Ako si vybrať mobilný GSM zosilňovač pre telefón a internet pre Váš dom či firmu

Loading

Ako si vybrať mobilný GSM zosilňovač pre telefón a internet pre Váš dom či firmu

Zariadenia na zosilnenie bunkového signálu (GSM) sa nazývajú GSM zosilňovače alebo repeater.
Repeater je vhodný na miestach v budovách so slabým alebo žiadnym signálom mobilného operátora. Funkciou repeatra je zosilniť a ďalej distribuovať zosilnený GSM signál vo vnútri budovy.

Repeatre sa rozdeľujú podľa frekvencie.
Existujú jednopásmové (Single band) repeatre a viacpásmové (Dual band – dve pásma, Tri band – tri pásma) repeatrea dokonca aj 5 band.

Kauza Pegasus: Ako funguje špehovanie novinárov či disidentov pomocou spywaru od NSO Group?

Loading

Izraelská firma NSO Group má bohatú históriu podieľania sa na špionážnych a hackerských kauzách. Vrátane čerstvej aféry v Maďarsku a ďalších krajinách. Orbánova vláda podľa vyšetrovania medzinárodnej skupiny novinárov využila … Learn More

Video: Hackeri dokážu naklonovať kľúč odpočúvaním zvukov pri jeho otočení v zámke

Loading

Výskumníci zo Singapurskej národnej univerzity zverejnili dokument, v ktorom podrobne opisujú, ako môže hacker iba pomocou mikrofónu smartfónu a programu, ktorý navrhli, klonovať váš kľúč. Keby navyše zlodej dokázal nainštalovať malvér na nahrávanie zvuku z diaľky na váš smartfón, inteligentné hodinky alebo inteligentný zvonček, nemusel by byť fyzicky nablízku, aby útok zvládol.

Útok nazvaný SpiKey je založený na zvuku vydávanom kolíkmi zámku, keď nimi prechádzajú „zúbky“ kľúča. Keď obeť vloží kľúč do zámku dverí, útočník, ktorý je nablízku, zaznamená zvuk pomocou mikrofónu v smartfóne. Pomocou tohto záznamu je zlodej schopný využiť čas medzi počuteľnými kliknutiami na určenie vzdialenosti medzi zúbkami pozdĺž kľúča. Pomocou týchto informácií môže potom záškodník vypočítať a vyrobiť sériu pravdepodobných kľúčov.

Cestuje v noci, je podozrivý. Tajný program nájde teroristov aj novinárov

Loading

Tajný program Skynet americkej tajnej služby NSA údajne slúži na identifikáciu podozrivých osôb na základe ich správania. Analytici NSA sledujú dáta o mobilných telefónoch obyvateľov Pakistanu. Podľa dátového odborníka sú … Learn More

Nový typ útokov “vysáva” bankomaty. Slovenské banky zavádzajú protiopatrenia

Loading

Finančné inštitúcie prevádzkujúce bankomaty od firmy Diebold Nixdorf ohrozujú nové typy útokov. Z testov uskutočnených expertmi od spoločnosti AEC vyplýva, že existujúce zariadenia s neaktualizovaným systémom, nie sú schopné odolať napadnutiu. Útoky na platobné terminály, ktoré vo veľkom používajú aj bankové domy v Slovenskej a Českej republike, boli nedávno zaznamenané v mnohých európskych štátoch.

USA rozmiestňujú na zahraničných základniach laserové a mikrovlnné zbrane

Loading

 Americké letectvo poslalo do svojich základní v zahraničí tri rôzne systémy zbraní s usmernenou energiou. Zbrane HELWS (High Energy Laser), PHASER (PHASER high power microwave) a THOR (Tactical High Power Operational Responder) ochránia letecké základne v USA pred hrozbou útoku dronov a zostrelia akékoľvek nepovolané bezpilotné lietadlo, ktoré sa nachádza v dosahu mikrovĺn alebo laserov.

HELWS, vyvinutý spoločnosťou Raytheon, je laserový zbraňový systém namontovaný na terénnom vozidle Polaris MRZR. Laser je spojený s pokročilým elektrooptickým/infračerveným senzorom určeným na detekciu, identifikáciu a sledovanie dronov. Po zadaní príkazu HELWS namieri laser na cieľ a zničí ho. Raytheon sa chváli tým, že systém je schopný fungovať zo štandardnej 220-voltovej zásuvky a vystreliť desiatky impulzov, kým ho treba dobiť.

Z hacknutého počítača možno získať údaje aj cez napájací zdroj

Loading

Akademici z izraelskej Univerzity Bena Guriona v Negeve ukázali, ako by útočník mohol zmeniť zdroj napájania počítača na reproduktor, ktorý dokáže tajne prenášať údaje z infikovaného hostiteľa pomocou zvukových vĺn. Výskum viedol Mordechai Guri, ktorý sa zaoberá metódami, ktoré sa dajú použiť na krádež údajov nekonvenčnými prostriedkami z počítačov izolovaných na miestnych sieťach bez prístupu na internet. Túto techniku nazval POWER-SUPPLaY. Izolované počítače sa často používajú vo vládnych alebo podnikových sieťach na ukladanie citlivých údajov.