Ako si vybrať mobilný GSM zosilňovač pre telefón a internet pre Váš dom či firmu
Zosilňovač by v dnešnej dobe mal určite spĺňať:
Manuálna a automatická kontrola zisku MGC/AGC/ALC, ASF
(MGC stands for Manual Gain Control, AGC – Automatic gain control, ALC Automatic power level control with adjustable coverage, Auto shut off function available for both uplink and downlink)
Tieto automatické funkcie realizujú:
MGC , skratka Manuálneho ovládania zisku, – MGC stands for Manual Gain Control
je najmodernejšia technológia na zmiernenie interferencie. Adaptívny a inovatívny mechanizmus MGC umožňuje užívateľom manuálne nastaviť zisky mobilného opakovača. Jednoducho kliknite na tlačidlo “Pridať (+)” alebo “Znížiť (-)” tlačidlo, vnútorný MCU jednočipový mikropočítač okamžite zmení zisk zosilňovača a tiež zobrazí aktuálne zisky na obrazovke LCD.
Pokročilý MGC obvod dizajnu môže výrazne optimalizuje kvalitu bunkovej konverzácie, znížiť rušenie na BTS mobilný telefón signál veža a vyhnúť sa self-oscilácie v systéme opakovača.
Automatické riadenie zisku – AGC – Automatic gain control
Automatické riadenie zisku (AGC; tiež nazývané automatické zosilnenie napätia) je regulačný obvod so spätnou väzbou so spätnou väzbou, ktorého účelom je zabezpečiť riadenú amplitúdu signálu na jeho výstupe, napriek zmene amplitúdy vstupného signálu. Priemerná alebo špičková úroveň výstupného signálu sa používa na dynamické prispôsobenie vstupno-výstupného zosilnenia na vhodnú hodnotu, čo umožňuje, aby obvod uspokojivo pracoval s väčším rozsahom úrovní vstupného signálu. Používa sa vo väčšine rádiových prijímačov na vyrovnanie priemerného objemu (hlasitosť) rôznych rádiových staníc v dôsledku rozdielov v intenzite prijímaného signálu, ako aj variácií rádiového signálu jednej stanice v dôsledku vyblednutia. Bez AGC by sa zvuk emitovaný rádiovým prijímačom AM v extrémnom rozsahu líšil od slabého až silného signálu; AGC účinne znižuje hlasitosť, ak je signál silný a zvyšuje ho, keď je slabší.
Ako to funguje
ALC Automatická kontrola hladiny výkonu s nastaviteľným pokrytím
ASF Funkcia automatického vypnutia je k dispozícii pre uplink aj downlink
GSM zosilňovač je komplex pozostávajúci z:
Smerová vonkajšia anténa, ktorá zachycuje signál základňovej BTS stanice.
Koaxiálny kábel na pripojenie antény so zosilňovačom signálu.
Samotný GSM zosilňovač.
Napájacia jednotka.
Vnútorná všesmerová anténa.
Externá anténa je umiestnená mimo domu v mieste, kde je najlepšia viditeľnosť základňovej stanice operátora. Zosilňovač je vhodné umiestniť vo vnútri domu a pripojiť k nemu vnútorné a vonkajšie antény. Antény by mali byť čím najďalej od seba, aby nedochádzalo k interferencii – zosilneniu vlastného signálu.
Zosilňovač príjmu mobilného telefónu je opakovacím systémom, ktorý zahŕňa zosilňovač, ktorý prijíma zosilnenie alebo napájanie príjmu v rôznych smeroch. Úlohou vonkajšej antény je prijímať a prenášať signál z veže (vykrívač) a preniesť ho do zosilňovača. Zisk antény zvyčajne nie je nižší ako 7 dB a môže byť väčší ako 10 dB. Anténa je spojená so samotným zosilňovačom cez koaxiálny kábel. Hlavným cieľom boosteru je prevziať existujúci GSM signál pre mobilné telefóny z antény a zosilňovať ho. Po zosilnení je signál opätovne vysielaný do oblasti bez príjmu alebo slabého signálu.
Ako funguje zosilňovač príjmu mobilného telefónu.
Zosilňovač signálu od operátorov sa používajú na miestach, kde je slabý príjem mobilného telefónu. Sila signálu mobilného telefónu je zvyčajne ovplyvnená rôznymi prekážkami. Patria sem prírodné prekážky ako stromy, stavebné materiály v budovách a kopcoch, ako aj vzdialenosť. Pre takéto miesta je určený zosilňovač príjmu GSM signálu. Signál mobilného telefónu sa vzťahuje na silu signálu, ktorý je vypočítaný v dBm, ktorý mobilná sieť posiela do mobilného telefónu. Po prvé, príjem signálu z mobilného telefónu je zachytený vonkajšou anténou. Potom je zosilnený zosilňovačom a prenesený po budove cez vnútornú anténu. Výsledkom je zosilnený príjem signálu aj v odľahlejších miestach domu. Potom môžete využívať čistejšie hovory a rýchlejšie prehliadanie internetu a rýchle sťahovanie a odovzdávanie údajov.
Takto funguje zosilňovač signálu mobilného telefónu vo vašej kancelárií alebo v dome. Takto fungujú všetky zosilňovače signálov na všetkých sieťach technologických platforiem vrátane GSM, CDMA, TDMA, EVDO, UMTS, HSPA + a najnovších LTE. Rýchlosti údajov a hlasu z 2G hlasu, 3G dát a 4G LTE pokročilých sietí sú posilnené v závislosti na zvolenom zosilňovači.
Ďalšou výhodou zosilneného signálu je, že životnosť batérie mobilného telefónu sa predĺži aj o pár dní. Môžete skutočne vybrať mobilný zosilňovač, ktorý súčasne zosilňuje intenzitu signálu rôznych mobilných telefónov. Sila signálu sa vzťahuje na veľkosť elektrického poľa v referenčnom bode, ktorý je trochu vzdialený od antény, ktorá robí prenos. Sila signálu je tiež známa ako intenzita poľa alebo signál prijatej úrovne. Keď hovoríte vo svojom telefóne, mobilný telefón mení hlas na elektrické signály a vysiela ho ako rádiové vlny. Telefón osoby, s ktorou hovoríte, konvertuje elektrické signály na zvuk, ktorý môže jednotlivec počuť. Akýkoľvek zosilňovač signálu mobilného telefónu pre domácu, automobilovú alebo námornú loď pracuje na zosilnení tohto prenosu.
Sila signálu.
Pokrytie miesta mobilným signálom na, kde chcete namontovať vonkajšiu anténu, určuje celkovú plochu, ktorú je potrebné pokryť, napríklad, v kancelárii alebo doma. Ak je externý príjem dostatočne silný, môžete ľahko pokryť plochu, ktorá má približne rovnakú veľkosť ako oblasť pokrytia uvedená na opakovači. Na druhej strane, ak existuje slabší vonkajší signál, vnútorná plocha, ktorá sa má pokryť, nebude mať rovnakú veľkosť ako je uvedené na opakovači signálu. Môžete sa tiež obrátiť na displej na telefóne, aby ste zhodnotili silu pokrytia. To vám pomôže odhadnúť najlepšie miesto pre pripojenie externej antény.
Ako vybrať zariadenie
Pred zakúpením GSM zosilňovača a mobilného internetového zosilňovača starostlivo preštudujte ich vlastnosti. Neexistujú žiadne zariadenia, ktoré by boli absolútne vhodné pre všetkých, pretože podmienky, v ktorých ich budete používať, sú absolútne jedinečné. To, čo dobre funguje pre suseda, vám nemusí vyhovovať a naopak.
Takže pri výbere zariadenia by ste sa mali najskôr pozrieť na:
Rozsah podporovaných frekvencií. Väčšina mobilných operátorov pracuje v súlade s normami GSM 900, CDMA a UMTS (3G), čo sa riadi domácim výrobcom zosilňovačov.
Vzdialenosť chaty od najbližšej základňovej stanice. Môžete to určiť tak, že zavoláte miestnych operátorov alebo určíte pomocou programov, ktoré zobrazujú svoje umiestnenie na mape.
Tu sú 3 príklady takých aplikácií pre Android: antény, sieť bunka Info lite, OpenSignal 3G / 4G / Wi-fi komunikačné karty. Čím bližšie k domu je BTS stanica, tým lepšie sa dá dosiahnuť zlepšenie GSM signálu. Stanice, ktoré sa nachádzajú na vzdialenosti 10-15 km, sa nemôžu brať do úvahy. Ak je veža vášho operátora pomerne ďaleko, môžete buď kúpiť inú firemnú SIM kartu, alebo si vybrať iného mobilného operátora. Vo všeobecnosti by sila akéhokoľvek zariadenia pre vidiecky dom nemala byť nižšia ako 100 mW.
Úroveň signálu obsluhy v oblasti plánovanej inštalácie antény musí byť aspoň jedna palička na mob. telefóne. Možno ju ľahko určiť pomocou mobilného telefónu so SIM kartou alebo prenosným počítačom s pripojeným modemom 3G / 4G a programom na správu tohto modemu. Alebo napríklad utility Aplikácia na monitorovanie mobilných dát (MDMA), ktorý zobrazuje presnejšie výsledky a podporuje takmer všetky modely modemov 3G. Na konfiguráciu antény budete potrebovať rovnaké nástroje a vybrať umiestnenie zosilňovača v dome.
Oblasť domu, materiál stien. Toto je dôležité pri výbere výkonu vnútorného zosilňovača a “rozsahu” jeho antén. V prípade domu s viac ako 2 miestnosťami a tehlovej steny by mal byť vnútorný zosilnenie antény aspoň 3-5 dB.
Čo je vhodné venovať pozornosť pri výbere zosilňovača:
Ak ste sa nikdy nepodieľali na manuálnej inštalácii takýchto zariadení, vyberte zariadenia, ktoré automaticky riadia systém zisku.
Koaxiálny kábel spájajúci vonkajšie a vnútorné moduly alebo anténu a modem by nemal byť zbytočne dlhé. Čím sú kratšie, tým budete mať lepší signál. Optimálna dĺžka kábla je až 5-6 metrov, ale ak výrobca dokončí zariadenie s dlhším, jeho schopnosti to umožňujú.
Niektorí výrobcovia označujú na krabici, že vstavaný kábel má odpor 50 ohmov, čo je údajne jeho výhoda. V skutočnosti ide o čistý marketing. Strata 50-ohmového a 75-ohmového kábla je takmer rovnaká, ale druhá je oveľa lacnejšia.
Inštalácia GSM zosilňovačov a vonkajších antén internetových zosilňovačov zvyčajne nepredstavuje žiadne ťažkosti, najmä preto, že takmer všetky sú vybavené inštalačnými a konfiguračnými pokynmi. Najťažšou vecou, s ktorou sa môžete stretnúť, je potreba vyliezť sa na strechu, pretože čím vyššia je anténa, tým menej rušenia.
Vonkajšia anténa by mala smerovať k základňovej stanici. Optimálna poloha zosilňovača a vnútorných antén je určená experimentálne – podľa úrovne signálu v telefóne by však nemali byť vzdialené od vonkajšej antény viac ako 3 metre.
Je lepšie používať jednoduchej stolové zosilňovače 3G / 4G v blízkosti okna od strany veže. Prístroj by mal byť nasadený tak, aby bol modem otočený smerom k jeho smeru.
Inštalačné kroky
Krok 1 Začnite tým, že váš telefón až na strechu alebo iné miesto vonku nájsť, kde je signál najsilnejší.
Krok 2 Do tohto miesta dočasne namontujte vonkajšiu (vonkajšiu) anténu. Možno budete musieť neskôr nastaviť a presunúť anténu.
Krok 3 Spustite koaxiálny kábel do budovy, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať (podkrovie atď.), Kde môžete tiež získať štandardný výkon pre opakovač signálu.
Krok 4 Umiestnite opakovač signálu do tohto umiestnenia a pripojte koaxiálny kábel k vonkajšej strane repeatera signálu a vonkajšej antény.
Krok 5 Namontujte vnútornú (vnútornú) anténu do produktívneho umiestnenia. Anténu možno budete musieť upraviť alebo presunúť neskôr. Ďalšie poznámky o Vnútorné antény a vzory tu.
Krok 6 Pripojte koaxiálny kábel medzi vnútornú anténu a výstupný port Signal Repeater.
Krok 7 Zapnite systém a skontrolujte signál vo vnútri budovy. Ak je to potrebné, nalaďte systém presunutím alebo nasmerovaním vonkajších a vnútorných antén, kým nedosiahnu čo najväčší možný signál.
Krok 8 Zabezpečte všetky antény a káble, bezpečne namontujte opakovač signálu a vyčistite inštaláciu.
Vonkajšia anténa nesmie smerovať na vnútornú vysielaciu anténu ! Vznikla by tým spätná väzbe a zosilňovali by ste si svoj vlastný vygenerovaný signál.
Na európskom trhu sa objavil aj 5 band GSM zosilnovač v pásmach:
CDMA800,EGSM,DCS,WCDMA,LTE2600:
LTE800 UPLINK: 832-862MHz Downlink: 791-821MHz
EGSM900 UPLINK: 880-915MHz Downlink: 925-960MHz
DCS/LTE1800 UPLINK: 1710-1785MHz Downlink: 1805-1880MHz
WCDMA2100 UPLINK: 1920-1980MHz Downlink: 2110-2170MHz
LTE2600 UPLINK: 2500-2570MHz Downlink: 2620-2690MHz
Bohužiaľ jeho cena je zatiaľ dosť vysoká…
Skúsenosti zákazníkov:
Ako stále vravím: ak máte dostatočný signál ( aspoň to čo na zavolanie ) na vstupe, nie je problém ani po zosilnený GSM signálu. Ak sa nedovoláte už na vstupe, nie je čo zosilňovať – obojstranne.
Zákazník:
Po výmene GSM zosilovač stále padajú hovory dokonca sa mi sťažujú zamestnanci, že výpadky hovoru sú ešte vo väčšej miere ako pred výmenou. Týmto Vás chcem požiadať o ďalší postup riešenia problému . Sám som bol svedkom, výpadku hovorov počas jedného hovoru padol hovor 3 krát. Uznáte , že v podmienkach akých momentálne pracujeme sa nedá pracovať.
Market.sk:
Skúste nasledovné:
Vypnúť GSM zosilňovač a skúsiť zavolať napr. na bezplatné číslo infolinka, alebo na pevnú linku – hovor realizujte priamo pri vonkajšej anténe. ( hovor musí byť bez výpadkov, čistý, je jedno aký je silný signál… )
Prísť ku vnútornej GSM anténe a skúsiť zavolať. ( hovor sa nesmie dať zrealizovať, ak áno tak len minimálne, ak už sa dovoláte, možno mobilný operátor už dobudoval GSM bunku blízko Vás takže Vám prakticky GSM zos. nie je potrebný. )
Ak by ste sa náhodou dovolali pri vnútornej anténe, no nebol by signál k Vašej spokojnosti ( stále pri vypnutom GSM zosilňovači ) musíte vnútornú anténu umiestniť tam, kde sa jednoducho nedovoláte. Ak si telefón nevie vybrať správnu GSM bunku začne prepínať a v hovore budete počuť prerušenia. Robia to hlavne horšie GSM telefóny, stále prepínajú…
Ak tento pokus vyšiel OK a GSM zosilňovač aj tak robí problémy použite len originálne koaxi, to jest 10m priamy od antény a 5m k vnútornej anténe. Všetko by malo isť OK.
Ak sa už nedovoláte pri vonkajšej anténe ( pri vypnutom GSM zos. ) je zbytočné vôbec niečo robiť, GSM zosilňovač Vám nepomôže.
Kontrolka na GSM zosilňovači musí stále svietiť na GSM na „zeleno“ ak preblikne občas na červeno zareagovala spätná ochrana na MAXimum ( to nevadí). Ak kontrolka začne svietiť trvalo na „červeno“ vnútorná anténa a vonkajšia chytila MAX spätnú väzbu, musíte vonkajšiu anténu nasmerovať na opačný smer ako je vnútorná anténa.
Ak je chybný KOAX, alebo GSM zos. taktiež trvale svieti kontrolka na červeno – GSM ochrana pracuje na MAXimum a zosilnenie je tým pádom najslabšie. Pri predlžovaní niektorého KOAXu premerajte ich skratovo aj megmetom. Koax musí byť na 100% funkčný a jeho celková dĺžka by nemal presiahnuť viac ako 30m.
Zákazník:
Máte už zariadenie na 3G internet ? Poprípade na iné pásma ?
Market.sk:
Áno, zariadenie je v testovacej prevádzke, kde už len dolaďujeme stabilitu a čakáme už len na dodanie montážnej krabice a osadenie modulov. Zariadenie už pracuje v pásme 3G to jest vo frekvenciách až 1900-2100MHz a je možné pracovať takzvane na mobilnom internete v pásme 3G. K danému zariadeniu sú dodávané špeciálne Lucent Yagi anténny, kde nie je možné ľubovoľné predlžovanie koax káblov.
Čo sa týka iných kmitočtových pásiem, nie je problém na zákazku Vám vyrobiť v oblasti VF techniky čokoľvek.
Zákazník:
Nastaviť som nastavil, len nie je to celkom k mojej spokojnosti.
Smerovú anténu som nastavil a signál som chytil. Keď som mal mobil tesne pri vysielacej anténe, tak mi nabehol plný signál, len …
Volať sa nedalo… Vyhadzovalo mi to “mimo dosahu siete “alebo “nie je možné uskutočniť spojenie”. Skúšal som cely víkend, a keď sa mi podarilo zavolať, tak to bolo sekane a v podstate sa komunikovať nedalo. SMS mi odoslalo na 10-ty kráť.
Signál na mobile som mal iba v okruhu cca do 1m od vysielacej antény, už meter od antény bola na mobile jedna palička a signál sa strácal…o vytvorení spojenia ani nehovorím. Ale zrejme je na použitie tohto zariadenia nedostatočný signál.
V piatok keď som prišiel na chatu, tak o par chát ďalej merali na jednej chate technici z Orange signál, poprosil som či by aj mne nezmerali. Namerali -90 db a už oni mi povedali, že je to veľmi slabé na akékoľvek ďalšie šírenie.
Ešte zajtra idem na chatu a chcem vyskúšať iné miesto pre smerovú anténu a potom sa uvidí čo ďalej.
Market.sk:
Podľa popisu to vypadá, že problém je fakt slabý vonkajší signál. Jedinou možnosťou je použiť lepšie miesto pre anténu ( stožiar…)
… signál veľmi slabý alebo značne kolísavý (napríklad ďaleko od BTS), “nie je vlastne čo zosilňovať”, dovnútra budovy sa použiteľný GSM signál vlastne nedostane.
Zákazník:
Ďakujem, môžem poslúžiť ako referencia, je to vynikajúce, pošlite mi prosím ešte jednu sadu. A zároveň pošlite faktúru, cez email a aj poštou.
Zaplatím ešte dnes večer to iste čo predtým.
To druhé zariadenie potrebujem domov, kde je ten istý problém.
Zákazník:
V miestnosti, kde mám ten signál zosilnený – pretransformovaný z vonku je signál dobrý len v okruhu 4m od antény. Potom už signál nie je. Mám prepínať tie prepínače ?
Market.sk:
Takže: Tie prepínače určite neprepínajte, oni majú za úlohu vytvoriť útlm ak svieti červená LED žiarovka. To jest ak je náhodou zosilňovaný vlastný vysielaný signál.
Doporučujeme: Nasmerovať vonkajšiu anténu YAGI vo vertikálnej polarizácii ( tyčky musia byť zvisle ) a nasmerovať ju niekde na najbližší vysielač GSM.
Všetky koaxiálne káble skrátiť. V miestnosti pridať ďalšie antény s „T“ rozbočovačom a tým pokryť celú dlhú miestnosť. Je možné, že vaša miestnosť takzvane saje VF signál a vzniká väčší útlm ako je to pri normálnych stavbách.
Koaxiálny rozbočovač T a konektory nie je problém kúpiť v špeciálnych obchodoch.
Takže pre začiatok skúste nasmerovať tú vonkajšiu anténu na naj. signál a poprípade potom poskracovať koaxiálne káble, poprípade pridať ďalšiu anténu do miestnosti.
Zákazník:
Zosilovač som nainštaloval , akurát som musel skracovať kábel na výstupe. Čo sa týka funkčnosti je to lepšie než pôvodne bolo, z izby sa dovoláme, aj keď len asi meter od antény a volanej strane vypadávajú niektoré slová. Bude to pravdepodobne spôsobené kolísaním a nedostatočnosťou úrovne signálu GSM na vstupe, ako ste spomínali. Ale je to lepšie a zatiaľ je na strane zákazníka spokojnosť, dúfam. Ešte raz sa ospravedlňujem za oneskorenie platby a v priebehu budúceho týždňa Vás budem kontaktovať ohľadom ďalšej zákazky osobne. Ďakujem za strpenie a porozumenie a ostávam s pozdravom.
Market.sk:
Ak máte slabý signál pri vnútornej anténe, možno by bolo dobre skúsiť vymeniť vonkajšiu anténu za lepšiu 15dB a skúsiť nájsť lepši signál pri telefonovaní aby nebol rozhovor prerušovaný. Raz nastavíte vonkajšiu anténu a máte pokoj…
A taktiež namiesto 5m koaxu k vnútornej anténe, ak je pre Vás zbytočne dlhý, použiť len VF N/m – N/m prepojku ( nebudú žiadne straty na koaxiále. Takže bude priamo prepojený zosilňovač s vnútornou anténou bez strát na koaxiálne. Pri testoch čo sme robili sa bežne dá dovolať aj 15-30m od antény – test robíme v CO kryte, kde sú múry hrubé 1m a GSM signál žiadny ! Vonku mimo CO úkryt je signál na 4 dieliky na GSM telefóne. Z toho opätovne vyplýva, čim lepši GSM signál na vstupe, tým je kvalitnejší GSM signál na výstupe. Tam kde nie je signál GSM, nebude ani po zosilnení…
Zákazník:
V oblasti, kde sme skusali vase zariadenie, bol velmi slaby signal. Ani vonkajsia antena nam nepomohla (skusali sme rozne umiestnenia a nasmerovania).
Zariadenie sice zosilnovalo vstup, ale kedze ten bol velmi slaby (resp. zasumeny), tak vystup bol nepouzitelny.
Prakticky to vypadalo tak, ze aj ked nam mali vnutri v miestnosti ukazovalo silny signal, nedalo sa dovolat, resp. obcas to slo, ale s vypadkami.
Posudit, ci zariadenie funguje presne tak ako ma, teda nevieme.
Riesenie nam z objektivnych pricin nefungovalo (velmi slaby vstup), ale myslime si, ze pri normalnom signale na vstupe, by sa dala pokryt cela miestnost bez problemov. Dakujeme Vam za zapozicanie anteny,
tento tyzden ju posleme spat.
Zákazník:
Chcel som Vás informovať, že balík od Vás dorazil v poriadku avšak už pri rozbaľovaní som si všimol, že zariadenie bolo evidentne používané. Taktiež som si všimol porušenú blombu priamo na púzdre zosilňovača.
Aj napriek tomu sme zariadenie odskúšali a s jeho parametrami sme úplne spokojný, vyhovuje našim požiadavkám.
Chcel som len vedieť, či to nebude problém pri prípadnej reklamácii.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Market.sk:
Nie je problém, môžeme Vám dať aj úplné nové ( nepoškrabané ) zariadenie. No všetky sú zhodné, je to dovoz z tretích krajín, mi tam dorábame prijímaciu časť za stabilnejšiu a dolaďujeme VCO časť. Takže je to prakticky “naše zariadenie” ak to môžeme takto napísať…
Reklamácia nie je problém, mi si to blombujeme vo vnútri, no môžeme sa pochváliť zatiaľ nebola ani jedna reklamácia. Ak to raz šlo, tak to ide doteraz.
Používané to určite nebolo, také nemáme, možno to pri testoch u predchádzajúceho zákazníka nevyhovelo ( mal slabý signál ) tak to berieme do 10-20 dni späť…
Sme radi že Vám to funguje v poriadku.
Zákazník:
Keď nebude problém s reklamáciou, tak netrváme na výmene zariadenia.
Chcel by som ale ešte objednať predlžovací kábel na externú anténu v dĺžke zhruba 5 metrov.
Môžte to poslať aj poštou, doprava kurierom nieje nutná. Za skoré vybavenie vopred ďakujem.
Zákazník: Jeden operátor je OK, druhý ide veľmi slabo
Market.sk: Zosilňovač je konštruovaný tak, aby súčasne pracoval na v celom frekvenčnom pásme (GSM, DCS alebo UMTS) ako širokopásmový zosilňovač. Pokiaľ je zariadenie inštalované pre frekvenčné pásmo dvoch poskytovateľov služieb, kedy sa jedna základňová stanica nachádza vo vzdialenosti desiatok metrov od zosilňovača, zatiaľ čo druhá sa nachádza vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov, je signál z bližšie stanice oveľa dominantnejšie. Často sa jedná o situáciu, kde jeden operátor má v danom mieste oveľa lepší signál ako iný operátor, avšak zosilňovač zosilňuje aj tento signál.
ALC v tomto prípade začne automaticky pracovať a obmedzí zisk až o 35dB. Z tohto dôvodu je znížený tiež zisk signálu zo vzdialenej stanice, maximálny zisk 70 dB (AT-700) alebo 75 dB. V takom prípade použite iba smerovú anténu a nainštalujte ju v opačnom smere k bližšej stanici, aby sa minimalizovalo vzájomné rušenie. Môžete si tiež vybrať iný zosilňovač s nižším ziskom a slabším výkonom.
Aký je rozdiel medzi 3G a 4G?
Odpoveď: 3G spracúva hovory, text, e-mail a základné internetové využitie. 4G poskytuje všetky funkcie 3G a rýchly internet. Aplikácie a programy s náročnými údajmi, ako sú YouTube, Netflix, Pandora, Spotify, Facebook, Mapy Google, Google Chrome atď. Vyžadujú veľa šírky pásma, takže rýchlosti 4G by boli vhodnejšie. Zosilňovač signálu GSM WT-G10 pracuje len na 900 MHz. Máme zosilňovač signálu pracujúci na GSM, 3G a 4G, ako triband 900/1800 / 2100MHz atď Prosím, kontaktujte nás pre bližšie informácie.
Otázka: Zariadenie GSM Signal Aerial Booster 900MHz pracuje súčasne s jedným nosičom alebo súčasne zvyšuje signál pre všetkých operátorov?
Odpoveď: Áno, toto všetko podporí všetkých operátorov, ktorí pracujú na frekvencii 900MHz.
Firma Market.sk odporúča pre testovanie GSM kvality signálu aplikáciu:
Network Cell Info & Wifi od M2Catalyst, LLC.
Network Cell Info & Wifi od M2Catalyst, LLC.
Popis aplikácie
Network Cell Info je rozsiahla aplikácia na monitorovanie mobilnej siete a Wi-Fi s meracími a diagnostickými nástrojmi (5G, LTE+, LTE, CDMA, WCDMA, GSM). Network Cell Info vám môže pomôcť vyriešiť vaše problémy s príjmom a konektivitou, pričom vás udrží v obraze o oblasti rádiových frekvencií vášho miestneho mobilného operátora.
📡Hlavné funkcie📡 :
☆ Takmer v reálnom čase (1 s) monitorovanie mobilného operátora a signálov WiFi v kartách Gauge a Raw (*)
☆5G, LTE+, LTE, IWLAN, UMTS, GSM, CDMA podpora
☆Test rýchlosti WiFi/mobilného internetu jedným klepnutím (sťahovanie, nahrávanie, ping a chvenie)
☆ Podpora dvoch SIM kariet (*)
☆2-3 Signál- merače pre SIM karty aj WiFi (*)
☆Grafy signálu, až 2 bunky
☆Číslo pásma (*)
☆Možnosť preferencie SIM karty pre inú kartu ako Ukazovateľ
☆Mapa s mobilnými informáciami o sieti a meračmi signálu
☆Protokoly histórie, Merania mobilných signálov (na karte Mapa)
☆Označenie umiestnení buniek (nie mobilných veží operátora) na mape od Mozilla Location Service (MLS), s výnimkou. CDMA (*)
☆ Mapová vrstva Personal Best Signal Finder zobrazuje vašu históriu sily signálu podľa polohy
☆ Crowdsourced Best Signal Finder zobrazuje najbližšie najlepšie signály vášho operátora
☆ História osobného vyhľadávača najlepšieho signálu zobrazuje vašu silu signálu v priebehu času
☆ Farbenie trasy (na mape) podľa k sile signálu a mapovým značkám s polohou a informáciami o signáli
☆Nastavenia meraní (minimálna vzdialenosť, minimálna presnosť, snímač pohybu atď.)
☆Merania histórie exportu databázy v typoch databázy KML 2.2, MLS Geosubmit v.2, CLF v.3, OpenCellID CSV a CMWF
☆Informácie o sieti v stavovom riadku
☆ Neupravený pohľad na informácie o mobilnej sieti operátora
☆ Štatistiky pripojenia (2G/3G/4G/5G)
☆ Informácie o SIM a zariadení
Manual : https://m2catalyst.com/apps/network-cell-info/manual