Smartphony citlivé dáta neochráni : ich fotoaparát vyzradí PIN

Loading

Podľa vedcov , ktorí výsledky štúdie demonštrovali na zariadeniach Google Nexus S a Samsung Galax S III , je riziko zneužitia vysoké . Používatelia svoje smartfóny totiž čoraz častejšie využívajú ako mobilné peňaženky . Ich prostredníctvom tak spravujú bankové účty či vykonávajú rôzne platobné transakcie , pri ktorých zadávajú citlivé údaje .

Smartphony postrádajú klasickú mäkkú alfanumerickú klávesnicu , u ktorej by sa dalo vďaka klepanie tlačidiel oveľa ľahšie rozpoznať, ktoré klávesy boli stlačené .
Majú však ďalšie ľahko zneužiteľné prvky . Podľa pohybu používateľove hlavy program dokázal s väčšou presnosťou rozpoznať číselnú kombináciu . ” Je prekvapujúce , ako dobre to funguje , ” povedal Anderson BBC News .

PIN Skimmer vykázal už v počiatkoch tridsaťpercentný úspešnosť v detekcii štvormiestneho PIN . Po piatich pokusoch potom úspešnosť stúpla na viac ako 50 % .
U osemmiestneho číselného kódu mal program po desiatich pokusoch úspešnosť 60 % .


” Ak vyvíjate mobilné platobné aplikácie , mali by ste existenciu tohto rizika brať na vedomie , ” varoval Anderson , ktorý ako jednu z najjednoduchších prevenciou odporúča používať výrazne dlhšiu číselný kód .

Útočník ale musí dostať program na odpočúvanie či odkukanej pinu do telefónu obete . A ak sa o to pokúsi , nájde určite spoľahlivejšie možnosti, ako pin získať , ako je sledovanie užívateľa prednou kamerou .

{googleads right}

Vedci zároveň spomenuli , že by bolo vhodné od tohto spôsobu zabezpečenia úplne upustiť . Ako vhodnejšie na uchovanie citlivých dát v bezpečí potom navrhujú napríklad zariadenie na rozpoznanie biometrických údajov či elektronické zariadenia , ako sú chytré hodinky alebo inteligentné okuliare . Napríklad užívatelia iPhonu 5s sa do telefónu dostanú až po rozpoznaní odtlačku prsta , ale ani tento spôsob nie je úplne stopercentný , už sa ho podarilo prelomiť

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *