Odosielatelia emailu na Gmail nemajú očakávať dôvernosť jeho obsahu, tvrdí Google

Loading

 Google praktiku bráni tým, že obsah emailov sa analyzuje automaticky a neanalyzujú ho ľudia a súkromie tak reálne ohrozené nie je. 

V novej žalobe je Google obvinený z porušenia práv na ochranu súkromia a listového tajomstva nielen užívateľmi Gmailu ale najmä inými užívateľmi nevyužívajúcimi Gmail, ktorí ale posielajú emaily užívateľom Gmailu. Títo užívatelia nikdy nesúhlasili s podmienkami používania Gmailu a nedali tak súhlas na takéto spracovávanie svojich emailov, na rozdiel od užívateľov Gmailu. 

Google v podaní logicky argumentuje, že užívatelia emailu samozrejme dávajú implicitný súhlas na spracovanie ich emailov automatizovanými systémami poskytovateľa emailových služieb príjemcov ich emailov. Emailový systém je samozrejme takto postavený a bez spracovania emailov systémami poskytovateľa príjemcu by správa nemohla byť doručená. 

{googleads right}

Google v podaní ale zachádza ďalej a s využitím precedensu z roku 1979 argumentuje, že užívatelia nemajú očakávať ochranu súkromia. “Rovnako ako odosielateľ pracovného listu nemôže byť prekvapený ak list otvorí asistent príjemcu, ľudia používajúci dnes webový email nemôžu byť prekvapení ak je ich komunikácia v procese doručovania spracovávaná poskytovateľom elektronických služieb príjemcu. Vskutku, ‘osoba nemá žiadne legitímne očakávanie dôvernosti informácie ak dobrovoľne túto odovzdá tretím stranám’ (Smith vs Maryland z roku 1979),” uvádza sa v podaní Google. 

Consumer Watchog tvrdenie Google označuje za ohromujúce priznanie a užívateľom odporúča nepoužívať Gmail ak im záleží na dôvernosti ich emailovej korešpondencie. 

dsl.sk

 

Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *