zháňať a skladať dohromady.

Sme za slobodu informácii, ale sú veci, ktoré nie je nevyhnutne nutne rozširovať, pretože forma takéhoto “slobodného zverejnenia”, a zvlášť v tomto prípade, je viac škodlivá, než prospešná.

Mimochodom, ten zlý a hnusný dron lieta nad hlavami bežných, normálnych, mierumilovných civilistov, aby potrebovali takéto informácie? Mate dojem že lietal niekedy nad hlavou vo Vašom meste či susednej dedine a špehoval ľudí?

Zdroj: idnes.cz

Reklamy

Drone Survival Guide  ang.

Príručka prežitia – Bezpilotné lietadlá / drones   SK

Průvodce obranou proti dronům  cz.


Pri čitateľov alibaba.sk prinášame
kompletný pdf prospekt.

 
{googleads none}


Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *