Portál ktorý zaujme-resp. webové stránky zaoberajúce sa IT-Blackhole,Security
Osobne som prezentoval web portál Airdump, no priznám sa osobne mám rád všetko čo je free a keď sa mi to páči, rad za to zaplatím. Čo je u ich konkurencii presne naopak.
Tvorcovia web stránky distribuujú taktiež ISO BackTrack 4 Final CZ H4f free c00k.
Web sa v súčasnosti zaoberá testami, ktoré prezentujeme aj na našom webe, alebo priamo vieme poznávať akýkoľvek hardvér ktorý je požadovaný alebo nutný k testom.
Sec – Wwuln epic fail – penetračné testy pre existujúcich klientov oslovených spoločností
BackTrack 4 & USRP vytvorenie fake BTS (base transceiver station) pomocou softwaru OpenBTS a následnom zachytení telefónnych hovorov,
Touchatag starter package – minirecenzia RFID USB čítačka,
Sniffing bezdrôtových DECT telefónov,
Cheese Holes – SQLi technika a prevencia.
Autori webu robia to čo ich baví, kým ich to baví, za podmienok, ktoré im vyhovujú. Pádne dôvody, prečo založili H4f by zrejme vyvolali diskusie, ktoré sú už irelevantné.
Video: Mr. H4f No 1
{youtube} oM0Iq376-xQ?{/youtube}
Verím, že sa autorom webu bude dariť a získajú viac skúsenosti, ak sú v komunite, snáď medzi nich nezapadne špión, ktorý ich odhalí ak občas pracujú na hrane zákona. Tak nech sa darí Hack4fun.eu !
Čo je to Hacker?
Jargon File obsahuje množstvo definícií pojmu `hacker ‘, z ktorých väčšina hovorí o technické odbornosti a záľubu v riešení problému a prekonávať limitu.
Existuje komunita programátorských Experte a sieťových magov ma spoločnú kultúrou, ktorej história sa ťahá späť desaťročiami do čias prvých počítačov so zdieľaným počítačovým časom a prvých ARPAnetovych experimentu. Členovia tejto komunity vytvorili slovo `hacker ‘. Hackeri vytvorili Internet. Hackeri urobili z Unixu to čo z naj dnes je. Hackeri prevádzkujú Usenet. Hackeri udržuje v chode World Wide Web. Ak ste súčasťou teta kultúry, ak ste k nej prispeli a ostatní ľudia vás v nej poznajú a hovoria vám hacker, potom ste hacker.
Hackerský prístup k vecí, nie je obmedzená len na oblasť softvéru. Sú ľudia, ktorí aplikujem hackerskú pozíciu i v iných oblastiach, ako trebárs elektronika alebo hudba – v skutočnosti ho môžeme nájsť na najvyššom stupni, každej vedy alebo umení. Softvérovým hackermi spoznajú také spriaznené duše kdekoľvek a môžu ich tiež nazývať “hackermi” – tvrdí sa, zo hackerská povaha je naozaj nezávisle na prostredí v ktorom jednotlivý hacker pracuje.
Existuje ešte iná skupina ľudí, ktorí si hlasito hovoria hackermi, ale hackermi nie sú. Sú to ľudia (prevažne adolescentný), ktorých vzrušuje nabúranie do počítača a telefónneho systému. Skutoční hackeri hovoria takým ľuďom `cracker ‘a nechcú s nimi mať nič spoločné. Ozajstní hackeri považujú väčšinou crackermi za line, nezodpovedné a nie veľmi bystrý ak osoby namietajú, že schopnosť nabúrať ochrany systém nerobí z človeka hackera viac, ako schopnosť ukradnúť auto človekom automechanikom. Bohužiaľ mnohí novinári a spisovateľa sa nechali zmiasť a používajú slovo `hacker ‘pre opis cracker, čo hackerom veľmi vadí.