Psie beštie a ich titánové zuby, prehryznú brnenie a chytali Bin Ládina či Usáma ?

Loading

 

Podľa Daily (i ďalších zdrojov) sú psy vycvičení tak, aby nosili infračervenú kameru, ktorá môže vysielať obraz aj na displej vojakov. Majú byť údajne schopní počúvať rozkazy zasielané vysielačkou u ich sluchov, takže dokážu pôsobiť samostatne. Niektoré časti tela majú mať navyše chránené nepriestrelnou vestou.

A to nie je všetko, tvrdí Daily. Psy podľa jeho informácií majú titánové zuby. Cena za jednu súpravu má byť dvetisíc dolárov, a keď niekoho uhryznem, neochráni ho ani ochranná vesta. Titan je ľahký kov, ktorý je tvrdý, stály a výborne odoláva korózii. Používa sa v leteckom i kozmickom priemysle.

Umelé zuby sa ľahšie vylomí

Informácie je ale veľmi pravdepodobne nadsadená, ukazujú iné zdroje. Server Wired si dal tú námahu, že sa obrátil na firmu Cobra Canine. Tá už sa niekoľko rokov podieľa na výcviku psov pre špeciálne jednotky námorníctva, vrátane Tímu 6, ktorý zasahoval tento týždeň v Pakistane.

Podľa majiteľa firmy by titánové zuby psom nijako neprospeli: “Nie sú také pevné ako ich prirodzené zuby a skôr sa pri kousnuti ľahšie vylomí,” povedal pre Wired Jeff Franklin. Dokázal by si ich predstaviť len ako korunky u zvierat, ktoré o svoje zuby prišla, rozhodne nie ako posilnenie útočných schopností psov.

Server taktiež pripomína, že námorníctvo požaduje u psov vyberaných do výcvikového programu to, aby bol ich chrup v dokonalom stave.

Správy o titánových zuboch ale zrejme nie sú úplne nepodložené. “Nikdy som to nevidel, ale skutočne sa objavujú informácie o tom, že psi dostávajú akési kovové kryty na zuby,” hovorí psovod pracujúci pre českú armádu, ktorý nechce byť menovaný.

{youtube}zbMbsPeZuTA{/youtube}

Na takúto pomôcku si psi podľa neho môžu zvyknúť. Náhradu celých zubov za titanové ale považuje za nepravdepodobnú.

Korunky majú aj podľa neho skutočne menšia odolnosť: “Nie sú s tým dobré skúsenosti, korunky praskajú,” hovorí český odborník.

Reklamy

Vojnové psi

Využitie rôznych zvierat (vrátane psov) vo vojnových konfliktoch nie je výmyslom modernej doby.

Teraz sú psy využívané skôr pre podporné služby, ako je obhliadka terénu, hľadanie výbušnín, zranených a podobne. V minulosti sa priamo zúčastnili vojnovej vravy.

No máme tu aj iné psy:

{youtube}mBCVprX0WnY{/youtube}

alebo

{youtube}cHJJQ0zNNOM{/youtube}

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *